Destek nasıl oynanır ?

Öncelikle Merhaba arkadaşlar. Herkesin bildiği gibi, League of Legends oyununun Türkiye serverinde destek oyuncusu kıtlığı çekiliyor. Olanlarında çok azı bu işi kapmış. Ben de burda size nasıl oynamanız gerektiğini anlatacağım. Herşeyden önce şununla başlayalım. Build ve Rünler tek başlarına oyunu kazandırmaya yetmez. “Rünü dizdim buildi dizdim internetten, şimdi kazanırım oyunları” olayını aklınızdan çıkarın.
Destekken dikkat etmeniz gereken bir nokta, ilk 3 level gereksiz yere agrasifleşmemeli, en azından 3 lvl olmayı beklemelisiniz. Bunlar olurken, karşı adc yi haraslamayı unutmayın.Eğer ikinizden biri ölecekse, kesinlikle adcnin kurtulması daha önemlidir. Adc ne kadar yaşarsa o kadar hasar verir yani ölmemelidir.
Eğer çok fazla geride kaldıysanız ve kule altına çekilmeniz gerektiyse, adc nin rahat farm alabilmesi için kule altındaki minyonları kesmesine yardım edin. Alamayacak gibiyse siz alın. Bu şekilde dahada gerilemekten kurtulursunuz.
Düşmanlarınız koridorunuzda yoksa, akıllı işaretlerle yada sohbet üzerinden olmadıklarını bildirin, herşey için geç olmadan…
Bir support oyuncusunun gözü daima haritayı kontrol etmelidir. Minumum 3 saniyede bir bakmalı düşman haraketlerini izlemeli ve olası baskınların nereye gideceğini ekibine bildirmelidir.
Sona gibi, janna gibi kırılgan supportlarla oynarken çalıdan çıkmanızı pek tavsiye etmiyorum. Ama bir threshle bir leonayla oynarken sürekli kendinizi göstermeli ve rakibi geri çekilmeye mecbur bırakmalısınız.
Ayrıca supportun en önemli itemi keşiftaşıdır.
Ejderha gibi, baron gibi önemli NPC’lerin etrafında sürekli bir görüşünüz olması, ani bir baskınla onları düşmandan almanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden önlerini boş bırakmayın ve totemleri daha bitmeden yenileyin.Takım savaşı durumunda itme, çekme, susturma gibi engelleyen yetenekleriniz varsa, bunları düşmana saldırmak için değil adcnizi düşmandan uzak tutmaya çalışırken kullanın.
Sakın ama sakın unutmayın sizin öncelikli görevleriniz haritaya totem atmak ve adcnizi KORUMAKTIR.

Bir Cevap Yazın