Etiket arşivi: fb vs sup

19 Ağustos Lol Maç Tahminleri

League of Legends profesyonel liglerinde artık heyecanda sona yaklaşılıyor. Normal sezonun tamamlanmasının ardından takımlar artık  play-off aşamasına odaklanmış durumda. 19 Ağustos’ta birçok önemli mücadele var. Bunlardan en öne çıkanı ise Türkiye Büyük Finali.

19 Ağustos Lol Maç Programı:

  • FB vs SUP
  • KT vs SKT
  • UOL vs MSF

Günün en önemli maçında 1907 Fenerbahçe ile Supermassive takımları karşı karşıya gelecek. Her iki takımında finali hak ettiğini söyleyebiliriz. Fenerbahçe oldukça iyi bir sezon geçirdi. Özellikle Rift Rivals turnuvasından sonra ligi domine eden FB, rakibine göre bir adım önde diyebiliriz. Bu mevsim destek oyuncusunu değiştiren SUP ise geçtiğimiz mevsimlerdeki kadar korkutucu bir rakip değil. Bu seri ile ilgili tahmin yapmak oldukça zor ama 5 maç göreceğimize eminim. Son zamanlarda çok iyi uyum yakalayan Fenerbahçe’nin bir adım önde olduğunu düşünüyorum.

FB vs SUP Maç Tahmini: 3-2 FB

Günün önemli diğer maçında Kore Ligi’ne gidiyoruz. Yarı final mücadelesinde karşı karşıya gelecek olan KT Rolster vs SKT T1 takımlarının muhteşem mücadelesine tanık olacağız. Ligde son haftalarda çok kötü seriler yaşayan ve dördüncü sıraya kadar gerileyen SKT T1, çeyrek finalde eski gücüne döndüğünü kanıtladı.  Samsung GALAXY takımını 3-0’lık bir skorla geçmeyi başaran SKT T1, o kupayı tekrardan kazanmak istediğini gösterdi. Diğer yandan KT Rolster ise rakibinin son oyunundaki performansından dolayı biraz korkmuş olabilir. Neredeyse eşit güçte olan bu iki takımın neler yapacağını kestirmek çok zor. Seri muhtemelen 5 maça kadar uzayacak. SKT T1 bu maçı kazanacak güce ve oyuncu yeteneğine sahip.

KT vs SKT T1 Maç Tahmini: 3-2 SKT T1

Avrupa Şampiyonluk Ligi’nin çeyrek finalinde karşı karşıya gelecek olan Unicorns of Love ve Misfits takımları arasında bariz kalite farkı var. Normal sezonu 9 galibiyet – 4 mağlubiyet ile kapatan UOL, kağıt üzerinde rakibinden daha da güçlü. Genç ormancı Xerxe’nin ekstra performansı ile muhteşem başarılar yakalayan UOL’in galibiyete yakın olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan 6G-7M ile ligi tamamlayan MSF’in bu seride çok fazla şansı yok. Belki sürpriz yapabilirler ama oldukça düşük bir ihtimal. UOL rahat kazanır.

UOL vs MSF Maç Tahmini: 3-1 UOL