Etiket arşivi: e-spor maç tahminleri

2 Ağustos 2017 Lol Maç tahminleri

Sihirdar Vadisi’nde bugün 3 maç oynanacak. Bu maçların ikisi Kore Ligi’nde oynanırken kalan diğer maç ise Tayvan Ligi’nde olacak. Her iki ligde de normal sezonun son haftası ve heyecan dorukta. Kore Ligi’nde oynanacak olan maçlar sıralamayı çok fazla değiştirmeyecektir. Takımların sıralaması az çok belli oldu. Çok düşük ihtimallerle gerçekleşecek olan puan kayıpları düşecek ve kalacak takımlarda bir değişiklik olmasına neden olabilir. O yüzden takımların umudunu kaybetmeden seriye tutunması önemli.

LCK ve LMS liglerinde günün maç programı:

  • Ever8 Winners vs Jin Air GreenWings – LCK
  • MVP vs Afreeca Freecs – LCK
  • Flash Wolves vs Hong Kong Attitude – LMS

Günün ilk maçında Ever8 Winners ve Jin Air GreenWings takımları karşı karşıya gelecek. Bu maç Jin Air GreenWings için çok önemli değil. Jin Air GreenWings 6. sıradaki yerini neredeyse garantiledi diyebiliriz. Ama Ever8 Winners için oldukça önemli bir karşılaşma. Eğer bu maçta da kaybederse ligden direk düşecekler. Eğer bu seriyi kazanırlarsa rakibinin kaybetmesiyle düşmemek için bir şans yakalayabilirler. Ligdeki en kötü takım konumunda görünen Ever8 Winners’ın bu seriyi kazanma ihtimali oldukça düşük. Ama son hafta olduğu için bir sürpriz de yapabilirler.

Ever8 Winners vs Jin Air GreenWings Maç Tahmini: 2-1 Jin Air GreenWings

Günün diğer Kore maçı ise MVP vs Afreeca Freecs takımları arasında yaşanacak. Bu takımların da sıralaması az çok belli oldu. 5. sıradaki yerini sağlama alan Afreeca Freecs, bu maçta kazanıp, SKT T1’in kaybetmesi halinde 4. sıraya yerleşebilir. Ama bunun gerçekleşme ihtimali oldukça düşük. Diğer taraftan MVP ise ligde 7. sırayı ROX Tigers ekibi ile paylaşıyor. İki takımında aynı puanda ve 7. sırayı geri almak için mücadele edecektir. Bu maçla ilgili tahminim Afreeca Freecs takımından yana.

MVP vs Afreeca Freecs Maç Tahmini: 2-0 Afreeca Freecs

Günün son maçı ise Tayvan Ligi’nde oynanacak. Geçtiğimiz yıllarda muhteşem performans sergileyen Flash Wolves ile play-off potasına girmek isteyen Hong Kong Attitude vadide karşı karşıya gelecek. Ligde maç eksiğiyle 2. sırada olan Flash Wolves, bu seriyi kazanırsa ligde birinciliği geri alabilir. Rakibi ise son bir hamle ile play-off potasına girerek Worlds 2017’e gitmek için bir şans yakalamak istiyor. Flash Wolves elindeki bu şansı geri tepmek istemeyecektir.

Flash Wolves vs Hong Kong Attitude Maç Tahmini: 2-0 Flash Wolves

30 Temmuz 2017 Lol Maç Tahminleri

Şampiyonluk Ligi’nin son haftasında çok önemli maçlar var. Play-off elemelerine kalmak isteyen takımların ölümüne mücadele etmesi gerekiyor. Takımların puanlarının birbirine yakın olması son haftadaki heyecanı arttıran bir diğer unsur. Pazar günü vadide karşı karşıya gelecek olan Şampiyonluk Ligi takımları şu şekilde:

  • CRW vs GAL
  • CLK vs DP
  • AUR vs P3P

Günün açılış maçında CRW ile GAL takımları karşı karşıya gelecek. İki takım içinde maçın önemi oldukça büyük. Bir tarafta ilk sırada yer alarak direk yarı finallere katılmak isteyen OyunFor.CREW, diğer tarafta play-off elemelerine katılmak isteyen Galakticos. Her iki takımda amaçlarına ulaşmak için son kozlarını oynayacak. CRW, şuan ligde yenilgisi olmayan tek takım konumunda. Aldığı 4 galibiyet 8 beraberlikle birlikte 20 puanla 3. sırada bulunuyor. Bu maçı kazanıp rakibi Supermassive ile olan 1 puanlık farkı kapatıp, mevsim finallerine avantajlı bir konumdan başlamak istiyor. Galakticos ise 7. sırada bulunuyor ve son iki maçını da kazanmak zorunda. Her iki maçı da kazanıp, rakibinin kaybetmesine bekleyecek olan GAL ekibinin işi oldukça zor görünüyor. CRW, hedefini gerçekleştirmek için hata yapmamaya çalışacaktır.

CRW vs GAL Maç Tahmini: 2-0 CRW

Günün önemli diğer maçı ise alt sıraları doğrudan ilgilendiriyor. DP şuan 11 puanla 6. sırada bulunuyor. Bu konumdan play-off elemelerine katılabilecek olan Dark Passage’ın yakıp takipçisi Galakticos, olası bir mağlubiyet durumunda DP’nin play-off şansını elinden alabilir. Çilekler ekibinde ise işler daha da trajik bir durumda. CLK ekibi bu maçı kazanamazsa doğrudan yükselme ligine düşüyor. O yüzden bu maçta yapabilecekleri her şeyi yapacaktır. Birbirine oldukça yakın olan bu iki ekip hakkında tahmin yürütmek oldukça zor. Seri muhtemelen berabere bitecektir.

CLK vs DP Maç Tahmini: 1-1 Berabere

Günün son maçı ise dördüncülük mücadelesi veren AUR ile P3P arasında yaşanacak. Yaz mevsimi finallerine katılması kesinleşen iki ekip, yarı final mücadelesinde daha daha güçsüz olan bir ekiple karşılaşmak için sıralama maçına çıkıyor. 1 puan farkı ile 4. sırada yer alan Team AURORA, maçı kaybederse elindeki avantajı da kaybdecek. İki takımda oldukça formda ve mevsim finallerine hazır görünüyor. Maçın kaderini baron kararları ve bireysel hatalar belirleyecektir. P3P bu seride biraz daha avantajlı bir konumda görünüyor.

AUR vs P3P Maç Tahmini: 2-0 P3P