Etiket arşivi: çeyrek final maçları

21 Ekim RNG vs FNC Maç Tahmini

Worlds 2017’de çeyrek final heyecanı Çin ekibi Royal Never Give Up ile Avrupa temsilcisi Fnatic karşılaşmalarıyla devam ediyor. Çeyrek finallerin ilk maçında muhteşem bir oyunla Worlds 2017’nin en favori takımını 3-0 yenmesi başaran SSG, tüm rakiplerine büyük bir korku yaşattı diyebiliriz. Bugünde ev sahibi takım olan RNG takımının rakiplerine korku salması bekleniyor.

Çin liginde harika bir performans göstererek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanan Çin temsilcisi, turnuvanın bu aşamasından sonraki aşamalara geçmek için tüm kozlarını oynayacaktır. Çin liginin en iyi orta koridoru olarak gösterilen Xiaohu’nun göstereceği performans, takımının ilerleyen aşamalarda yer almasında önemli bir rol oynayacaktır.

Diğer yandan Fnatic ekibinde ise işler pek fazla yolunda gitmiyor gibi. EU LCS’de muhteşem bir performans geçiren takım, play-offlarda adeta döküldü. Şampiyonluktan olan takım, Worlds 2017’ye girebilmek için ise birkaç ön eleme turu oynamak zorunda kaldı. Grup aşamasında da istediğini yapamayan takımın sonraki maçlarını kazanmasıyla buraya geldiğini hatırlatmakta fayda var. Yani Fnatic gösterdiği performansla hayranlarını mutlu edebilmiş değil. Her ne kadar formsuz görünseler de çeyrek final aşamasında takımların daha istekli oynadığı da bir gerçek. Fnatic rakibini elerse muhteşem bir sürpriz yapmış olacak. Çünkü bu seride mutlak favori konumunda bulunan takım, ev sahibi RNG.

Tekli ve ikili koridorlarda oldukça çetin mücadeleler görebiliriz. Avrupa’nın en genç yeteneklerinden biri olan Caps ile Xiaohu’nun orta koridorda yapacağı hamleler oyunun gidişatını yön verebilir. Ayrıca her iki takımın taşıyıcısı da adının hakkını fazlasıyla veriyor. Takımlarını taşımakla yükümlü olan bu nişancılardan biri Rekles, diğeri ise en iyi Çin nişancı olan Uzi. Alt koridorda da işler fazlasıyla karışabilir. Ormanda sıkıntılı zamanlar yaşayan Fnatic, Broxah’ın formsuz durumu nedeniyle erken oyunda çok fazla sıkıntı yaşayabiliyor. Rakip ormancı MLXG’nin erken oyunda ağırlığını koyması, Fnatic’in başına bela olabilir. Bu maçta muhtemelen RNG gülen taraf olacak ama Fnatic takımı da seride en azından bir galibiyet alarak rakibine zor anlar yaşatacaktır.

21 Ekim RNG vs FNC Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-2 RNG.

20 Ekim SKT vs MSF Maç Tahmini

League of Legends Worlds 2017’de grup aşaması nihayet tamamlandı. 4 grupta başarılı olan 8 takım, bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı. Artık bu aşamadan sonra çeyrek final serileriyle turnuva devam edecek. 3 Kore, 2 Çin, 2 AB Batı ve 1 Kuzey Amerika temsilcisi turnuvanın grup aşamalarında başarılı oldular.

Çeyrek final serilerine sürpriz bir takım olarak gelen Misfits, dünya şampiyonasını 3 kere kazanan SKT T1 ile eşleşti. Turnuvanın en güçlü takımlarından biri olan SKT T1 cephesi, Misfits ile eşleşmekten oldukça memnun görünüyor.

Misfits takımı Worlds 2017’ye son anda katılan takımlardan biri. EU LCS’de istediği gibi bir performans gösteremeyen Misfits, play-off elemelerinde muhteşem bir performans göstererek Dünya Şampiyonası 2017’ye katılmaya hak kazandılar. Otoriteler Misfits takımının grup aşamasından çıkabileceğine pek fazla bir ihtimal vermiyordu. Zoru başaran Misfits, gruptan ikinci olarak çıkmayı başardı ve çeyrek finallere tie-break oynayarak katıldı.

SKT T1 cephesi ise Kore Ligi’nde çok kötü bir performans göstererek dördüncü oldu. Kimsenin beklemediği mağlubiyetler alan takımın play-off elemelerinde neler yapabileceği konuşuluyordu. Çeyrek finalde ve yarı finalde rakiplerini dominant bir oyunla alt etmeyi başaran SKT T1, bu seneki en büyük rakibine 3-1 kaybederek Kore Ligi şampiyonluğunu rakibine kaptırmıştı. O yüzden bu turnuvada SKT T1’ın şampiyonluğa ulaşması kendileri için oldukça önemli. Ayrıca rakibi Longzhu Gaming’den de bir intikam alma şansı yakalayabilirler.

Bu maçla ilgili tahmin yapmak çokta zor değil. SKT T1 bu serinin mutlak favorisi konumunda. Rakibi Misfits ise rakibine direnebileceği kadar direnecektir. Seride SKT T1 tüm kozlarını kullanmayabilir. Elindeki kozları turnuvanın ilerleyen aşamalarında kullanmak için rakiplerinden saklayabilirler. Bu yüzden Misfits takımın 1 galibiyet alması çokta sürpriz olmaz. Her ne kadar Misfits takımı çok formda olsa da SKT T1 gibi tamamen oturmuş ve takım uyumu çok iyi olan bir takımla karşı oynamak kendileri için oldukça zor olacaktır. Tahminlerime göre SKT T1 takımı bu seride 3-1 bir galibiyet alarak yarı final biletini kapacaktır.

SKT T1 vs Misftis Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-1 SKT T1