22 Ekim WE vs C9 Maç Tahmini

Çeyrek final serilerinin son karşılaşmasında Team WE ile Cloud9 takımları vadide yarı final mücadelesi verecek. Her iki takımda Worlds 2017 grup aşamasına gelebilmek için play-in oynayan takımlar. Her iki takımında grupta istediği galibiyetleri aldığını söylemek güç. Ama  çeyrek final aşamasına kadar gelmeyi başaran bu iki takımın yarı final mücadelesinde Team WE, biraz daha favori gibi görünüyor.

Çin’de düzenlenen Worlds 2017, Çin temsilcileri için fazlasıyla yardımcı oluyor. Neredeyse bütün Çin seyircilerin desteğini alan Çin takımları turnuvada istediği aşamalara gelmeyi başardı. Team WE takımı da istediği aşamaya gelmeyi başaran Çin takımlarından biri. Mutlak hedefi yarı final olan takımın hedeflerine ulaşması için Cloud9 takımını 5 maçlık serilerde alt etmesi gerekiyor. Genç ve tecrübesiz bir takıma sahip olan WE’nin bu maçta yapacağı hatalar hedefine ulaşmamasına neden olabilir.

Cloud9  ise Kuzey Amerika temsilcileri arasında en fazla ileri aşamaya ilerleyen takım olmayı başardı. Bu aşamadan sonra tek yapmaları gereken yarı final aşamasına kalarak “NA > EU” sözünü kanıtlamak olacak. Taşıyıcı şampiyonları oynamayı seven nişancı Sneaky ile orta koridor oyuncusu olan Jensen’e fazlasıyla iş düşüyor. Bu iki oyuncu oyunu kazanmakta çok büyük bir rol oynayacaktır. Rakip takımın böyle bir arenada çok fazla tecrübesinin olmaması nedeniyle Cloud9’nın rakibini hataya zorlamaya çalışması fazlasıyla önemli.

İki takımında bazı avantajları bulunuyor. Çin temsilcisi Team WE büyük bir seyirci desteğine sahip. Diğer yandan Cloud9 takımı ise rakibine göre fazlasıyla tecrübeli ve bu arenaya aşina bir takım. Team WE seyirci desteği ile belki bu tecrübe açığını kapatabilir ama Cloud9 takımın bu maçta işi oldukça zor görünüyor.

Metanın dışındaki seçimlerle rakibini şaşırtan ve çeşitli sürprizlerle rakip takımı ters ayakta yakalamaya çalışmak, bu seride büyük farklar yaratabilir. 5 maçlık seride büyük ihtimalle 5 maç göreceğiz. Yani 3-0 veya 3-1’lik skorlar görmeyeceğimizi söyleyebilirim. Takımlar yarı final biletini kapabilmek için ellerindeki tüm kozları ortaya serecektir. Bu seride mutlu sona ulaşacak olan takım Team WE olabilir.

Team WE vs Cloud9 Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-2 Team WE

Bir Cevap Yazın