Etiket arşivi: en iyi lol oyuncusu

1 Ağustos 2017 Lol Maç Tahminleri

Kore Ligi’nin 9. ve son haftasında takımlar son kozlarını oynayacağı maçlara hazırlanıyor. Bu hafta takımların kaderleri oynayacağı son serilerle birlikte belirlenecek. Ligden düşmemeye çalışan takımlarla, play-off elemelerine katılarak Worlds 2017’e girmeye çalışacak olan takımların artık hedeflerine ulaşması için son şans. 9. haftanın açılış mücadelesinde LCK’in en önemli maçına tanık olacağız. Günün maçları şunlar:

  • KT Rolster vs Longzhu Gaming
  • Samsung GALAXY vs ROX Tigers

Bugün belkide ligdeki normal sezonu birinci olacak olan takım belirlenecek. Çünkü ligin ilk 3 sırasında yer alan takımların oldukça önemli maçlara çıkacak. Bu maçın ilki KT Rolster ve Longzhu Gaming arasında yaşanacak. İki takımda şuan birinci sırada bulunuyor. Her iki takımında 13 galibiyet ve 3 mağlubiyeti olması ne kadar eşit seviyede olduklarını gösteriyor. Takımların son zamanlardaki formu da oldukça tatmin edici. Bu iki takımdan biri bu sezon verdiği emeklerinin karşılığını alırken diğer takım Samsung GALAXY ile ikincilik mücadelesi verecek.

Geçtiğimiz hafta Samsung GALAXY’i ve Afreeca Freecs takımlarını yenmeyi başaran KT Rolster, üst koridor – orman uyumuyla birlikte rahat galibiyetlere ulaştı. Özellikle Smeb’in ekstra performansı sayesinde takım savaşlarından üstün çıkmayı başarıyor. Diğer yandan Longzhu Gaming’de geçen hafta oynadığı iki maçı da kazanmayı başardı. ROX Tigers ve Jin Air GreenWings takımlarını yenerek zirve yarışını bırakmayan Longzhu, bu maçta rakibini zirveden itmek isteyecektir.

KT Rolster vs Longzhu Gaming Maç Tahmini: 2-1 KT Rolster

Günün diğer maçında ise ikincilik mücadelesi veren Samsung GALAXY takımı ile play-off elemelerine katılmak isteyen ROX Tigers vadide buluşacak. Bu seri Samsung Galaxy takımı için daha da önemli çünkü diğer maçta 2 rakibinden biri tökezlemiş olacak. Alacağı bir galibiyetle play-off elemelerine ikinci sıradan katılacak olan Samsung Galaxy, önceki hafta kaybettiği serinin acısını ROX Tigers’dan çıkartacaktır. Geçtiğimiz dönem MSI 2017’e damgasını vuran ROX Tigers ise oyuncularını kaybettikten sonra kötü dönemlerden geçiyor. 7. sırayı MVP takımı ile paylaşan takım bu maçı kaybetmesi durumunda play-off elemelerine katılamayacak ve ligden düşme potasına yaklaşacak. Her iki takım içinde oldukça önemli bir maç olsa da Samsung bu seride birkaç adım önde görünüyor.

Samsung GALAXY vs ROX Tigers Maç Tahmini: 2-0 Samsung GALAXY