Etiket arşivi: csgo

24 Ağustos CS: Go Maç Tahminleri

ESL Pro League’in 6. sezonu başladı. Uzun zamandır beklenen profesyonel Counter Strike: Global Offensive ligi sevenleriyle buluşuyor. Oldukça çekişmeli geçmesi beklenen ligin uzun maratonuna dayanabilmeyi başaran takımlar hedeflerine ulaşabilecek.

CS: GO Pro League Maç Takvimi

  • G2 vs North
  • ENVY vs HR
  • BIG vs FaZe
  • Astralis vs Heroic

Sezonun en önemli maçlarından biri olan G2 Esport vs North, ligin ilk haftasında karşı karşıya geliyor. 5. sezonu ilk iki sırada tamamlamayı başaran bu iki takımından beklentiler yine en üst seviyede. Yıldız oyuncuların maçta yaptıkları serinin kaderini değiştirecektir. Geçtiğimiz sezonu ikinci bitiren G2’nun bu seriyi kazanacağını düşünüyorum.

G2 vs North CS: Go Maç Tahmini: 2-0 G2

Bir tarafta bir zamanlar güçlü kadrosu ile rakiplerini ezen Fransız ekibi Team ENVYUS, diğer tarafta geçtiğimiz sezon beklentilerin altında kalan Hellraisers. Bu iki takım arasında dağlar kadar fark bulunuyor. Her ne kadar eski gücünde olmasa da ENVY ekibinin bu maçta galibiyete ulaşacağını düşünüyorum. ENVYUS’un kazanmasında Sixer büyük rol oynayacaktır.

ENVY vs HR CS: Go Maç Tahmini: 2-0 ENVY

Bu sene lige katılan Alman ekibi BIG, geçtiğimiz sezonu 7. bitiren FaZe’e karşı mücadele verecek. Lige yeni katılan bu ekibin sürpriz yapma şansı var. FaZe, geçtiğimiz sezon dalgalı bir grafik sergileyerek hayranlarını üzmüştü. Bu sene daha farklı bir FaZe görebiliriz. Lige yeni katılan ekibin neler yapabileceğini çok fazla tahmin edemeyeceğimiz için seride beraberliğin daha yakın bir ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

BIG vs FaZe CS: Go Maç Tahmini: 1-1

Günün son maçında ise alt sıralarda mücadele veren iki takım karşı karşıya gelecek. Geçtiğimiz sezonu 8. sırada tamamlayan Astralis ile 9. sırada tamamlayan Heroic takımları, silahlarını kuşanmaya başladı. Bu iki Danimarka ekibinin birbirini çok iyi tanıdığını söylesek yanlış olmaz sanırım. Uzun zamandır birbirleriyle mücadele içinde olan bu iki takımın maçları da oldukça çekişmeli geçiyor. Bu seri hakkında yorum yapmak oldukça zor. Tercihimi beraberlikten yana kullanmak istiyorum. Bu seri büyük ihtimalle berabere bitecektir.

Astralis vs Heroic CS: Go Maç Tahmini: 1-1

SK – EnvyUs Cs Go Maç Tahmini

Yalan söylemeyeceğim, SK fnx yerine felps’i alarak bence takımı yeniden canlandırmak ve
bir zamanlar yaptıkları gibi turnuvaları domine etmeye başlamak istediler. Yinede güncel formları benim hayal ettiğimden çok uzak. SK ihtiyacı olan herşeye sahip gözüküyor ama henüz büyük oyunlarda bize bir şey gösteremediler. Savunmalarında istikrarlı bir ilerleme gördük ve Launders tarafından felps ve fer’in ilerleyişiyle ilgilenen SK hakkında çok ilginç bir video vardı ve fnx ile felps arasındaki farkın büyük olduğunu, fnx deneyimli, yavaş hareket eden bir orta oyuncusu. Felps, çok fazla agresif genç bir kan olup, bu seviyede oynamak için kullanılmayan çok fazla bir potansiyele sahip.
Ayrıca Fallen görünüşe göre arka koltuğa geçti. Takımın yıldız awpcisi olmak yerine daha çok destekleyici rol oynuyor ve fer / felps / coldzera’nın ağır parçalayıcı rolleri üstlenmesine izin veren bir gizli lider olmuş. Daha öncesinden tamamen farklı şeyler deniyorlar, bunu yapmanız zaman alır. Diğer yandan EnvyUs kadrosunun çok fazla problemi var. Uyum ve iletişim sorunu çekiyorlar, kadroları henüz çok yeni.

Tahmin – SK 2-0