Etiket arşivi: EU LCS

KDM JAG Lol Maçı Tahmini

League of legends Lck liginde 23 Mart 2017 tarihinin kapanış karşılaşması, Kongdoo Monsters ve Jin Air Greenwings ekipleri arasında gerçekleşecek. Saat 13:00′ da ekranlarda olacak karşılaşma için iki takımda hazırlıklarını tamamladı. Ligde son sırada yer alan KDM ekibi karşılaşmayı kazanarak küme düşmekten kurtulmak istiyor. Karşılaşmayı kaybeder ise JAG ekibi, KDM takımı ile yer değiştireceğini bildiği için, karşılaşmayı mutlaka kazanmak istiyor. Heyecanın dorukda olacağı karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Ligin 9. Sırasında yer alan Kongdoo monster ekibi için işler bir türlü yolunda gitmiyor. Punch bir türlü kendi ormanından kafasını kaldıramıyor. Orta koridorda Edge’ nin performansı tek kelime ile rezalet. Çalışmalarına düzenli olarak devam etmeyen orta koridor oyuncusunun kariyeri çalkantıda. Nişancı SSOL farm alma konusunda olduğu gibi pozisyon alma konusunda da ciddi problemler yaşıyor. Roach’ ın bu sezonki amacını bir türlü anlayabilmiş değilim, teknik direktörün yedek bir üst koridor oyuncusuna sahip olmaması da değişiklik yapmasına olanak sağlamıyor. Destek rolünde GUGER görevini başarıyla yerine getirse de maalesef oyunu tek başınıza taşıyamıyorsunuz

Ligin 8. Sırada yer alan Jin Air Greenwings, yükseliş peşinde ve bunu Samsung Galaxy galibiyetiyle ile yaparsa daha da değerleneceğinin farkında olan Jin Air maç için hazır. Orta koridor oyuncusu Kuzan, Corki ile görev yapacak gibi gözüküyor. İkinci planında ise Ryze seçeneği bulunacak gibi. Takım olarak bu sezon lige bir türlü adapte olamayan ekip, KDM karşısında bir karşılaşma kazanırsa düşme hattından uzaklaşabileceğinin farkında.

Kongdoo Monsters ve Jin Air Greenwings ekipleri arasındaki karşılaşmadan, JAG ekibinin galip ayrılacağını düşünemkteyim. Rakibine göre daha motivasyon olan ekip, zorda olsa karşılaşmayı kazanmayı bilecektir.

Team Solo Mid Flyquest Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde, Team Solo Mid ve Flyquest ekipleri arasındaki karşılaşma 19 Mart 2017 saat 00:00′ da ekranlarda olacak. Avrupa Lcs liginin lider ismi TSM’ in C9 ile arasındaki bir puanlık farkı açmak için varını yoğunu ortaya koyacak. Ligde 7. Sırada yer alan Flyquest ekibi ise maçı mutlaka kazanarak yükselişe geçmek istiyor. İki takım arasında gerçekleşecek olan müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Flyquest ekibi, Team Envy karşısında biraz zorlansa da maçı kazanmayı bildi. TSM ekibinin karşısına, üst koridorda Balls, ormanda Moon, orta koridorda Hai, alt koridorda Altec ve Lemmonation ikilisi ile çıkacak ekip, bugün oynayacağı son hazırlık maçı ile hazırlıklarını tamamlayacak. Takım olarak global görevleri takip etme konusunda sorunlar olduğu Envy karşılaşmasın da gözümüze çarpmıştı. Alt koridor ikilisi lane de çok fazla kalıyor ve minyon iterken takımını eksik savaşlara sokuyor. Umarız son antremanlarında bu sorunun üstesinden gelmeyi başarabilirler.

Tsm ekibinde üst koridorda Dyrus’ un takımdan ayrılması ile birlikte Hauntzer geçmiştir. Kevin Yarnell isimli oyuncu TSM’in üst koridoruna ayrılan kaynak ve zaman tasarrufu yapmasına imkan sağlamıştır. Meta’ ya uygun olarak tank şampiyonlarını oynamayı benimseyen espor oyuncusu Maokai, Nautilus ve Shen tercihleri üstünde yoğunlaşmaktadır. Ormanda: Svenskeren, saldırgan oyun sitili benimseyen oyuncu takımının erken zaman baskısını arttırdığı görülmektedir. Dennis Johnsen isimli esporcu, saldırı bazlı şampiyon seçimleriyle sahada gördüğümüz Svenskeren, Lee Sen, Kha’Zix ve Rengar seçimlerini yapmakta. Orta koridor Bjergsen, hayranlarının Kuzey Amerikalı Faker olarak adlandırdığı oyuncu takımın beyni pozisyonunda. Oyun içinde takım temposunu ayarladığı bilinen Bjergsen, bu sezon kitle kontrol şampiyonları üstünde durmakta bunlardan bazıları, Cassiopeia, Ekko ve Syndra’dır. Nişancı rolünde Wildturtle, 2017 yılının başında takıma geri dönen oyuncu takım savaşlarını bazen suikastçi bazen ise uzaktan kontrol ederek pozisyona göre kendine pencere yaratmaktadır. Jason Tran isimli espor oyuncusunun oynamayı tercih ettiği şampiyonlar, Ashe, Varus ve jhin’ dir. Destek Biofrost takma adı ile sahada olan genç oyuncu, maçlardaki sakin ve soğuk kanlı tavırları ile takımına güven veriyor. Thresh, Karma ve Zyra seçenekleri üzerinde duran Vincent Wang isimli oyuncu takımının koruyucu meleği rolünü üstleniyor.

Team Solo Mid ve Flyquest ekipleri arasındaki mücadeleyi, TSM ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Ligdeki büyük küçük her karşılaşmaya canını dişine takarak hazırlanan ekip, zayıf rakibi karşısında zorlanmadan zafere gidecektir.

Lol Avrupa Ligi En İyi Oyuncular Ve Performansları 2017

League of legends Avrupa liginde mücadele eden birbirinden başarılı beş oyuncu belli oldu. Gerek bireysel performansların, gerekse takım oyununda sergiledikleri şahane oyunlar ile listeye girmiş esporcuları gerçekten takdir etmek gerekiyor. 10 Takımın mücadele ettiği EU Lcs ligini takip etmenizi ısrar ile öneririz.

İşte Kore liginin en iyi performans sergileyen beş oyuncusu.

Nişancı Zven (G2) : Bu sezon Avrupa Lcs ligine damga vuran başarılı nişancı takımının aldığı zaferlerde büyük rol oynuyor. Ashe, Jhin ve Varus seçimlerini sık sık karşılaşmalarda gösteren esporcunun, nişancı rolü üstlenen her şampiyonu oynayabildiğini söylemek mümkün. Bu sezon 8.4 KDA oranı, 9.3 dakika başına minyon ve %63′ luk skor katkısı ile oynayan oyuncunun performansı ayakta alkışlanıyor.

Orta koridor Powerofevil (MSFTS) : Misfits takımında forma giyen ve özellikle birinci sezonun ortasından itibaren bitirici vuruşlar üstüne oldukça sıkı bir çalışma gerçekleştiren esporcunun, Orianna, Syndra ve Ahri şampiyonlarına oldukça hakim olduğunu söylemekte fayda var. EU Lcs liginde 7.9 KDA oranı, dakika başına 8.7 minyon kesme ve %75′ lik skor katkısı ile oynayan oyuncunun, mvp listesine girmesine şaşılmaması gerekiyor.

Ormancı Xerxe (UOL) : Unicorn of love ekibinin tecrübeli ormancısıda Mvp’ ye aday gösterilen beş oyuncu arasında. Ivern, Gravesi ve Warwick seçimleri ile sıkça karşımıza çıkan esporcunun, 7.9 KDA oranı ve %71′ lik skor katkısı bulunuyor.

Nişancı Hans sam (UOL) : Avrupa liginin en iyi nişancıları arasında gösterilen oyuncunun,  Jhin, Varus ve Ashe hakim olduğu şampiyonlar arasında. Metaya geçte olsa ayak uydurabilen oyuncu, ligde yükselişine devam ediyor. Bu sezon 7.7 KDA oranı ve %69′ luk skor katkısı ile oynayan oyuncunun sezon sonu Kore ligine transferi gündemde.

Ormancı Kakao (UOL) : Bir jungle oyuncusunda bulunması gereken her vasfı bulunduran tecrübeli esporcu, baron ve ejder pitindeki çarp zamanlamaları ile mükemmel bir sezon geçiriyor. Lee sin, Kha Zix ve Rek’ sai kartlarını sık sık karşımıza çıkaran tecrübeli esporcunun, 7.1 KDA oranı ve %72′ lik skor katkısı bulunuyor.

Avrupa Şampiyonluk liginin birbirinden değerli beş oyuncusunu karşınıza çıkardığımız yazımız da ligler ile ilgili bir çok bilgi edinmeniz mümkün. League of legends’ ın EU Lcs liginde mücadele eden oyuncuların hepsi performansları ile gerçekten Mvp adaylığını hakediyorlar.

Lol Ligler Takımlar Ve Puan Sistemleri

League of legends Dünya’ da en çok sevilen moba oyunlardan bir tanesi. Özellikle espor konusunda ilklere imza atan ve esporun gelişmesine destek çıkan Riot games tarafından piyasaya sürülen ve kısa sürede milyonlarca indirme işlemi uygulanan oyun için esporun öncülerinden olduğunu söylesek yanlış olmaz.

League of legends da ilk açılan sunucu, Kuzey Amerika sunucusudur. NA olarakta ifade edilen sunucunun ligine, NA Lcs ismi verilmiştir ki Türkçesi, Kuzey Amerika Şampiyonluk Serisi anlamına gelir. Na Lcs ve Dünya çapında taraflı tarafsız herkezin mutlak sevgisini kazanmış, Team Solo Mid ekibi de bu ligde mücadele eder.
Kuzey Amerika Lcs liginde 2017 yılında mücadele eden takımlar ;
Team Solo Mid (TSM)
Cloud9 (C9)
Flyquest (FLY)
Phoenix1 (P1)
Counter Logic Gaming (CLG)
Echo Fox (FOX)
Immortals (IMT)
Team Dignitas (DIG)
Team Envy (NV)
Team Liquid (TL)
Kuzey Amerika liginde maçlar üç maç üstünden ikisini alan kazanır şeklindedir. Puanlama sistemi galibiyet ve mağlubiyet üstüne kurulu olan ligde eğer iki takım beraberlik yaşarsa, oynadıkları maçlarda kimin üstün geldiğine bakılır.

League of legends ikinci sunucusunu Avrupalı oyuncuları için açtı. Eu West olarak geçen sunucunun Türkçe ismi Batı Avrupa sunucusudur. Avrupa sunucusunun ligine, EU Lcs ismi verilmiştir. Avrupa Ligi Şampiyonluk Serisi olarak çevirebileceğimiz sunucuda pek çok takım mücadele etmekte ve A ve B grubu olarak beşerlik iki grupta mücadeleler devam etmektedir. A ve B grubunun takımları birbirine karşıda mücadele eder fakat iki grubun sıralama sistemi gruplar içerisinde yapılır.
Batı Avrupa Sunucusu A grubunda 2017 yılında mücadele eden takımlar;
G2 Esports (G2)
Misfits (MSFIT)
Fnatic (FNC)
Giants (GIA)
Roccat (ROC)
Batı Avrupa sunucusu B grubunda 2017 yılında mücadele eden takımlar;
Unicorn Of Love (UOL)
H2K (H2K)
Splyce (SPL)
Team Vitality (VIT)
Origen (OG)
Batı Avrupa sunucusunda da puan sistemi üç maçın ikisini kazanana 1 puan şeklinde uygulanır. Gruplar arası karşılaşmalarında gerçekleştiği ligde heyecanı yüksek ve bol skorlu karşılaşmalar izlemek mümkündür.

League of legends da üçüncü sunucu olarak Türkiye sunucusu açılmıştır. Tamamı ile Türkçe seslendirme ile karakterlere can verilmiştir. Türkiye sunucusunun ligine verilen isim Türkiye Şampiyonluk Ligidir.
Türkiye Şampiyonluk Liginde 2017 yılında mücade eden takımlar;
Super Massive (SUP)
Oyunfor.Crew (CRW)
Hwa Gaming (HWA)
Team Aurora (AUR)
1907 Fenerbaçe Espor ( FB)
Galackticos (GAL)
Dark Passage (DP)
Galatasaray Esports (GS)
Türkiye liginde puanlama sistemi diğer liglere göre biraz farklıdır. 3 puan sisteminin kullanıdığı ligde iki karşılaşma üzerinden puanlama yürütlür. birer karşılaşma kazanılır ise 1 puan, iki karşılaşmayı kazanan taraf ise 3 puanı hanesine yazdırır.

Unicorn Of Love Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends 2017 sezonu Avrupa Lcs liginde mücadele eden en keyif verici takımlardan biri olan Unicorn Of Love espor kulübü, league of legends’ in özellikle bayan izleyicilerinden büyük beğeni topluyor. Eu Lcs B grubunun lideri olan tecrübeli ekip ayrıca yedek oyuncu kadrosunda bir adet bayan destek oyuncusu bulunduruyor. Lig deki tek mağlubiyetini G2 Espor ekibi karşısında alan tecrübeli ekibin, 2 Mart 2017 tarihinde Misfit ile gerçekleşecek olan karşılaşma için hazırlıklar bütün hızıyla devam ediyor.

Unicorn Of Love espor 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst koridor Vizicsacsci : G2 espor ile gerçekleşen kapanış müsabakasında istenilen performansı bir türlü gösteremese de genel olarak olumlu bir grafik çizen esporcu, tank metasına oldukça hakim. Işınlanma zamanlarını iyi kullanan ve rakibini domine etme konusunda da oldukça yetenekli bir performans çizen esporcu, Misfit ekibi müsabakasının hazırlıklarına bütün hızıyla devam ediyor. %69 skor katkısı ve 4.6 KDA ile ilk yarıyı kapatan Vizicsacsi gelecek vadediyor.

Orman Xerxe : Ivern, Warwick ve özellikle tartışmalı Rumble seçeneği ile ormanda izlediğimiz oyuncu, çarp zamanlaması konusunda biraz çalışmalı. G2 karşılaşmasında baron ve ejder pitlerinde bir türlü aradığı pozisyonları bulamayan Xerxe, kötü zamanlama sinyallerini Giants karşılaşmasında vermeye başlamıştı. 8.7 KDA oranı ve %73 skor katkısı ile takımına eşlik eden genç esporcunun, çalışmaları meyve verirse ikinci sezon takımına daha iyi eşlik edebileceğini söylemek mümkün.

Orta Koridor Exileh : Özellikle bitirici vuruşlar konusunda oldukça problemli bir oyuncu. Tabiki şampiyon seçimleri de bu konuda oldukça etkili. Ryze gibi oyun sonlarına doğru potansiyeli ortaya çıkan şampiyonları tercih eden Exileh, Orianna ve Katarina tercihleriyle de sezonun ilk yarısı karşımıza çıktı. 4.6 KDA oranı ve %71 skor katkısı ile ilk sezonu kapatan oyuncunun, suikastci şampiyonlar üzerine çalışması gerekiyor.

Nişancı Samux : Harita kontrolü olmayan esporcu, ısrarla asıl kadroda oynatılmaya devam ediliyor. Uby’ e şans vermeyen ekibin Samux üzerinde yoğunlaşmasını bir türlü anlayabilmiş değilim. 4.6 KDA oranı ve %52 skor katkısı ile ortaya koyduğu performansın ne kadar vasat durumda olduğu aşikar.

Destek Hylissang : Bulgaristan asıllı genç oyuncu resmen koridorda üçe karşı birlik bir savaş veriyor. Samux’ un bir türlü düzelmeyen performansını kapatmaya çalışan destek oyuncusu adeta iki kişilik bir performans sergiliyor. Özellikle sıkça izlediğimiz Tahm Kench performansının sebebi de sanırım saldırı gücü taşıyıcısını korumak için. Lulu ve Bard gibi kırılgan şampiyonlar ile de görevini başarıyla yerine getiren destek oyuncusunun geleceği parlak gözüküyor.

Unicorn Of Love ekibinin en büyük sorunu nişancısı Samux. Pozisyon almasını bir türlü beceremeyen nişancı, G2 mağlubiyetinde de aktif rol oynadı. Takıma yeni bir nişancı transfer etmesi gereken tecrübeli ekibin, ligdeki başarısı da bunun üstüne kurulu. Her fırsatta takım arkadaşını tehlikeden uzaklaştırmayı başaran Hylissang’ ın bu durumu ne kadar devam ettirebileceği merak konusu.

G2 Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Avrupa LCS liginde, yoluna namağlup devam eden G2 Esports takımı bu sezon Eu Lcs’ e damgasını vurdu. Avrupa liginin ilk yarısında gösterdikleri mükemmel bireysel performansları ve takım oyunları ile milyonların sevgisini kazanan tecrübeli ekip, iki günlük istirahatin ardından çalışmalarına bütün hızı ile başladı. Unicorn of love karşısında alınan kolay zaferin ardında takım disiplininden hiç kopmadan yoluna devam eden ekibin şimdiden, ligin ikinci yarısına hazır olduğunu söylemekte fayda var.

3 Mart 2017 tarihinde ligin ikinci yarısının ilk maçını Team Vitalilty ile gerçekleştirecek olan tecrübeli ekip de, devre arası değişikliği gözükmüyor. Bu sezon Expect transferi ile tamamlayacak olan G2 Esports ekibinin kadrosu ve analizi şu şekilde;

Üst Koridor Expect : Üst koridor da şuana kadar görevini başarıyla yerine getiren Güney Koreli genç oyuncu, doğru ışınlanma zamanı ve tank metasına hakim olması neden ile takımının en güvendiği isimler arasında yer alıyor. 5. KDA oranı ve %68 skor katkısı ile bu sezon hayranları tarafından büyük beğeni toplayan Güney Koreli esporcunun, Shen, Rumble ve Maokai ile oynamaktan zevk aldığı biliniyor. Ayrıca cebinde her zaman Renekton kartını bulunduran genç esporcunun , antremanlarını Fioara ve Nautulius üzerine yaptığı elimize ulaşan bilgiler arasında.

Orman Trick : Takımın bir diğer Güney Koreli esporcusu, %68 skor katkısı ve 5.3 KDA oranı ile takımına destek oluyor. Özellikle tehlikenin olduğu her yerde takım arkadaşlarının yanında biten esporcu, Graves, Kha’ Zix ve Rek’ sai şampiyon tercihlerini sıkça karşımıza çıkarıyor. Cebinde her zaman Elisse ve Rengar kartlarını da bulunduran esporcunun, sezon sonu Kore liginden bir çok transfer teklifi alacağı, Espor kulüpleri arasında konuşuluyor.

Orta Koridor Perkz : Adeta bir kitle kontrol canavarı olan Hırvat esporcu, minyon kesme ve koridor itme konusunda da oldukça başarılı. Bu sezon 5.3 KDA oranı ve %65 skor katkısı ile takımının yetenek gücü taşıyıcılığını üstlenen esporcunun, Ryze, Syndra ve Le blank en çok hakim olduğu şampiyonlar arasında. Cebinde daima Azir, Jayce ve Orianna tercihlerini de bulunduran esporcunun bu sezon içerisinde gösterdiği başarı muhteşem.

Nişancı Zven : Oyun içerisinde bir nişancının nerede durması gerektiğini bilen, devamlı pozisyon arayışı içinde olan ve sürekli korunma ihtiyacı bulunmayan Danimarkalı esporcunun performansı göz dolduruyor. 8.6 KDA oranı ve %64 skor katkısı ile takımının nişancı rolünü üstlenen esporcunun oynadığı şampiyonlar, Ashe, Jhin ve Varus şeklinde. Sivir ve Jinx seçimlerini de daima cebinde bulunduran saldırı gücü taşıyıcısı, takımı ile gayet uyumlu.

Destek Mithy : Tahm Kench, Zyra ve Miss Fortune performansları ile bu sezon destek rolünün nasıl oynanması gerektiğini ders niteliğinde bizlere izleten İspanyol esporcu, %61 skor katkısı ile takımına destek sağlıyor. Karma ve Braum şampiyonlarını da daima cebinde bulunduran genç esporcu, sezon sonu pek çok transfer teklifi ile karşı karşıya kalacaktır.

Lcs liginde yakalanması zor bir başarı ile yoluna devam eden G2 Esports ekibinin, bu sezon ligi şampiyonluk ile bitirebileceğini düşünüyorum. Aynı zamanda başarılması zorda olsa bu takım oyunu ile sezonu namağlup olarak kapatabilirler. Eu Lcs de Fanatic takımının hakimiyetine bir son veren ekibin Dünya şampiyonasında da ilginç seçimler ile karşımıza çıkacağına şüphe yok.