Etiket arşivi: b grubu maçları

23 Eylül Lol Maç Tahminleri

Uzun süredir tatilde olan profesyonel League of Legends oyuncuları, sezonu açıyor. Her yıl düzenlenen Lol Dünya Şampiyonası için giriş bileti almak isteyen takımların oynadığı ön eleme mücadelelerinde bu sene temsilcimiz Fenerbahçe Espor olacak. Değişen Worlds sistemi sayesinde daha çok takım bu turnuvaya katılabilmek için şans yakalıyor. 4 gruba ayrılmış olan 12 takım arasından sadece 4 takım World 2017’nin grup aşamasına katılabilecek.

23 Eylül Worlds 2017 Eleme Maç Programı

  • Cloud9 vs Team oNe Esports
  • Dire Wolves vs Cloud9
  • Dire Wolves vs Team oNe Esports

Yeni turnuva sisteminde gruplar 3 takımdan oluşacak ve her takım iki kere karşı karşıya gelecek. Bu seriler tek maç şeklinde oynanacak.

Günün ilk maçında Kuzey Amerika temsilcisi olan Cloud9 ile Brezilya temsilcisi Team oNe Esports karşılaşacak. Brezilya Ligi Dünya Şampiyonası elemelerini kazanarak bu aşamaya gelen takım hakkında çok fazla ilgi sahibi değiliz. Grubun mutlak favorisi olarak görünen Cloud9, rehavete kapılmadığı sürece galibiyete daha yakın olan taraf. Jensen ve Sneaky gibi yıldız oyunculara sahip olan Cloud9’ın bu maçı rahat kazanacağını düşünüyorum.

Cloud9 vs Team oNe Esports Lol Maç Tahmini: 1-0 Cloud9

Günün ikinci maçında yine Cloud9 sahne alacak. Oldukça genç ve yetenekli bir kadroya sahip olan Dire Wolves, bunu uluslararası arenada gösterme fırsatı bulamadı. OPL’i iki kez üst üste kazanmayı başaran takımın mutlak hedefi Worlds 2017 biletini kapmak. Oldukça zorlu bir gruba düşen takımın Cloud9 karşısında neler yapabileceği merak konusu. Erken oyunda öne geçip, üstünlüğünü oyun sonuna taşımayı başarabilirse sürpriz bir galibiyetle herkesi şaşırtabilir.

Dire Wolves vs Cloud9 Lol Maç Tahmini: 1-0 Cloud9

B grubunun son maçında ise üst tur biletini almak isteyen iki denk güçte ekip karşı karşıya gelecek. Grubunun birincisinin Cloud9 olacağını düşünürsek üst tura çıkmak için bu iki takımın mücadeleleri belirleyici bir rol oynayacak. Gruptaki rekabeti yaşayacak olan bu iki takım hakkında yorum yapmak oldukça zor. Her iki takımında neler yapabileceği tam olarak kestirilemiyor. Üst üste iki şampiyonlukla arkasına rüzgarı alan Dire Wolves takımı bu maçta galibiyet görebilir.

Dire Wolves vs Team oNe Esports Lol Maç Tahmini: 1-0 Dire Wolves