27 Ağustos CS: Go Maç Tahminleri

Counter-Strike: Global Offensive’de profesyonel heyecanı devam ediyor. ESL tarafından düzenlenen pro ligin 6. gününde ikişer maçlık 2 seri oynanacak. Geçtiğimiz sezonda beklentilerin altında kalan takımlar sürprizler yapmaya devam ediyor. Gösterdikleri performansla birinci ve ikinci sıraya yerleşen FaZe Clan ve Heroic takımları, ilk hafta itibariyle en başarılı takımlar arasında gösteriliyor. Ligin son gününde ise iki seri oynanacak.

27 Ağustos CS: Go Maç Takvimi

  • G2 Esports vs Mousesports
  • NaVi vs NiP

Günün ilk maçında G2 ve Mouz takımları karşı karşıya gelecek. Geçtiğimiz sezonun büyük bir başarı göstererek ikinci sırada tamamlamayı başaran G2 Esports, 6. sezona kötü başladı. 6 maç oynayan takımın 3 galibiyeti ve 3 mağlubiyeti bulunuyor. Sezonun ilk maçında yeni transferleriyle lige muhteşem bir giriş yapan FaZe Clan ile karşılaşan G2 Esports, hiç tahmin etmediği yenilgilerle ilk günü 0-2 kapattı. Geçtiğimiz günde geçtiğimiz sezonun birincisi olan North ile karşılaşan G2, seriyi 1-1 berabere tamamlayarak kötü gidişi durdurmayı başardı. Herkesin beklentisinin yüksek tuttuğu G2’nun böylesine kötü bir performansla lige başlaması hayranlarını üzmüş gibi görünüyor. Mousesports ise ligde sadece 2 maç oynadı ve bu maçların birinden galibiyetle ayrılırken birinde yenilgiden kurtulamadı. Mouz, ligdeki ilk maçında FaZe Clan’ı muhteşem bir oyunla 16-9 yenmeyi başardı. Diğer maçta ise 14-16 kaybeden takım gösterdiği direnç ile umut dağıttı. FaZe ile oynayan maçlara bakarak bu maçı Mouz’un kazanacağını söylemek yanlış olmaz. Ama ilk haftaki performanslara bakarak böyle bir tahmin yürütmek acımasızca olur. Yıldızlar topluluğu olan G2’nun bu maçta ihtişamlı günlerine döneceğini düşünüyorum.

G2 vs Mouz CS: Go Maç Tahmini: 2-0 G2

Günün diğer serisinde oynadığı iki maçta da yenilen NaVi ile henüz maç oynamamış olan NiP takımlarının mücadelesine tanık olacağız.  Lig yeni ve oyuncuların performansı belli olmadığı için böyle bir maçta tahmin yapmak oldukça zor olacaktır. Birbirine yakın güçteki bu iki takımdan birinin maçı kazanabileceğini düşünmüyorum. Her iki takımda birer galibiyet alarak seriyi tamamlayacaktır. Henüz maç oynamayan NiP takımın performansı ise merak konusu.

NaVi vs NiP CS: Go Maç Tahmini: 1-1

Bir Cevap Yazın