Etiket arşivi: C9 vs TSM

Cloud9 Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

Cloud9, League Of Legends’ in Kuzey Amerika liginde mücadeleye devam etmektedir. Orbit Gaming kökenli espor kulübü, sezonu TSM ile birinci sırada sürdürmektedir. Takım 2017 yılına yeni transferleriyle büyük umutlarla başladı.

Cloud9 isimli espor kulübünün takımı şu şekilde görünmekte:

Üst koridor: Ray nickli oyuncu, tank şampiyon metasına ayak uydurmuş görünüyor. Ji Won Jeon isimli oyuncu, Shen, Fiora ve Renekton ile oynamayı tercih etti. Antremanlarına Mokai ve Rumble üzerinden devam eden tecrübeli esporcu, yakın zamanda antreman meyvelerini de sihirdar vadisine sürmeye başlayacaktır.

Ormancı: Contractz takma adı ile sahada gördüğümüz oyuncu saldırı bazlı şampiyonları oynamayı seçiyor. Cloud9′ un zaferlerinde en önemli rolü oynayan Juan Garcia isimli tecrübeli espor oyuncusu Kha’Zix, Lee Sen ve Ivern seçimleriyle maça çıktı. C9’ un tecrübeli orman oyuncusu Contractz çalışmalarına Elisse ve Rek’ sai ile devam ediyor.

Orta koridor: Jensen takma adını kullanan esporcu %67 skor katkısında bulunuyor. 2015 yılında takıma katılan Jensen takıma büyük katkılarda bulundu. Nicolaj Jensen isimli oyuncu Ryze, Syndra ve Cassiopeia seçimleri üstünde yoğunlaşıyor. Tecrübeli orta koridor oyuncusu kitle kontrol şampiyonlarını oynamayı sevmesiyle birlikte, cebinde sürekli Orianna ve Corki şampiyon seçimlerini yedekte tutuyor.

Nişancı: Sneaky lakaplı oyuncu takımının tecrübe konusunda ki güvendiği tek isimdir. Yaptığı oyunlar ile izleyiciyi kendine hayran bırakan esporcu, Jhin, Ashe ve Varus tercihlerine sıklıkla gidiyor. Zachary Scuderi isimli oyuncu takım savaşlarında aldığı pozisyonlar ile dikkatleri üzerine topluyor.

Destek rolünde: Smoothie takma adını kullanan destek oyuncusu, harita kontrolünü elinde tutmayı seviyor. Tecrübeli esporcu Karma, Taric ve Zyra oynamayı seviyor. Andy Ta isimli oyuncunun %65 skor katkısı ile destek rolü görevini başarılı bir şekilde yerine getirdiğine şüphe bırakmıyor.

Sezonun ilk maçını Team Solo Mid karşıda kazanmayı bilen Cloud9, liderliğe en yakın takımlardan biri. Sezon boyunca büyük çekişme yaşanacak gibi gözüken Kuzey Amerika liginde, Cloud9’ u her ne kadar zorlu maçlar beklese de bu sene şampiyonluk yarışının favori görünen ve 2017 Dünya şampiyonasına favori olarak gösterilen birkaç takımdan biri.