21 Ekim RNG vs FNC Maç Tahmini

Worlds 2017’de çeyrek final heyecanı Çin ekibi Royal Never Give Up ile Avrupa temsilcisi Fnatic karşılaşmalarıyla devam ediyor. Çeyrek finallerin ilk maçında muhteşem bir oyunla Worlds 2017’nin en favori takımını 3-0 yenmesi başaran SSG, tüm rakiplerine büyük bir korku yaşattı diyebiliriz. Bugünde ev sahibi takım olan RNG takımının rakiplerine korku salması bekleniyor.

Çin liginde harika bir performans göstererek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanan Çin temsilcisi, turnuvanın bu aşamasından sonraki aşamalara geçmek için tüm kozlarını oynayacaktır. Çin liginin en iyi orta koridoru olarak gösterilen Xiaohu’nun göstereceği performans, takımının ilerleyen aşamalarda yer almasında önemli bir rol oynayacaktır.

Diğer yandan Fnatic ekibinde ise işler pek fazla yolunda gitmiyor gibi. EU LCS’de muhteşem bir performans geçiren takım, play-offlarda adeta döküldü. Şampiyonluktan olan takım, Worlds 2017’ye girebilmek için ise birkaç ön eleme turu oynamak zorunda kaldı. Grup aşamasında da istediğini yapamayan takımın sonraki maçlarını kazanmasıyla buraya geldiğini hatırlatmakta fayda var. Yani Fnatic gösterdiği performansla hayranlarını mutlu edebilmiş değil. Her ne kadar formsuz görünseler de çeyrek final aşamasında takımların daha istekli oynadığı da bir gerçek. Fnatic rakibini elerse muhteşem bir sürpriz yapmış olacak. Çünkü bu seride mutlak favori konumunda bulunan takım, ev sahibi RNG.

Tekli ve ikili koridorlarda oldukça çetin mücadeleler görebiliriz. Avrupa’nın en genç yeteneklerinden biri olan Caps ile Xiaohu’nun orta koridorda yapacağı hamleler oyunun gidişatını yön verebilir. Ayrıca her iki takımın taşıyıcısı da adının hakkını fazlasıyla veriyor. Takımlarını taşımakla yükümlü olan bu nişancılardan biri Rekles, diğeri ise en iyi Çin nişancı olan Uzi. Alt koridorda da işler fazlasıyla karışabilir. Ormanda sıkıntılı zamanlar yaşayan Fnatic, Broxah’ın formsuz durumu nedeniyle erken oyunda çok fazla sıkıntı yaşayabiliyor. Rakip ormancı MLXG’nin erken oyunda ağırlığını koyması, Fnatic’in başına bela olabilir. Bu maçta muhtemelen RNG gülen taraf olacak ama Fnatic takımı da seride en azından bir galibiyet alarak rakibine zor anlar yaşatacaktır.

21 Ekim RNG vs FNC Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-2 RNG.

Bir Cevap Yazın