26 Temmuz 2017 Lol Maç Tahminleri – LCK

Normal sezonun bitimine 2 hafta kalan Kore Ligi’nde heyecan giderek artıyor. Bu haftadan sonra takımların hata yapma lüksü kalmadı. Özellikle beklentilerin bir hayli altında kalan SK Telecom T1’ın bundan sonraki serilerde taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmaması gerekiyor.

LCK’de 8. haftanın 2. günü 2 mücadele ile devam ediyor. MVP – bbq OLIVERS ve Ever8 Winners – SKT T1 serilerinde takımlar kozlarını paylaşmayı bekliyor.

MVP, 7 hafta da oynadığı maçların birini kazanıp diğerini kaybetti. Ligin zirvesinde yer alan takımlardan KT Rolster’a 2-0 kaybeden takım, diğer seride ise karşılaştığı Samsung GALAXY’yi 2-1 yenerek büyük bir sürprize imza atmayı başardı. bbq OLIVERS ise 7. hafta da oynadığı 2 seriyi de kaybetti. Afreeca Freecs takıma 2-1, Samsung GALAXY’e ise 2-0 kaybeden takım oldukça formsuz görünüyor.

8. haftada karşılaşacak olan ve ligin son sıralarında yer alan MVP ve bbq OLIVERS, lige tutunmak için son şansları kullanacak. 2 takımında 3 galibiyeti ve 11 mağlubiyeti bulunuyor. Seriyi kazanan takım ligde kalmak için bir şans yakalayacak. Kaybeden takım ise lige veda etme ihtimalini bir hayli arttıracak. İki takımın son hafta performanslarına bakarak tahmin yapmak oldukça zor. Çünkü iki takımda oldukça kötü. Ama MVP’nin Samsung GALAXY’yi 2-1 yenmesi bu serideki öz güvenini arttıracaktır.

MVP vs bbq OLIVERS Maçının Tahmini: 2-1 MVP

Günün diğer serisinde ise ligin en kötü takımı olan Ever8 Winners ile SK Telecom T1 karşı karşıya gelecek. Ever8 Winners, ligde oynadığı 14 serinin sadece ikisini kazanabildi. Ever8 Winners, 7. haftada oynadığı maçların birinden galibiyetle ayrılırken diğer maçı kaybetmekten kurtulamadı. ROX Tigers’ı 2-0 yenen takım, ligin birincisi olan Longzhu Gaming’e 2-0 kaybederek ligde kalma umutlarını tüketti.

SKT T1 ise son haftaların en formsuz takımlarından biri konumunda. 6. ve 7. haftalarda oynadığı 4 seriden de 2-0’lık mağlubiyetlerle ayrılan takım birinci olma yolunda ağır yara aldı. 5. haftada ligin zirvesinde yer alan takım art arda aldığı 4 mağlubiyetten sonra 4. sıraya kadar geriledi. Taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1’nın bu seriyi mutlak kazanması gerekiyor.

Ever8 Winners ile SK Telecom T1’ın mücadelesinde iki takımında formsuz göründüğünü söyleyebiliriz. Ama kadro kalitesi, oyuncu yetenekleri ve makro oyun anlamında dünya markası olan SKT T1, bu seriyi çok rahat kazanır.

Ever8 Winners vs SK Telecom T1 Maçının Tahmini: 2-0 SKT T1

Bir Cevap Yazın