Etiket arşivi: Cloud9

23 Eylül Lol Maç Tahminleri

Uzun süredir tatilde olan profesyonel League of Legends oyuncuları, sezonu açıyor. Her yıl düzenlenen Lol Dünya Şampiyonası için giriş bileti almak isteyen takımların oynadığı ön eleme mücadelelerinde bu sene temsilcimiz Fenerbahçe Espor olacak. Değişen Worlds sistemi sayesinde daha çok takım bu turnuvaya katılabilmek için şans yakalıyor. 4 gruba ayrılmış olan 12 takım arasından sadece 4 takım World 2017’nin grup aşamasına katılabilecek.

23 Eylül Worlds 2017 Eleme Maç Programı

  • Cloud9 vs Team oNe Esports
  • Dire Wolves vs Cloud9
  • Dire Wolves vs Team oNe Esports

Yeni turnuva sisteminde gruplar 3 takımdan oluşacak ve her takım iki kere karşı karşıya gelecek. Bu seriler tek maç şeklinde oynanacak.

Günün ilk maçında Kuzey Amerika temsilcisi olan Cloud9 ile Brezilya temsilcisi Team oNe Esports karşılaşacak. Brezilya Ligi Dünya Şampiyonası elemelerini kazanarak bu aşamaya gelen takım hakkında çok fazla ilgi sahibi değiliz. Grubun mutlak favorisi olarak görünen Cloud9, rehavete kapılmadığı sürece galibiyete daha yakın olan taraf. Jensen ve Sneaky gibi yıldız oyunculara sahip olan Cloud9’ın bu maçı rahat kazanacağını düşünüyorum.

Cloud9 vs Team oNe Esports Lol Maç Tahmini: 1-0 Cloud9

Günün ikinci maçında yine Cloud9 sahne alacak. Oldukça genç ve yetenekli bir kadroya sahip olan Dire Wolves, bunu uluslararası arenada gösterme fırsatı bulamadı. OPL’i iki kez üst üste kazanmayı başaran takımın mutlak hedefi Worlds 2017 biletini kapmak. Oldukça zorlu bir gruba düşen takımın Cloud9 karşısında neler yapabileceği merak konusu. Erken oyunda öne geçip, üstünlüğünü oyun sonuna taşımayı başarabilirse sürpriz bir galibiyetle herkesi şaşırtabilir.

Dire Wolves vs Cloud9 Lol Maç Tahmini: 1-0 Cloud9

B grubunun son maçında ise üst tur biletini almak isteyen iki denk güçte ekip karşı karşıya gelecek. Grubunun birincisinin Cloud9 olacağını düşünürsek üst tura çıkmak için bu iki takımın mücadeleleri belirleyici bir rol oynayacak. Gruptaki rekabeti yaşayacak olan bu iki takım hakkında yorum yapmak oldukça zor. Her iki takımında neler yapabileceği tam olarak kestirilemiyor. Üst üste iki şampiyonlukla arkasına rüzgarı alan Dire Wolves takımı bu maçta galibiyet görebilir.

Dire Wolves vs Team oNe Esports Lol Maç Tahmini: 1-0 Dire Wolves

NiP vs Cloud9 Cs Go Maç Tahmini

Bence insanlar Brax yüzünden Cloud9’a biraz fazla oran veriyor, o kadar iyi durumda değiller. Brax biraz şaşırtıcı derecede iyi oynadı ama yinede hala standin ve LAN game üzerinde çok kısa zamandır oynuyor. Bunlar dikkate alınması gereken faktörler. NIP takımına bakacak olursak, şuan fena durumda değiller, iyi oynuyorlar.
Hadi haritalara bakalım;
Cache: Her iki takımında en iyi haritalarından biri cache. NiP, dün Astralis’e karşı kazandı ve kendinden emin görünüyor. Cloud9 ise bir yandan yükseliş bir yandan düşüş yaşıyor. SK’yı yeniyorlar ama Misfits ve Immortals gibi takımlara kaybediyorlar. 55/45 NiP.
Mirage: Cloud9 için kolay bir harita ama ban havuzundan çıkmayacak.
Inferno: Her iki takımda da sadece bir kaç kez oynandı, bu yüzden hangi tarafın daha çok çalıştığını söylemek imkansız. 50/50.
Nuke: NiP’nin en iyi haritalarından biri ve Cloud9 için ortalama bir harita. Muhtemelen NiP’nin almak istediği harita ancak Cloud9’un onlara izin vereceğini düşünmüyorum. 60/40 NiP.
Train: Garip harita. NiP bu haritayı bir kaç ay önce beğenmedi ama şimdi daha sık oynuyorlar ve iyi sonuçlar alıyorlar. Cloud9’nın en iyi haritası bu, bu yüzden yinede favoriler. 55/45 C9.
Overpass: NiP’nin oynamak istediği harita ancak yine de iyi değil. Bunun yerine C9 ugun ve NiP’yi sadece iki ay önce bu haritada yenilgiye uğrattılar. 57/43 C9.
CobbleStone: Her iki takım da bu haritada çok başarılıydı, ancak c9 en son oynadığı sırada NiP’yi yok etti. Dikkat edin, çok daha yakın olacak. 51/49 c9.
Harita havuzu derece derece c9 lehine değilse, sanırım NiP ile gidiyorum. Oranları çok iyi.
Tahmin 2-1 NiP

Cloud9 vs Optic Cs Go Maç Tahmini

Cloud9 için kolay bir eşleşme olmalı. Optic en iyi 5 formuna bile yakın gözükmüyor. JasonR yerine Stan varken averaj takımlarının en üstüne olarak gözüküyorlardı. Şuan o kadar bile iyi değiller, işler optic tarafında iyi gitmiyor.
Diğer taraftan Cloud9 cephesinde skadoodle’ın sakatlığı yüzünden skadoodle yerine Swag oynamak zorunda kalıyor ama bunun kötü bir şey olamayabileceğini düşündüren unsurlar var. Swag awpci olabilir ve eğer takım ondan rifler olmasını isterse, swag rifle olarakta inanılmaz şeyler yapabilir. Aynı zamanda stewie awpci olarak oynamaya yabancı değilken kendini awpde kanıtlayabilir ve takım onu birinci player yapabilir bu turnuvada. Bence cloud9 rahat bir şekilde 2-0 alacak bu seriyi, benim tek endişem Swag bir standin ve c9’un düzenli oyuncusu değil. Eğer swag biraz uyumlu oynayabilirse, rahat bir c9 galibiyeti gelir. Optic takımı hiç formunda değil. Geçtiğimiz haftalarda gerçekten zayıf bir performans çiziyorlardı. JasonR henüz kendini kanıtlayamadı. Ne kadar train attılar bilmiyorum ama 1 haftada çok değişeceklerini sanmıyorum.

Tahmin – Cloud9 2-0

Cloud9 NV Lol Maçı Tahmini

League of legends Kuzey Amerika liginde Cloud9 ve Team Envy arasındaki karşılaşma, 20 Mart 2017 saat 00:00′ da ekranlarda olacak. Ligde ikinci sırada yer alan C9 ekibi, rakibi karşısında zafer kazanarak TSM ekibi ile arasındaki mücadeleyi devam ettirmek istiyor. Team Envy ekibi, ligin son sırasında ve düşme hattında mücadele ediyor. Karşılaşmayı kazanamaz ise küme düşecek olan ekip bu karşılaşma için varını yokunu ortaya koyacak. Liderlik ve küme düşmemek için mücadele edecek olan iki takımın karşılaşmasını kaçırmamanızı öneririz.

Team Envy ekibi bu sezon ligde son sıralardan bir türlü kurtulamıyor. Takım olarak tekli dereceli sıra oyunları gibi bir performans sergileyen ekibin C9 karşısında işi gerçekten çok zor. Takım olarak global görevlere odaklanamayan ve her koridorda ayrı ayrı hatalar ile skorlar veren ekibin, çalışmalarına da yeterince devam etmediği gözümüze çarpan detaylar arasında. Destek Hakuho’ nun ise keşif taşı eşyasını alıp, haritayı niye totomlemediğini bir türlü anlayabilmiş değilim. C9 ekibi karşısında, üst koridorda Seraph, ormanda Lira, orta koridorda Ninja, alt koridorda Apollo ve Hakuho ikilisi ile çıkacak olan ekibin işi gerçekten zor.

Cloud9 ekibinde IMT karşısında gelen mağlubiyet ile teknik direktör biraz sinirli gibi gözüküyor. Üst koridorda üst üste gelen hataları gözünden kaçırmayan direktör, bu karşılaşma için beşliye Impact’ i dahil etti. Takım arkadaşı Ray’ den uzun süredir formayı kapmak isteyen tecrübeli oyuncunun perfromansı merakla bekleniyor. ENVY ekibi karşısında, üst koridorda Impact, ormanda Contractz, orta koridorda Jensen, alt koridorda Sneaky ve Smoothie ikilisi ile çıkacak olan ekip son hazırlıklarını tamamladı.

Cloud9 ve Team Envy arasındaki mücadeleyi, C9 ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Takım olarak rakibinden çok daha güçlü ve motive bir kadroya sahip olan ekip, karşılaşmayı uzatmadan 2-0′ lık skor ile kazanacaktır.

Cloud9 Immortals Lol Maçı Tahmini

League of legends Na Lcs liginde heyecan, Cloud9 ve Immortals takımlarının arasındaki karşılaşma ile devam ediyor. 18 Mart 2017 saat 21:00′ da gerçekleşecek karşılaşma için geri sayım başladı. Bu sezon ligde ikinci sırada yer alan C9 ekibi, TSM ile arasındaki puan farkını kapatmak istiyor. Ligde yedinci sırada yer alan Immortals ekibi ise kötü gidişata bir son verip yükselişe geçmek istiyor. Nefeslerin tutulup seyiredileceği müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Cloud9 ekibi bu sezon ligde TSM ekibini rahat bırakmamaya kararlı. Takım olarak iyi bir performans sergileyen oyuncular, liderliği Team Solo Mid ekibinden almak istiyor. Özellikle Baron ve Ejder pitindeki hatalı savaşların üstüne çalışan ekibin karşında, Immortals ekibinin işi gerçekten zor. Karşılaşmaya muhtemel olarak, üst koridorda Ray, ormanda ConratctZ, orta koridorda Jensen, nişancı rolünde Sneaky ve destek rolünde Smoothie beşlisi ile çıkması bekleniyor. Bu sezon Sneaky’ nin gösterdiği mükemmel nişancı performansının ise göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Immortals ekibi bu sezon ligde istediği galibiyetlere bir türlü ulaşamadı. Garanti gözü ile baktıkları her karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrılan ekipte moraller düşük. TSM karşısında alınan galibiyet ile morallerin iyice bozulduğu ekipte, C9 karşısında muhtemel olarak, üst koridorda Flame, ormanda Dardoch, orta koridorda Pobelter, nişancı rolünde Cody Sun ve destek rolünde Olleh beşlisi ile çıkması bekleniyor.

Cloud9 ve Immortal ekipleri arasında gerçekleşecek olan karşılamayı, C9 ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Takım oalrak istikrarlı bir grafik çizen ekibin, liderliği kolay kolay Team Solo Mid’ e kaptırmaya niyeti yok gibi gözüküyor.

Cloud9 Flyquest Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Kuzey Amerika liginde heyecan bütün hızıyla devam ediyor. 6 Mart 2017 saat  01:00′ da oynanacak olan Cloud9 ve Flyquest karşılaşması için geri sayım başladı. Na Lcs de TSM ile birlikte birinci sırayı paylaşan Cloud9, liderliği TSM ekibine kaptırmama konusunda kararlı. 3 Sırada yer alan Flyquest ekibi karşılaşmayı kazanırsa, ligde ikinci sırayı almaya bir adım daha yaklaşacak. Birbirinden değerli esporcuların karşılaşmasını izleyeceğimiz müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Cloud9 ekinin tecrübeli üst koridor oyuncusu Impact, Echo Fox karşılaşmasında adeta oyuna damgasını vurdu. Renekton ve Rumble seçimleri ile mükemmel bir oyun çıkaran tecrübeli esporcunun, Fly ekibinin başlıca hedefi olacağından şüphe yok. Ormancı Contractz, Graves performansı ile hepimizi büyüledi desek yeridir. Sezonun ilk yarısında oldukça eleştirilen esporcunun, çalışmalarının olumlu sonuç verdiğini söylemekte fayda var. Jayce ve Orianna seçimleri izlediğimiz orta koridor oyuncusu Jensen tek kelime ile harika bir oyun çıkardı. Takımın alt koridorunda Sneaky ve Smoothie ikilisi oldukça iyi anlaşıyor. Baron ve ejder pitinde gerçekleştirdikleri savaşlar ile bizlere ne kadar tecrübeli bir takım olduğunu gösteren ekibin liderliği bırakmaya hiç niyeti yok.

Flyquest ekibi, Team Envy karşısında biraz zorlansa da maçı kazanmayı bildi. C9 ekibinin karşısına, üst koridorda Balls, ormanda Moon, orta koridorda Hai, alt koridorda Altec ve Lemmonation ikilisi ile çıkacak ekip, bugün oynayacağı son hazırlık maçı ile hazırlıklarını tamamlayacak. Takım olarak global görevleri takip etme konusunda sorunlar olduğu Envy karşılaşmasın da gözümüze çarpmıştı. Alt koridor ikilisi lane de çok fazla kalıyor ve minyon iterken takımını eksik savaşlara sokuyor. Umarız son antremanlarında bu sorunun üstesinden gelmeyi başarabilirler.

Cloud9 ve Flyquest ekipleri arasındaki karşılaşmayı, Cloud9 ekibinin kazanacağını düşünüyorum. Flyquest ekibi bu sezon her ne kadar kötü bir grafik çizmese de C9 ekibi, tecrübe ve oyuncu kalitesi konusunda kendilerine bir kaç gömlek üst kalıyor.

Echo Fox Cloud9 Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Kuzey Amerika liginde mücadele eden Cloud9 ve Echo Fox karşılaşması 4 Mart 2017 saat 22:00’ da ekranlarda olacak. TSM ile birlikte birinci sırayı paylaşan C9 maç fazlasıyla da olsa liderliği almak istiyor. Ligde 7. Sırada bulunan Echo Fox ekibinin ise şampiyonluk yarışından kopmamak için bu maçı kazanmaktan başka çaresi yok. Nefesleri kesecek müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Bu sezon istikrarlı çıkışını sürdüren Cloud9 espor ekibinde keyifler yerinde. Takımın kadrosuna dahil olan Impact’ in bu maç yedeklerde olması bekleniyor. Üst koridorunda Ray, Ormanda Contractz, Orta koridorda Jensen, Nişancı Sneaky ve Destek rolünde Smoothie beşlisi ile sihirdar vadisine çıkacak olan ekip bugünkü idman ile birlikte hazırlıklarını noktalayacak. Kuzey Amerika liginde TSM ile birlikte en köklü ve en sevilen kulüpler arasında olan C9 espor ekibi, defalarca Dünya şampiyonasına katıldı fakat finallerde oynamayı bir türlü başaramadı. Oldukça tecrübeli ve yetenekli bir kadroya sahip olan espor kulübünün, Sneaky gibi mükemmel bir kozu bulunuyor. Metada olsun yada olmasın her türlü saldırı gücü taşıyıcısını başarıyla oynamayı beceren yetenekli nişancının, Kore liginden transfer teklifleri aldığı elimize ulaşan haberler arasında. Ayrıca Türkiye liginde de bir çok takımın ilgilendiği tecrübeli nişancının gitmek yada kalmak arasındaki kararı sezon sonu vereceği söylentileri yayılmaya başladı.

Echo Fox ekibi ligdeki konumunu değiştirmek konusunda oldukça kararlı. Çıkışını yada düşüşünü belirleyecek olan karşılaşma için oldukça gergin olan ekipte, hazırlıklar tamamlandı. Özellikle devre arası dönemde çok sıkı bir çalışma temposu içinde olan ekibin, bu maçı ne kadar arzuladığı da açıkça görünüyor. Üst koridorda Looper, Ormanda Akaadian, orta koridorda Froggen, Nişancı ve destek rolünde Keith ve Gate ikilisi ile sihirdar vadisine çıkacak olan ekibin, ikinci yarı ilk performansı merakla bekleniyor.

Cloud9 ve Echo Fox arasında geçecek olan karşılaşmayı, Cloud9 ekibinin alacağını düşünmekteyim. Serinin ilk maçında Echo Fox takımı 1 galibiyet alsa da toplamda 2-1 lik skor ile karşılaşmayı kaybedecektir. Kadro ve tecrübe olarak rakibinden daha deneyimli olan C9 espor kulübü bu sezon liderliği TSM’ e kolay kolay kaptırmamak için varını yoğunu vadiye aktarıcaktır.