Etiket arşivi: dünya şampiyonası

15 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 grup aşamasının son gününde A grubu takımları, bir üst tura çıkmak için mücadele edecek. Her takımın üçer maç oynayacağı dördüncü günde grubun mutlak favorisi olan SKT T1, grubu birinci tamamlayarak bir sonraki aşamada güçsüz bir ekiple karşılaşmayı umut ediyor. Diğer taraftan turnuvaya iyi bir başlangıç yapmayı başaran Cloud9 ise bu performansını devam ettirerek çeyrek finalde boy göstermek isteyecektir.

15 Ekim Lol Maç Programı

  • AHQ vs SKT
  • EDG vs C9
  • C9 vs SKT

Günün ilk maçında 3 maç 3 galibiyet almayı başaran SKT T1 ile turnuvaya beklentilerin altında bir başlangıç yapan AHQ takımları vadide olacak. SKT T1, Kore playofflarını kaybederek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattıktan sonra bu turnuvaya da tutuk başlamıştı. Erken oyunda yaptıkları hataları geç safhadaki takım savaşları sayesinde lehine çevirmeyi başaran takımın eski gücünde olmadığını söyleyebiliriz. Diğer taraftan AHQ takımı ise gruptaki tek galibiyetini Edward Gaming’e karşı aldı ve çok iyi bir turnuva geçirdiğini iddia edemeyiz. Bu maçı büyük ihtimalle SKT T1 kazanacaktır.

AHQ vs SKT Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT

Günün ikinci maçında ise ev sahibi olan Çin temsilcisi EDG ile Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 takımları karşı karşıya gelecek. Çin taraftarların yoğun desteğine rağmen grupta galibiyet alamayan EDG, bu maçla devam veya tamam diyecek. Eğer geçtiğimiz haftadaki oyunundan farklı bir oyun sergileyemezlerse turnuvaya çok erken veda edecekler. bu yüzden bu maçta tüm kozlarını oynama ihtimalleri bir hayli yüksek. Cloud9 ise şuana kadar oldukça iyi bir turnuva geçiriyor. Tek mağlubiyetlerini SKT T1 karşısında alan takımın 2 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor. Olası bir mağlubiyette rakipleri ile olan farkın kapanacak olması, C9 için çok kötü bir senaryo olabilir.

EDG vs Cloud9 Lol Maç Tahmini: 1-0 EDG

Cloud9 eğer bugün oynayacağı maçlarda iyi performans gösteremeyip, kaybederse gruptan çıkma şansını bir hayli azaltacaktır. Çünkü gruptaki son maçında STK T1 ile karşılaşacaklar ve SKT T1, kaybetmeyi çok seven takımlardan biri değil. O yüzden Cloud9’ın önceki maçlarını kazanarak bu maça gelmesi ve rahat kafa ile oynaması gerekiyor. Bu maça gruptan birinci çıkmayı garantileyebilecek bir şekilde gelmesi muhtemel olan SKT T1 ise en büyük rakibi Longzhu Gaming gibi 6’da6 yaparak grup aşamasını tamamlamak isteyecektir.

Cloud9 vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT