Etiket arşivi: cloud9 oyuncuları

15 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 grup aşamasının son gününde A grubu takımları, bir üst tura çıkmak için mücadele edecek. Her takımın üçer maç oynayacağı dördüncü günde grubun mutlak favorisi olan SKT T1, grubu birinci tamamlayarak bir sonraki aşamada güçsüz bir ekiple karşılaşmayı umut ediyor. Diğer taraftan turnuvaya iyi bir başlangıç yapmayı başaran Cloud9 ise bu performansını devam ettirerek çeyrek finalde boy göstermek isteyecektir.

15 Ekim Lol Maç Programı

  • AHQ vs SKT
  • EDG vs C9
  • C9 vs SKT

Günün ilk maçında 3 maç 3 galibiyet almayı başaran SKT T1 ile turnuvaya beklentilerin altında bir başlangıç yapan AHQ takımları vadide olacak. SKT T1, Kore playofflarını kaybederek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattıktan sonra bu turnuvaya da tutuk başlamıştı. Erken oyunda yaptıkları hataları geç safhadaki takım savaşları sayesinde lehine çevirmeyi başaran takımın eski gücünde olmadığını söyleyebiliriz. Diğer taraftan AHQ takımı ise gruptaki tek galibiyetini Edward Gaming’e karşı aldı ve çok iyi bir turnuva geçirdiğini iddia edemeyiz. Bu maçı büyük ihtimalle SKT T1 kazanacaktır.

AHQ vs SKT Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT

Günün ikinci maçında ise ev sahibi olan Çin temsilcisi EDG ile Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 takımları karşı karşıya gelecek. Çin taraftarların yoğun desteğine rağmen grupta galibiyet alamayan EDG, bu maçla devam veya tamam diyecek. Eğer geçtiğimiz haftadaki oyunundan farklı bir oyun sergileyemezlerse turnuvaya çok erken veda edecekler. bu yüzden bu maçta tüm kozlarını oynama ihtimalleri bir hayli yüksek. Cloud9 ise şuana kadar oldukça iyi bir turnuva geçiriyor. Tek mağlubiyetlerini SKT T1 karşısında alan takımın 2 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor. Olası bir mağlubiyette rakipleri ile olan farkın kapanacak olması, C9 için çok kötü bir senaryo olabilir.

EDG vs Cloud9 Lol Maç Tahmini: 1-0 EDG

Cloud9 eğer bugün oynayacağı maçlarda iyi performans gösteremeyip, kaybederse gruptan çıkma şansını bir hayli azaltacaktır. Çünkü gruptaki son maçında STK T1 ile karşılaşacaklar ve SKT T1, kaybetmeyi çok seven takımlardan biri değil. O yüzden Cloud9’ın önceki maçlarını kazanarak bu maça gelmesi ve rahat kafa ile oynaması gerekiyor. Bu maça gruptan birinci çıkmayı garantileyebilecek bir şekilde gelmesi muhtemel olan SKT T1 ise en büyük rakibi Longzhu Gaming gibi 6’da6 yaparak grup aşamasını tamamlamak isteyecektir.

Cloud9 vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT

25 Eylül Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 Play-in aşamasının üçüncü gününde Türkiye Şampiyonluk Ligi’nden Fenerbahçe Espor’un da maçı var. A ve B gruplarında maçların tamamlanmasının ardından C ve D gruplarındaki takımların maçları oynanacak. Fenerbahçe Espor oynayacağı iki maçında da galip gelerek gruptan birinci çıkmayı hedefliyor.

25 Eylül Lol Maç Programı

  • Hong Kong Attitude vs Fenerbahçe Espor
  • Young Generation vs Fnatic
  • Rampage vs Fenerbahçe Espor

Günün ilk maçında 1907 Fenerbahçe Espor ile Çin temsilcisi Hong Kong Attitude karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe’nin yıldız ormancısı Move’un vize alamaması nedeniyle Vici Gaming ormancısı Crash oynayacak. Fenerbahçe bu gruptaki en güçlü takım konumunda ama ormancı oyuncusunun değişmesiyle nasıl bir performans gösterecekleri merak konusu. Şampiyonluk Ligi’nde ve Rift Rival turnuvasında büyük başarılar yakalayan Fenerbahçe’nin bu maçta galip gelmemesi için hiçbir sebep yok.

Hong Kong Attitude vs Fenerbahçe Espor Lol Maç Tahmini: 1-0 Fenerbahçe Espor

Avrupa LSC’de kötü oyunla doğrudan Dünya Şampiyonası’na gitmeyi başaramayan Fnatic, play-in aşamalarını geçerek hak ettiği grup aşamasına bilet kapmayı hedefliyor. yıldız oyuncularıyla büyük başarılar yakalayan takımın bu grupta mutlak favori olduğunu söyleyebiliriz. Destek oyuncusu hariç kaldığı takımla devam eden Fnatic, Young Generation maçına favori çıkıyor. Vietnam ligini birinci bitirerek play-in elemelerine katılmayı başaran Young Generation, oldukça derli-toplu bir takım görüntüsündeydi. Eğer biraz daha takım oyunu anlamında geliştirebilirlerse bu gruptan ikinci olarak çıkabilirler. Ama Fnatic karşısında pek fazla bir şansları yok.

Young Generation vs Fnatic Lol Maç Tahmini: 1-0 Fnatic

Günün son maçında temsilcimiz  Fenerbahçe Espor, Rampage takımıyla kozlarını paylaşacak. Fenerbahçe’nin bu maçları mutlaka kazanması gerekiyor. Eğer gruptan birinci çıkamazsa son eleme turunda diğer grupların birincileriyle yani Fnatic, Cloud9 gibi üst düzey takımlarla oynamak zorunda kalacak. O yüzden Fenerbahçe Espor’un tüm yeteneklerini vadiye yansıtması gerekiyor. Normal sezonu ikinci bitiren Rampage, Play-offlarda ise muhteşem bir performans göstererek birinci oldu. İki takımı kıyasladığımızda Fenerbahçe Espor bir adım daha önde görünüyor.

Rampage vs Fenerbahçe Espor Lol Maç Tahmini: 1-0 1907 Fenerbahçe Espor