Kategori arşivi: Haberler

E spor hakkında son dakika haberleri transfer haberleri maç haberleri.

Liquid vs Optic Cs Go Maç Tahmini

Yakın maç, hadi haritalara bakalım:
Cache: Her iki takım için de iyi bir harita olan cache haritasında liquid, daha fazla ateş gücüne sahip olduğu için biraz daha avantajlı gözüküyor. 57/43 liquid.
Mirage: Optic bu haritayı kesinlikle banlayacaktır. 70/30 liquid.
Inferno: Her iki takımında formu düşmüş durumda bu haritada. Son dönemlerde fazla oynamadılar. Her iki yönede gidebilir maç. 55/45 liquid.
Nuke: Her iki takım için de iyi bir harita, Liquid’in biraz avantajı var çünkü ateş güçleri daha fazla, ancak gerçekten yakın olacak. 55/45 liquid.
Train: Liquid bu haritayı yasaklayacaktır.70/30 Optic üstün bu mapta.
Overpass: Takımların ikisi de bu haritayı sevmiyor, ancak sanırım Optic biraz daha iyi oynuyor overpass’ı. 60/40 optic.
CobbleStone: Bence bu harita, kazananı belirleyecek olan harita ve liquid burda daha iyi. Liquid’i üstün görüyorum.

Genel olarak Liquid daha iyi bir takım şuan, eğer harita oylamasını doğru yaparlarsa sıkıntı yaşamadan kazanırlar bu maçı. 2-0 ya da 2-1 Liquid kazanmasını bilecektir.

NiP vs Godsent Cs Go Maç Tahmini

2 İsveçli takım bugün turnuvada kalmak için mücadele edecek. NiP bugün liquid ile olan maçlarında ortalama bir oyun sergiledi. Bugünkü oyunları beni hayal kırıklığına uğratmadı açıkçası, veya beni etkilemedi, normal bir oyun oynadılar. Bununla birlikte, draken’in geride kalmaktan ve aptal oyunlar yapmaktan vazgeçmesi gerekiyor. Takımını roundun erken dakikalarında açığa vurduğunu çok fazla gördüm. Aşırı derecede agresif oyun tarzı nedeniyle, rakip takımın eco olduğu roundlarda çok fazla yakalanıp öldü. Godsent tarafından cezalandırılmaması lazım. Bugün bile, liquid ile oynadığı zaman oda spanked olmuş bir takımdan iyi değildi.

Oynanacak haritalar -> Cobblestone / Overpass or Cache / Inferno

Cobblestone NiP ekibinin favori haritası, yapabilecekleri en iyi harita seçimini yaptılar. Bu haritada oldukça iyiler ve onları üstün görüyorum. İlk mapı rahat bir şekilde kazanmalarını bekliyorum. Overpass yine nip’in fazlasıyla iyi oynadığı bir harita, büyük hatalar yapmazlarsa bu haritayıda kazanacaklarını düşünüyorum. Pistol roundlarını alan takım güzel bir ivme kazanır.

Tahmin – 2-0 veya 2-1 NIP kazanacaktır.

Godsent vs Gambit Cs Go Maç Tahmini

VETO –

Gambit VETO – Mirage

GODSENT VETO – Nuke

Gambit PICK – Cobblestone

GODSENT PICK – Overpass

Gambit VETO – Cache or Train

GODSENT VETO – Inferno

Map(s) remaining – Train or Cache

Maps plays – Cobblestone / Overpass / Train or Cache

Cobblestone – 65/35 to Gambit

Gambit bu map gerçekten çok iyi, E-league Majorda North’u ve DH Mastersda Virtus.Pro’yu parçaladıkları harita bu cobblestone. Ancak o zamandan beri haritada biraz düşüş gösterdiler. Formdan çok düşmediler ama sanırım takımlar onların demolarını izlediler
ve eğilimlerinin, taktiklerinin ne olduğunu görüp çözdüler. Godsent hala oldukça yeni bir kadro ve Cobblestone haritasını çok fazla oynamadılar ve bu takım hakkında yaptığım o kadar araştırma pek bir işe yaramadı çünkü hiç bir bilgi yok henüz. Genel olarak Gambit’in bu haritayı alması gerektiğini, yakın olabileceğini ya da beyaz bir yıkama olabileceğini düşünüyorum, ancak galip geleceklerini düşünüyorum.

Overpass – 50/50

Genel olarak bu harita bence tamamen 50/50 ve kim iyi başlangıç yaparsa o kazanır.

Train – 55/45 to GODSENT

Godsent eski kadrosuyla birlikte train haritasında inanılmaz iyilerdi ve 3 oyuncu değiştirdiler. Bence hala bu mapta yüksek potansiyeli olan oyuncuları var. Diğer yandan Gambit bu haritada standart oynuyor. Godsent 2nci mapı kazanırsa bu mapta biraz daha favori olarak gözüküyor.

Tahmin – Godsent 2-1

Cloud9 vs Optic Cs Go Maç Tahmini

Cloud9 için kolay bir eşleşme olmalı. Optic en iyi 5 formuna bile yakın gözükmüyor. JasonR yerine Stan varken averaj takımlarının en üstüne olarak gözüküyorlardı. Şuan o kadar bile iyi değiller, işler optic tarafında iyi gitmiyor.
Diğer taraftan Cloud9 cephesinde skadoodle’ın sakatlığı yüzünden skadoodle yerine Swag oynamak zorunda kalıyor ama bunun kötü bir şey olamayabileceğini düşündüren unsurlar var. Swag awpci olabilir ve eğer takım ondan rifler olmasını isterse, swag rifle olarakta inanılmaz şeyler yapabilir. Aynı zamanda stewie awpci olarak oynamaya yabancı değilken kendini awpde kanıtlayabilir ve takım onu birinci player yapabilir bu turnuvada. Bence cloud9 rahat bir şekilde 2-0 alacak bu seriyi, benim tek endişem Swag bir standin ve c9’un düzenli oyuncusu değil. Eğer swag biraz uyumlu oynayabilirse, rahat bir c9 galibiyeti gelir. Optic takımı hiç formunda değil. Geçtiğimiz haftalarda gerçekten zayıf bir performans çiziyorlardı. JasonR henüz kendini kanıtlayamadı. Ne kadar train attılar bilmiyorum ama 1 haftada çok değişeceklerini sanmıyorum.

Tahmin – Cloud9 2-0

SK – EnvyUs Cs Go Maç Tahmini

Yalan söylemeyeceğim, SK fnx yerine felps’i alarak bence takımı yeniden canlandırmak ve
bir zamanlar yaptıkları gibi turnuvaları domine etmeye başlamak istediler. Yinede güncel formları benim hayal ettiğimden çok uzak. SK ihtiyacı olan herşeye sahip gözüküyor ama henüz büyük oyunlarda bize bir şey gösteremediler. Savunmalarında istikrarlı bir ilerleme gördük ve Launders tarafından felps ve fer’in ilerleyişiyle ilgilenen SK hakkında çok ilginç bir video vardı ve fnx ile felps arasındaki farkın büyük olduğunu, fnx deneyimli, yavaş hareket eden bir orta oyuncusu. Felps, çok fazla agresif genç bir kan olup, bu seviyede oynamak için kullanılmayan çok fazla bir potansiyele sahip.
Ayrıca Fallen görünüşe göre arka koltuğa geçti. Takımın yıldız awpcisi olmak yerine daha çok destekleyici rol oynuyor ve fer / felps / coldzera’nın ağır parçalayıcı rolleri üstlenmesine izin veren bir gizli lider olmuş. Daha öncesinden tamamen farklı şeyler deniyorlar, bunu yapmanız zaman alır. Diğer yandan EnvyUs kadrosunun çok fazla problemi var. Uyum ve iletişim sorunu çekiyorlar, kadroları henüz çok yeni.

Tahmin – SK 2-0

Lol 2017 Kış Sezonu Şampiyonu Super Massive

League of legends 2017 kış sezonu şampiyonu Super Massive ekibi oldu. Bu sezon gösterdikleri performans ile Türkiye şampiyonluk liginde adeta rakiplerine aman vermeyen ekip bütün övgüleri hakediyor. 10 Galibiyet, 2 beraberlik ve yanlızca 1 mağlubiyet ile 32 puan toplayan ekip, şampiyonluk kupasını elde etmeyi başardı.

2017 kış sezonunda Naru, Zeitnot ve Lethillion’ u kadrosuna katan tecrübeli ekip, en yakın takipçisi olan Team Aurora ekibine 11 puanlık fark atmayı başardı. Sezon başından beri oynadıkları oyunlar ile Espor severlerin gönlüne taht kuran ekibi bizlerde ayakta alkışlıyoruz.

Super Massive E spor kulübü 2017 sezonu Türkiye şampiyonluk liginde yaptıkları mücadele ile takım oyunu ve koordineli rotasyon uygulamasının nasıl yapılması gerektiğini ders niteliğinde herkeze izletti. Takım olarak iyi oynayan ekip oyuncularının, ayrıca bireysel performanslarıda mükemmeldi.

League of legeds bireysel yetenekler ile gelişen ama takım olarak kazanılabilen bir espor oyunu. Super Massive takımı esporcularının, nereydese hiç egoya sahip olmamaları ve durum ne olursa olsun takım arkadaşlarına güvenmeleri, kupayı kaldırmalarındaki en büyük etken.

Bahar sezonunun hazırlıklarına küçük bir kutlamanın ardından başlayacak olan ekipte, söylenebilecek en doğru söz bu şampiyonluğu hakettikleri olur. Takım olarak büyük bir sevinç yaşayan ekibin en büyük özelliği ise ne olursa olsun takım oyununa sadık kalmaları ve Lethillion’ un oyun sistemini uygulamaları. Daha önce TT ekibi ile de zaferden zafere koşan Lethillion takımın kaptanı ve en değerli üyesi olarak nitelendirilerbilir.

Galatasaray E Spor Küme Düştü

League of legends Türkiye Şampiyonluk liginde mücadele eden Galatasaray Espor kulübü, bu sezon kendinden beklenen performansı veremedi ve küme düştü. 2017 sezonu kış şampiyonasında mücadele eden ekibin hayranlarını çok üzgün olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu sezon Galatasaray Espor kulübü kış sezonunda sergilediği kötü oyunlar ile yükselme ligine düştü. Lol 2017 Bahar liginde yükselme liginde mücadele edecek olan ekibin, bu sezon yalnızca 1 karşılaşma kazanbildiği gözlerden kaçmadı. Takım olarak lige yeni olan GS ekibi, bahar sezonu için gerektiği kadar çalışma yapar ise 2017 yaz sezonunda tekrardan League of legends Türkiye şampiyonluk liginde mücadele edebilicek. Toplamda 1 galibiyet, 4 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile lige veda eden ekibin, 7 puan ile tablonun sonunda yer alması gözlerden kaçmadı.

Galatasaray espor takımının, yaptığı en büyük hata üst koridor oyuncusu Broken Blade’ i hem orman hem koridorda oynamak istemesiydi. Her ne kadar çok yönlü bir oyuncu olsa da Lol de minyon kesme mekaniklerinin çok önemli olduğu koridorda oyuncularını, orman kamplarına göndermek, oyuncunun son vuruş becerilerini köreltiyor. Gs ekibinin yaptığı ikinci hata ise lol ligine yeni katılan bir takım olmalarına rağmen iki yabancı oyuncu transferi ile başlamaları. Sezon boyunca sıkça gözlemlediğimiz iletişim kopukluğunun sebebi de yabancı oyuncular ile iletişim kopukluğuydu.

Bahar liginde hatalarından ders alacağını düşündüğümüz Galatasaray Espor kulübünün, League of legends yaz sezonunda tekrardan şampiyonluk liginde mücadele edeceğine inanıyorum. Daha önce Beşiktaş Espor kulübüde benzer bir performans sergilemiş olsada Türkiye şampiyonu olmayı başarmış ve Wildcart turnuvasına katılmaya hak kazanmıştır.

Galatasaray E Spor Takımı

Galatasaray e spor kulübü bu sezon kurulmasına rağmen, bu alandaki varlığı ile Fenerbahçe kulübünün dikkatini çekmiş olsa gerek ki espor alanında da GS FB derbisi izleyebilme şansı elde edebildik. Dünya genelinde profesyonel kulüplerin espor alanındaki yatırımları ile Türkiye de Beşiktaş Espor kulübü ile başlayan trende Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor kulüpleri de katıldı. Bilgisayar üzerinden oynanan lig ve turnuva usulü karşılaşmalara sahip oyunlarda profesyonel kulüpleri de görmek elbet sevindirici.

Galatasaray Espor kulübü bu sezonun başında League of legends da ilk profesyonel espor takımını oluşturdu. Kulüplerin espor arenasına yönelmesinde en büyük etkenler olarak, büyük ödül havuzları ve gençlerin ilgisini oluşturan oyunların arasında kendilerininde birer takıma sahip olduğunu göstermek yer alıyor.

Galatasaray Espor kulübü bu sezon League of legendsta;
Üst koridorda : Crimson (Mert Koçak)
Ormanda : Broken Blade (Sergen Çelik)
Orta Koridorda : Abbedadgge (Felix Braun)
Nişancı : Killers (Arda Subaşı)
Destek : Noxiak (Lewis Felix)

Kadrosu ile mücadele ediyor. Bu sezon lige yeni başlamasından ötürü düşme hattında mücadele eden takımın, bahar sezonunda şampiyonluk ligine geri döneceğine ve ligde lider sıralarda yer alacağına şüphe yok. Daha önce Beşiktaş Espor kulübünden izlediğimiz muhteşem performansın, bir benzeri bu sezon Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor kulüpleri de sergileyecektir.

Sonuç ne olursa olsun, Espor alanında Dünya genelinde gelişim devam ediyor. Kulüpler sezon başı ve ara transfer dönemlerini iyi şekilde gözden geçirip, yabancı veya yerli esporcu transferlerine giderek takımlarının isimlerini profesyonel mecrada da göstermek istiyor.

En Çok Oynanan E Spor Oyunları

Dünya genelinde bir çok oyun rekabetçi karşılaşma sistemine sahip olsada, en çok oynanan e spor oyunları arasında, üç adet oyun bulunmakta. Gerek yok sistemleri gerek ise rekabetçi ve takım oyununa ihtiyaç  duyulan bu oyunlarda profesyonel spor takımlarınında yer aldığını görmek mümkün.

2017 yılı en çok oynanan e spor oyunları
League of Legends
League of legends bir rol yapma oyunu. Şuan itibari ile birbirinden farklı 137 şampiyon seçimi ile oynanabilen oyunun devamlı olarak 3 oyun modu aktif bulunuyor. Klasik beşe beş dediğimiz sihirdar vadisinde, beş farklı rol ile oyun oynanmakta. Alt koridorda nişancı ve destek rolü, orta koridorda ağırlıklı olarak yetenek gücü taşıyıcıları, üst koridorda saldırı gücü yada tank şampiyonları, ormanda ise tarafsız canavarları keserek takımının koridorlardaki dengeyi bozmasını sağlayan orman oyuncuları şeklinde oluyor.
Profesyonel olarak 4 lige sahip olan lol, espor karşılaşmalarınıda beşe beş sihirdar vadisi haritası üzerinde oynatmakta. her takımın beş yasaklama hakkı bulunan oyunda, Türkiye şampiyonluk liginde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi köklü spor kulüplerini de görmek mümkün.

Counter Strike Global Offensive
Dünya üzerinde en çok sevilen fps oyunlar arasında bulunan cs go, çatışma, silah tepmekleri ve gerçekçilik konusunda da rakiplerinin açık ara önünde. ESL adında profesyonel bir ligi bulunan oyunda, sürekli düzenlenen turnuvalar ve ülkeler arasındaki karşılaşmalarıda görmek mümkün. Türkiye ekibinin bir Dünya şampiyonluğu elde ettiği Cs go da takımlar üçer adet harita yasaklayıp, rasgele bir harita üzerinde beşe beş şekilde karşılaşmalarını 16 raundluk maçlar üzerinden tamamlanıyor.

Rocket League
Rocket league şuana kadar gelmiş geçmiş en değişik ve sevilen oyunlardan bir tanesi. üçe üç, beşe beş, ikiye iki, bire bir futbol müsabakalarının sergilendiği oyunda, karşılaşmaları arabalar ile yapıyorsunuz. Kapalı bir halı saha profilini andıran oyunda, belirli yerlerde sürekli olarak çıkan nitro güçlendirmelerini alarak havaya zıplayabilir ve birbirinden güzel vuruşlar gerçekleştirebilirsiniz.

Her yıl yüzlerce firmanın oyunları espor ve oyun severlerin beğenisine sunuluyor. Fakat birbirinden güzel oyunlar arasında Cs go gibi bir nostalji ve 7 yıllık geçmişi olan League og legends gibi oyunların hala ayakta kaldığını görmek güzel. Bu oyunların bu kadar çok sevilmesinin en büyük sebeplerindne biri profesyonel liglere ve espor kulüplerine sahip olmalarıdır elbette.

Mvp Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

Laeague of legends Kore liginde mücadele eden Mvp takımı, ligin en sıradışı ekiplerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Cs go, Dota ve Lol takımları bulunan Mvp ekibinin bu sezon Lck da ki performansı gerçekten takdiri hakediyor. SKT, KT ve SSG gibi güçlü takımların bulunduğu Kore liginde, kısıtlı kadrosu ile iyi işler çıkarmay çalışan takımın, hedefinin bir kısmına ulaştığını söylemekte sakınca olmaz.
Mvp takımı 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst koridor ADD : Bu sezon 2.6 KDA oranı ve %64′ luk skor katkısı ile takımına katkı sağladığını söylemek mümkün. Güney Koreli oyuncunun en büyük eksikliği ışınlanma zamanını bir türlü ayarlayamaması. Çalışmalarını ağırlıklı olarak sihirdar büyülerini geliştirmeye yönelik sürdüren oyuncunun favori şampiyon seçimleri, Maokai, Sion ve Camille. Aynı zamanda Gragas ve Rengar’ ada hakim olan esporcunun geleceği gerçekten çok parlak.

Orman Beyond : Güney Koreli esporcu, ejder ve baron pitinde kendinden beklenen performansı veremese de alt ve üst koridorlarda kısmende olsa baskı sağlayabiliyor. Elisse, Graves ve Rengar seçimlerini sıkça karşımıza çıkaran esporcunun şampiyon havuzunun biraz dar olduğunu bilmekte fayda var. Bu sezon 2.9 KDA oranı ve %68′ lik skor katkısı ile takımına eşlik eden oyuncunun, çalışmalarına ara vermeden devam ettiği biliniyor.

Orta Koridor Ian : Bu sezon destek Max ile birlikte takımın en kötü oyuncularından bir tanesi. Teknik direktörün elinde yedek bir oyuncu olmadığından dolayı zorunlu olarak vadiye sürdüğü esporcunun, böyle gider ise sezon sonu takıma veda etmesi süpriz olmaz.

Nişancı Maha : 3.9 KDA oranı ve %68′ lik skor katkısı ile takımında bitirici son vuruşları yapamayan esporcunun, aralarda bir yerlede olduğunu belirtmek gerekiyor. Koridor safhasında rakibini pek fazla rahatsız etmeyen oyuncu, minyon odaklı bir koridor safhası geçirerek takımına destek olmaya çalışıyor ki burada destek Max’ in kötü performansınında katkısı oluyor.

Destek Max : League of legends Kore liginde, tekli dereceli sıralardan bir oyuncu alıp yerine getirilse eminim daha iyi bir performans sergileyecektir. Bu sezonki kötü performansını ısrarla sürdüren ve çalışmaların bir çoğuna katılmayan oyuncunun, sezon sonu Kore ligi takımlarına tamamen veda ettiğini görebiliriz.

Mvp ekibindeki en büyük sorun destek ve orta koridorda. Takım olarak ellerindeki kar topu avantajını rakibe fırlatan iki oyuncunun sezon sonu takıma veda edeceğine şüphe yok. Bu sezon ligi 4 yada 5. Sıralarda bitirmesini beklediğim ekibin, bahar sezonunda mükemmel bir geri dönüş yapacağına inanıyorum.