Kategori arşivi: E-Spor Maçları

E spor maçları maç fikstürleri ve maç detayları hepsi burada.

28 Temmuz Lol Maç Tahminleri

LCK ve EU LCS’de Lol heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. 28 Temmuz’da oynanacak olan 4 önemli mücadele, Lolesports’un YouTube kanalından canlı yayınlanacak. Avrupa Şampiyonluk Ligi’nde ilk maç zirve yarışı veren Splyce ile H2K arasında yaşanacak. İkinci maçta ise Misfits ve Fnatic takımlarının mücadelesini izleme fırsatımız olacak. Kore Ligi ise KT Rolster – bbq OLIVERS ve SKT T1 – ROX Tigers serileri devam ediyor.

EU LCS B grubunda oldukça ilginç bir tablo var. Ligdeki ilk 3 takımda aynı puanda ve bu takımlar liderlikten kopmak istemiyorlar. Liderlik savaşı veren Splyce, H2K ve Unicorns of Love takımlarının 6 galibiyeti ve 3 mağlubiyeti bulunuyor. Splyce vs H2K arasındaki maç bu yüzden oldukça önemli çünkü olası bir mağlubiyette liderlikten kopma ihtimali çok yüksek. Bu maçla ilgili tahmin yürütmek oldukça zor. Takımların yapacağı hatalar, şampiyon seçim ekranında yapacağı hamleler serinin sonucunu bir hayli değiştirecektir. Bu maçta H2K takımını bir adım önde görüyorum.

Splyce vs H2K Maç Tahmini: 2-1 H2K

Avrupa LCS’de günün ikinci maçında ise Misfits ve Fnatic takımlarını karşı karşıya gelecek. Fnatic, A gurubunda liderlik koltuğunda oturuyor ve oynadığı 9 maçtan sadece birini kaybetti. Oldukça formda olan takımın liderliği bırakmaya niyeti yok. Diğer yandan Misfits ise play-off elemelerine 2. sıradan katılarak güçlü bir rakiple eşleşmekten kurtulmak istiyor. Misfits takımı 5G-4Y ile 3. sırada bulunuyor. Eğer Fnatic’i yener, G2 Esports’ta rakibine yenilirse 2. sıraya ortak olacak. Ama formda olan Fnatic’i yenebileceğini sanmıyorum.

Misfits vs Fnatic Maç Tahmini: 2-1 Fnatic

LCK’de günün ilk maçı KT Rolster ile bbq OLIVERS takımlarının mücadelesi ile başlayacak. İki takım arasında dağlar kadar fark var diyebiliriz. Çünkü KT Rolster ligin zirvesinde yer alırken bbq OLIVERS ligin en alt sıralarında lige tutunmaya çalışıyor. KT Rolster rakipleriyle girdiği liderdik yarışından kopmamak için bu maçta hata yapmadan rahat bir galibiyet alabilir.

KT Rolster vs bbq OLIVERS Maç Tahmini: 2-0 KT Rolster

Kore Ligi’nde günün kapanış maçında ise SKT T1 takımı ile ROX Tigers takımı vadideki yerini alacak. Son dönemlerde oldukça formsuz olan SKT T1, uzun süre lider götürdüğü ligde şuan 4. sırada bulunuyor. Lider olma ihtimali oldukça azalan SKT T1, ligi olabilecek en yüksek noktada bitirmek istiyor. Son oynadığı seride eski SKT T1’den esintiler sunan takım, bu maçta da rakibini ekarte edecektir. ROX Tigers’ın ise kazanacağı veya kaybedeceği çok fazla bir şey yok. O yüzden seriyi SKT T1 kazanır diyorum.

SKT T1 vs ROX Tigers Maç Tahmini: 2-0 SKT T1