Kategori arşivi: E-Spor Tahminleri

E-spor tahminleri maç yorumları.

29 Ekim WE vs SSG Maç Tahmini

Worlds 2017 heyecanında sona yaklaşılırken yarı finale kalmayı başaran 4 takım, final biletini kapmak için mücadele ediyor. Artık son maçlarda takımların elindeki tüm sürpriz kartları ortaya çıkartması ve rakiplerini şaşırtması gerekiyor. Farklı strateji geliştirmeyi başaran takımların final yolunda daha emin adımlarla ilerleyebileceğini söyleyebiliriz.

Yarı final serilerinin son maçında ise Çin temsilcisi Team WE ile Kore temsilcisi Samsung Galaxy takımları vadide final için kapışacak. Oldukça çekişmeli geçmesi beklenen maçta Longzhu Gaming’e maç vermeden seriyi kapatan SSG, rakibi Team WE’nin gözünü korkutmuş olabilir. Çünkü Longzhu Gaming birkaç ay önce dünyanın en iyi takımı olan SKT T1 çok ezici bir üstünlükle alt etmeyi başarmıştı. Bu varyasyonlar ele alındığında SSG takımın formunun ve performansının zirvesinde olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça uyumlu bir şekilde harekete eden ve takım savaşların iyi pozisyon olan Samsung Galaxy’nin bu seride kesin favori olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Her ne kadar Team WE takımı üst düzey bir performans sergilese de rakibini formunun zirvelerinde yer alıyor. İki formda takımın yapacağı mücadelede farklı strateji izleyen takımın bir adım öne geçmesi işten bile değil. Team WE takımı rakibine göre biraz daha tecrübesiz ve genç bir ekip. Yani oyuncuları böylesine bir arenada henüz bulunmadığı için biraz tecrübe eksikliği yaşıyor. Bu sebeple de kötü geçirilen bir oyunda sakin kalamama ve ne yapacağını bilememe sorunları ortaya çıkıyor. Samsung Galaxy oyuncuları ise tecrübe açısından oldukça yeterli düzeyde. Bu yüzden Samsung Galaxy rakibinin tecrübe eksikliğini iyi değerlendirerek seride üstünlüğü ele geçirebilir.

Serinin geneline baktığımız zaman Samsung Galaxy takımın önde olduğu ve rakibine fazla fırsat vermeden kazanabileceğini öngörebiliriz. Ayrıca final maçında büyük ihtimalle SKT T1 takımı ile karşılaşacaklar ve bazı kozlarını final maçına saklamak isteyebilirler. Bu yüzden Team WE takımının 1 galibiyet alması çokta zor görünmüyor. Serinin 5 maça uzaması pek muhtemel değil. SSG takımı seriyi 3 veya 4 maça kadar uzattıktan sonra işi bitirecektir.

Team WE vs SSG Worlds 2017 Yarı Final Maç Tahmini: 3-1 Samsung Galaxy

28 Ekim SKT vs RNG Lol Maç Tahmini

League of Legends’ın en büyük turnuvası olarak kabul edilen Worlds etkinliğinde artık sona yaklaşıyoruz. Grup aşamasını ilk iki sırada tamamlamayı başaran takımların çeyrek final mücadelelerine tanık olmuştuk. Birbirinden heyecanlı 4 farklı serinin sonunda yarı finali hak eden dört takım, Worlds 2017’yi kazanmak için yoluna devam ediyor. 2 Kore ve 2 Çin temsilcisinin yoluna devam ettiği yarı final aşamasındaki ilk maçta Kore ve Çinli temsilciler karşı karşıya gelecek.

2017 yaz mevsiminde hayranlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1, Worlds 2017’de hayranlarının gönlünü kazanmak için büyük çaba sarf ediyor. Turnuvanın bu aşamasına kadar sadece 2 maçta rakiplerine boyun eğen SKT T1, turnuvanın ilerleyen aşamalarında da bu başarılı performansını devam ettirmek isteyecektir. uzun yıllardır beraber oynayan oyuncularla birlikte takım savaşlarında gerçek gücünü göstermeyi her zaman başaran takımın erken oyundaki yapacağı hamleler serinin seyrini değiştirebilir.

Diğer taraftan Çin temsilcisi olan RNG takımının ev sahibi avantajı bulunuyor. Trunuvanın Çin’de düzenlenmesi sayesinde taraftar desteği sayesinde muhteşem bir performans gösteren Çin takımları, turnuvada hiç olmadıkları kadar başarılı oldular. Bu aşamadan sonra ise Koreli takımlara karşı alacağı bir galibiyetle Dünya Şampiyonu olarak anılmak istiyorlar. Çin takımlarının Kore takımları karşısında şansı pek yaver gitmiyor. Önde olduğu oyunlarda bile kazanamayan Çin takımlarının kaderini RNG takımı değiştirebilir ama işleri çok çok zor görünüyor.

SKT T1 takımı her ne kadar geçtiğimiz senelerdeki performansı kadar iyi bir performans gösteremese de turnuvanın en favori takımı olarak anılıyor. Bu yüzden de rakiplerini psikolojik olarak etkileyip, bu üstünlüğü avantaja çevirebiliyorlar.

5 maçlık SKT vs RNG serisinde mutlak favori her zaman olduğu gibi SKT T1. Ama şuan ki form durumu göz önüne alındığında RNG takımın da az da olsa bir şansı var. Bu seride 1 veya 2 galibiyet alarak rakibine zor anlar yaşatabilir. Seri muhtemelen 5 maça kadar uzayacaktır ve gülen taraf SKT T1 olacaktır. Eğer SKT T1 o eski dominant performansını sergileyebilirse seriyi 3 maçta da bitirebilir.

SKT vs RNG Yarı Final Maç Tahmini: 3-2 SKT T1

22 Ekim WE vs C9 Maç Tahmini

Çeyrek final serilerinin son karşılaşmasında Team WE ile Cloud9 takımları vadide yarı final mücadelesi verecek. Her iki takımda Worlds 2017 grup aşamasına gelebilmek için play-in oynayan takımlar. Her iki takımında grupta istediği galibiyetleri aldığını söylemek güç. Ama  çeyrek final aşamasına kadar gelmeyi başaran bu iki takımın yarı final mücadelesinde Team WE, biraz daha favori gibi görünüyor.

Çin’de düzenlenen Worlds 2017, Çin temsilcileri için fazlasıyla yardımcı oluyor. Neredeyse bütün Çin seyircilerin desteğini alan Çin takımları turnuvada istediği aşamalara gelmeyi başardı. Team WE takımı da istediği aşamaya gelmeyi başaran Çin takımlarından biri. Mutlak hedefi yarı final olan takımın hedeflerine ulaşması için Cloud9 takımını 5 maçlık serilerde alt etmesi gerekiyor. Genç ve tecrübesiz bir takıma sahip olan WE’nin bu maçta yapacağı hatalar hedefine ulaşmamasına neden olabilir.

Cloud9  ise Kuzey Amerika temsilcileri arasında en fazla ileri aşamaya ilerleyen takım olmayı başardı. Bu aşamadan sonra tek yapmaları gereken yarı final aşamasına kalarak “NA > EU” sözünü kanıtlamak olacak. Taşıyıcı şampiyonları oynamayı seven nişancı Sneaky ile orta koridor oyuncusu olan Jensen’e fazlasıyla iş düşüyor. Bu iki oyuncu oyunu kazanmakta çok büyük bir rol oynayacaktır. Rakip takımın böyle bir arenada çok fazla tecrübesinin olmaması nedeniyle Cloud9’nın rakibini hataya zorlamaya çalışması fazlasıyla önemli.

İki takımında bazı avantajları bulunuyor. Çin temsilcisi Team WE büyük bir seyirci desteğine sahip. Diğer yandan Cloud9 takımı ise rakibine göre fazlasıyla tecrübeli ve bu arenaya aşina bir takım. Team WE seyirci desteği ile belki bu tecrübe açığını kapatabilir ama Cloud9 takımın bu maçta işi oldukça zor görünüyor.

Metanın dışındaki seçimlerle rakibini şaşırtan ve çeşitli sürprizlerle rakip takımı ters ayakta yakalamaya çalışmak, bu seride büyük farklar yaratabilir. 5 maçlık seride büyük ihtimalle 5 maç göreceğiz. Yani 3-0 veya 3-1’lik skorlar görmeyeceğimizi söyleyebilirim. Takımlar yarı final biletini kapabilmek için ellerindeki tüm kozları ortaya serecektir. Bu seride mutlu sona ulaşacak olan takım Team WE olabilir.

Team WE vs Cloud9 Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-2 Team WE

21 Ekim RNG vs FNC Maç Tahmini

Worlds 2017’de çeyrek final heyecanı Çin ekibi Royal Never Give Up ile Avrupa temsilcisi Fnatic karşılaşmalarıyla devam ediyor. Çeyrek finallerin ilk maçında muhteşem bir oyunla Worlds 2017’nin en favori takımını 3-0 yenmesi başaran SSG, tüm rakiplerine büyük bir korku yaşattı diyebiliriz. Bugünde ev sahibi takım olan RNG takımının rakiplerine korku salması bekleniyor.

Çin liginde harika bir performans göstererek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanan Çin temsilcisi, turnuvanın bu aşamasından sonraki aşamalara geçmek için tüm kozlarını oynayacaktır. Çin liginin en iyi orta koridoru olarak gösterilen Xiaohu’nun göstereceği performans, takımının ilerleyen aşamalarda yer almasında önemli bir rol oynayacaktır.

Diğer yandan Fnatic ekibinde ise işler pek fazla yolunda gitmiyor gibi. EU LCS’de muhteşem bir performans geçiren takım, play-offlarda adeta döküldü. Şampiyonluktan olan takım, Worlds 2017’ye girebilmek için ise birkaç ön eleme turu oynamak zorunda kaldı. Grup aşamasında da istediğini yapamayan takımın sonraki maçlarını kazanmasıyla buraya geldiğini hatırlatmakta fayda var. Yani Fnatic gösterdiği performansla hayranlarını mutlu edebilmiş değil. Her ne kadar formsuz görünseler de çeyrek final aşamasında takımların daha istekli oynadığı da bir gerçek. Fnatic rakibini elerse muhteşem bir sürpriz yapmış olacak. Çünkü bu seride mutlak favori konumunda bulunan takım, ev sahibi RNG.

Tekli ve ikili koridorlarda oldukça çetin mücadeleler görebiliriz. Avrupa’nın en genç yeteneklerinden biri olan Caps ile Xiaohu’nun orta koridorda yapacağı hamleler oyunun gidişatını yön verebilir. Ayrıca her iki takımın taşıyıcısı da adının hakkını fazlasıyla veriyor. Takımlarını taşımakla yükümlü olan bu nişancılardan biri Rekles, diğeri ise en iyi Çin nişancı olan Uzi. Alt koridorda da işler fazlasıyla karışabilir. Ormanda sıkıntılı zamanlar yaşayan Fnatic, Broxah’ın formsuz durumu nedeniyle erken oyunda çok fazla sıkıntı yaşayabiliyor. Rakip ormancı MLXG’nin erken oyunda ağırlığını koyması, Fnatic’in başına bela olabilir. Bu maçta muhtemelen RNG gülen taraf olacak ama Fnatic takımı da seride en azından bir galibiyet alarak rakibine zor anlar yaşatacaktır.

21 Ekim RNG vs FNC Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-2 RNG.

20 Ekim SKT vs MSF Maç Tahmini

League of Legends Worlds 2017’de grup aşaması nihayet tamamlandı. 4 grupta başarılı olan 8 takım, bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı. Artık bu aşamadan sonra çeyrek final serileriyle turnuva devam edecek. 3 Kore, 2 Çin, 2 AB Batı ve 1 Kuzey Amerika temsilcisi turnuvanın grup aşamalarında başarılı oldular.

Çeyrek final serilerine sürpriz bir takım olarak gelen Misfits, dünya şampiyonasını 3 kere kazanan SKT T1 ile eşleşti. Turnuvanın en güçlü takımlarından biri olan SKT T1 cephesi, Misfits ile eşleşmekten oldukça memnun görünüyor.

Misfits takımı Worlds 2017’ye son anda katılan takımlardan biri. EU LCS’de istediği gibi bir performans gösteremeyen Misfits, play-off elemelerinde muhteşem bir performans göstererek Dünya Şampiyonası 2017’ye katılmaya hak kazandılar. Otoriteler Misfits takımının grup aşamasından çıkabileceğine pek fazla bir ihtimal vermiyordu. Zoru başaran Misfits, gruptan ikinci olarak çıkmayı başardı ve çeyrek finallere tie-break oynayarak katıldı.

SKT T1 cephesi ise Kore Ligi’nde çok kötü bir performans göstererek dördüncü oldu. Kimsenin beklemediği mağlubiyetler alan takımın play-off elemelerinde neler yapabileceği konuşuluyordu. Çeyrek finalde ve yarı finalde rakiplerini dominant bir oyunla alt etmeyi başaran SKT T1, bu seneki en büyük rakibine 3-1 kaybederek Kore Ligi şampiyonluğunu rakibine kaptırmıştı. O yüzden bu turnuvada SKT T1’ın şampiyonluğa ulaşması kendileri için oldukça önemli. Ayrıca rakibi Longzhu Gaming’den de bir intikam alma şansı yakalayabilirler.

Bu maçla ilgili tahmin yapmak çokta zor değil. SKT T1 bu serinin mutlak favorisi konumunda. Rakibi Misfits ise rakibine direnebileceği kadar direnecektir. Seride SKT T1 tüm kozlarını kullanmayabilir. Elindeki kozları turnuvanın ilerleyen aşamalarında kullanmak için rakiplerinden saklayabilirler. Bu yüzden Misfits takımın 1 galibiyet alması çokta sürpriz olmaz. Her ne kadar Misfits takımı çok formda olsa da SKT T1 gibi tamamen oturmuş ve takım uyumu çok iyi olan bir takımla karşı oynamak kendileri için oldukça zor olacaktır. Tahminlerime göre SKT T1 takımı bu seride 3-1 bir galibiyet alarak yarı final biletini kapacaktır.

SKT T1 vs Misftis Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-1 SKT T1

15 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 grup aşamasının son gününde A grubu takımları, bir üst tura çıkmak için mücadele edecek. Her takımın üçer maç oynayacağı dördüncü günde grubun mutlak favorisi olan SKT T1, grubu birinci tamamlayarak bir sonraki aşamada güçsüz bir ekiple karşılaşmayı umut ediyor. Diğer taraftan turnuvaya iyi bir başlangıç yapmayı başaran Cloud9 ise bu performansını devam ettirerek çeyrek finalde boy göstermek isteyecektir.

15 Ekim Lol Maç Programı

 • AHQ vs SKT
 • EDG vs C9
 • C9 vs SKT

Günün ilk maçında 3 maç 3 galibiyet almayı başaran SKT T1 ile turnuvaya beklentilerin altında bir başlangıç yapan AHQ takımları vadide olacak. SKT T1, Kore playofflarını kaybederek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattıktan sonra bu turnuvaya da tutuk başlamıştı. Erken oyunda yaptıkları hataları geç safhadaki takım savaşları sayesinde lehine çevirmeyi başaran takımın eski gücünde olmadığını söyleyebiliriz. Diğer taraftan AHQ takımı ise gruptaki tek galibiyetini Edward Gaming’e karşı aldı ve çok iyi bir turnuva geçirdiğini iddia edemeyiz. Bu maçı büyük ihtimalle SKT T1 kazanacaktır.

AHQ vs SKT Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT

Günün ikinci maçında ise ev sahibi olan Çin temsilcisi EDG ile Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 takımları karşı karşıya gelecek. Çin taraftarların yoğun desteğine rağmen grupta galibiyet alamayan EDG, bu maçla devam veya tamam diyecek. Eğer geçtiğimiz haftadaki oyunundan farklı bir oyun sergileyemezlerse turnuvaya çok erken veda edecekler. bu yüzden bu maçta tüm kozlarını oynama ihtimalleri bir hayli yüksek. Cloud9 ise şuana kadar oldukça iyi bir turnuva geçiriyor. Tek mağlubiyetlerini SKT T1 karşısında alan takımın 2 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor. Olası bir mağlubiyette rakipleri ile olan farkın kapanacak olması, C9 için çok kötü bir senaryo olabilir.

EDG vs Cloud9 Lol Maç Tahmini: 1-0 EDG

Cloud9 eğer bugün oynayacağı maçlarda iyi performans gösteremeyip, kaybederse gruptan çıkma şansını bir hayli azaltacaktır. Çünkü gruptaki son maçında STK T1 ile karşılaşacaklar ve SKT T1, kaybetmeyi çok seven takımlardan biri değil. O yüzden Cloud9’ın önceki maçlarını kazanarak bu maça gelmesi ve rahat kafa ile oynaması gerekiyor. Bu maça gruptan birinci çıkmayı garantileyebilecek bir şekilde gelmesi muhtemel olan SKT T1 ise en büyük rakibi Longzhu Gaming gibi 6’da6 yaparak grup aşamasını tamamlamak isteyecektir.

Cloud9 vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT

13 Ekim Lol Maç Tahminleri

Vadi’de Dünya Şampiyonası heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Grup elemelerinde ikini haftada takımların bir üst tura çıkabilmek için muhteşem mücadeleler vereceğin söylesek yanılmayız. Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin temsilcisi Fenerbahçe Esport ise turnuvaya 3 mağlubiyetle başladı. Henüz her şey bitmiş değil.

13 Ekim Worlds 2017 Maç Programı

SSG vs Fenerbahçe Esport

Fenerbahçe Esport vs RNG

Fenerbahçe Esport vs G2

G2 vs RNG

G2 vs SSG

SSG vs RNG

C grubunda takımlar toplam 3 maç oynayacak. Özellikle grupta henüz galibiyet olmayan FB’nin bu üç maçta galibiyetler alması oldukça önemli. Fenerbahçe’nin erken oyundaki yaptığı hatalar maçın sonucunu fazlasıyla değiştiriyor. Yeni ormancı Crash’in takıma tam olarak adapte olamaması sayesinde Fenerbahçe zor zamanlar geçiriyor. Fenerbahçe’nin oynayacağı 3 maçla ilgili tahmin yapmak oldukça zor çünkü FB kendi oyununu oynayabilirse bu maçlardan galibiyet alması işten bile değil. Son oynadığı Samsung Galaxy maçında galibiyet kıl payı kaçıran Fenerbahçe Esport, istediğinde her takımı yenebilecek güçte olduklarını gösterdi. Eğer bu şekilde bir performans gösterebilirlerse gruptan çıkma şansları olabilir.

SSG vs Fenerbahçe Esport Maç Tahmini: 1-0 SSG

Fenerbahçe Esport vs RNG Maç Tahmini: 1-0 RNG

Fenerbahçe Esport vs G2 Maç Tahmini: 1-0 FB Esport

Gruptaki diğer maçlarda ise grubun favorisi olarak görünen SSG’nin gerçek performansını gösterebileceği maçlar izleyebiliriz. Özellikle Renegades karşısında aldıkları sürpriz mağlubiyet ve Fenerbahçe maçında oynanan kötü oyun takım hakkında soru işaretleri oluşturuyor. Diğer taraftan ev sahibi avantajını kullanarak muhteşem bir performans göstermeyi başaran RNG takımı, rüzgarı arkasına almış gibi görünüyor. Oynadığı 3 maçı da rahat bir şekilde kazanmayı başaran RNG, muhtemelen grubu birinci tamamlayarak avantajlı bir konumdan finallere kalacaktır.

Grubun diğer bir üyesi olan G2 Esports ise gruptaki tek galibiyetini Fenerbahçe Esport’a karşı aldı. Çok iyi durumda görünmeyen ve kırılgan bir yapıda duran G2 Esport, olası galibiyetlerle az olan ikincilik umudunu tekrardan yeşillendirebilir.

G2 vs RNG Maç Tahmini: 1-0 RNG

G2 vs SSG Maç Tahmini: 1-0 SSG

SSG vs RNG Maç Tahmini: 1-0 SSG

12 Ekim Lol Maç Tahminleri

League of Legends Worlds 2017’de heyecan devam ediyor. Birinci haftanın ardından vadideki mücadele Worlds 2017 grup aşamasının ikinci haftasıyla birlikte tamamlanacak. Beklenen performansı bir türlü gösteremeyen takımların bir üst tura çıkmak için artık son şansı bu hafta oynanacak olan maçlarda olacak. 12 Ekim’de B grubundaki takımlarının tüm maçları oynanacak ve üst tura yükselecek olan takımlar belirlenecek.

12 Ekim Lol Maç Programı

 • Fnatic vs Immortals
 • Immortals vs Longzhu Gaming
 • Fnatic vs Gigabyte Marines

Günün ilk maçında oynadığı tüm serileri kaybeden Fnatic ile 2 galibiyeti olan Immortals takımları vadideki yerini alacak. Fnatic, grup aşamasına play-in sistemi sayesinde EU LCS’den katılmıştı. Beklentilerin bir hayli uzağında bir performans gösteren takım, oynadığı 3 maçın üçünde de mağlup olarak turnuva çok kötü bir başlangıç yaptı. Diğer yandan NA temsilcisi Immortals ise grupta sadece Longzhu Gaming’e kaybederek turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı ve bir üst tura çıkmak için çok büyük bir şansı var. Daha takım şeklinde hareket edebilen Immortals bu maçta rahat bir galibiyet alarak üst tura çıkmak için büyük bir fırsat yakalayabilir.

Fnatic vs Immortals Maç Tahmini: 1-0 Immortals

Günün ikinci maçında ise Kore Ligi’ni ve play-off aşamasını birinci tamamlayan Longzhu Gaming ile grubun diğer iddialı ekibi Immortals karşı karşıya gelecek. Her ne kadar Immortals iyi bir takım oyunu sergilese de dünyanın en iyi takımlarından biri olarak kabul edilen Longzhu’ya karşı şansları oldukça düşük. Yaptıkları muhteşem oyunlarla SKT T1’ı yerinden etmeyi başaran Longzhu Gaming, diğer maçlarda olduğu gibi bu maçta da rahat bir galibiyet alarak grubu lider olarak tamamlamayı garantileyecektir.

Immortals vs Longzhu Gaming Maç Tahmini: 1-0 Longzhu Gaming

B grubunun son maçında ise grubun sürpriz takımı Gigabyte Marines ile kötü bir turnuva geçiren Fnatic takımları karşı karşıya gelecek. Worlds 2017’de en farklı oyun tarzını sergilemeyi başaran Gigabyte ekibi, ilk maçta rakibini yaptığı hamleler sayesinde alt etmeyi başarmıştı. Diğer maçlarda uyguladığı taktikleri tutmayan takımın bu maçta da Fnatic’e güzel sürprizler hazırlayabileceğini söyleyebiliriz.

Fnatic vs Gigabyte Marines Maç Tahmini: 1-0 Fnatic

6 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 elemelerinin tamamlanmasının ardından dünyanın en iyi 16 takımı sahneye çıkıyor. 4 gruplu sistemden oluşan turnuvada takımlar grup aşamasında altışar maç oynayacak. Her gruptan ikişer takım üst tura yükselecek ve kupayı almak için mücadele verecek. Türkiye’den de Fenerbahçe Espor, dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer almayı başaran takımlardan biri.

6 Ekim Worlds 2017 Maç Programı

 • Flash Wolves vs TSM
 • EDG vs SKT T1
 • Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines

Kendini ligini birinci sıradan tamamlayarak turnuvaya katılmaya hak kazanan Flash Wolves ile Worlds 2017’ye play*in aşamalarıyla katılmayı başaran TSM, 2. günde karşı karşıya gelecek. Her iki takımda da takımını taşıyabilecek yıldız oyuncular bulunuyor. Otoriterlere göre Flash Wolves, TSM’den daha iyi bir takım. Bu aşamaya kadar fazlasıyla maç antrenmanı yapma fırsatı bulan TSM ise oldukça toplanmış bir şekilde turnuvalara katıldı. Flash Wolves biraz daha iyi bir drumda olduğu için bu maçta galibiyete ulaşacaktır.

Flash Wolves vs TSM Lol Maç Tahmini: 1-0 Flash Wolves

Günün ikinci maçında ise Kore Ligi’ni dördüncü bitirerek hayranlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1 ile Çin şampiyonu EDG karşı karşıya gelecek. EDG, genç ve yetenekli oyuncu kadrosu ile rakiplerine korku salıyor. Final kaybetmeyen SKT T1’ın Kore Ligi’ni Longzhu Gaming’e kaptırması ise itibarını bir hayli zedeledi. Bu durumu tersine çevirmek isteyen SKT T1, turnuvaya çok iyi başlayarak eski itibarını kazanmak isteyecektir. O yüzden SKT T1’ın kazanacağını düşünüyorum.

EDG vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT T1

Günün son maçında ise Kore Ligi’ne damgasını vurmayı başaran Longzhu Gaming ile Gigabyte Marines takımları vadide olacak. GPL ligini birinci tamamlayarak Worlds 2017’ye katılmaya hak kazanan Vietnam temsilcisi Gigabyte, turnuvanın bu aşamasından sonra çok fazla ilerleyemeyeceklerini biliyor. O yüzden Longzhu karşısında çok fazla bir varlık gösteremeyebilirler. Diğer yandan Kore Ligi’ni birinci bitiren, SKT T1’ı yenerek play-offları kazanan Longzhu Gaming, Worlds 2017’de rakiplerinin korkulu rüyası olacaktır. Longzhu rahat bir galibiyet alarak turnuvaya muhteşem bir başlangıç yapacaktır.

Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines Lol Maç Tahmini: 1-0 Longzhu Gaming

25 Eylül Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 Play-in aşamasının üçüncü gününde Türkiye Şampiyonluk Ligi’nden Fenerbahçe Espor’un da maçı var. A ve B gruplarında maçların tamamlanmasının ardından C ve D gruplarındaki takımların maçları oynanacak. Fenerbahçe Espor oynayacağı iki maçında da galip gelerek gruptan birinci çıkmayı hedefliyor.

25 Eylül Lol Maç Programı

 • Hong Kong Attitude vs Fenerbahçe Espor
 • Young Generation vs Fnatic
 • Rampage vs Fenerbahçe Espor

Günün ilk maçında 1907 Fenerbahçe Espor ile Çin temsilcisi Hong Kong Attitude karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe’nin yıldız ormancısı Move’un vize alamaması nedeniyle Vici Gaming ormancısı Crash oynayacak. Fenerbahçe bu gruptaki en güçlü takım konumunda ama ormancı oyuncusunun değişmesiyle nasıl bir performans gösterecekleri merak konusu. Şampiyonluk Ligi’nde ve Rift Rival turnuvasında büyük başarılar yakalayan Fenerbahçe’nin bu maçta galip gelmemesi için hiçbir sebep yok.

Hong Kong Attitude vs Fenerbahçe Espor Lol Maç Tahmini: 1-0 Fenerbahçe Espor

Avrupa LSC’de kötü oyunla doğrudan Dünya Şampiyonası’na gitmeyi başaramayan Fnatic, play-in aşamalarını geçerek hak ettiği grup aşamasına bilet kapmayı hedefliyor. yıldız oyuncularıyla büyük başarılar yakalayan takımın bu grupta mutlak favori olduğunu söyleyebiliriz. Destek oyuncusu hariç kaldığı takımla devam eden Fnatic, Young Generation maçına favori çıkıyor. Vietnam ligini birinci bitirerek play-in elemelerine katılmayı başaran Young Generation, oldukça derli-toplu bir takım görüntüsündeydi. Eğer biraz daha takım oyunu anlamında geliştirebilirlerse bu gruptan ikinci olarak çıkabilirler. Ama Fnatic karşısında pek fazla bir şansları yok.

Young Generation vs Fnatic Lol Maç Tahmini: 1-0 Fnatic

Günün son maçında temsilcimiz  Fenerbahçe Espor, Rampage takımıyla kozlarını paylaşacak. Fenerbahçe’nin bu maçları mutlaka kazanması gerekiyor. Eğer gruptan birinci çıkamazsa son eleme turunda diğer grupların birincileriyle yani Fnatic, Cloud9 gibi üst düzey takımlarla oynamak zorunda kalacak. O yüzden Fenerbahçe Espor’un tüm yeteneklerini vadiye yansıtması gerekiyor. Normal sezonu ikinci bitiren Rampage, Play-offlarda ise muhteşem bir performans göstererek birinci oldu. İki takımı kıyasladığımızda Fenerbahçe Espor bir adım daha önde görünüyor.

Rampage vs Fenerbahçe Espor Lol Maç Tahmini: 1-0 1907 Fenerbahçe Espor