Etiket arşivi: Flyquest

CLG Flyquest Lol Maçı Tahmini

League of legends Kuzey Amerika liginde 20 Mart 2017 saat 20:00′ da Counter Logic Gaming ve Flyquest ekipleri karşı karşıya gelecek. CLG ekibi bu sezon ligde 4. Sırada yer alıyor ve en yakın rakibi Phoneix ekibi arasında 2 puan fark var. Farkın açılmasını istemeyen ekip karşılaşmayı mutlaka kazanmak istiyor. Flyquest ekibi bu sezon ligde 6.Sırada yer alıyor. Karşılamayı kazanırsa DIG ekibi ile aynı sıraya yerleşecek ekip için maç altın niteliğinde. İki takımın yükselme çabasına tanık olacağımız karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

CLG ekibinde üste üste gelen C9 ve Phoenix zaferleri ardından moraller yerinde. Ligde istikrarlı bir yükseliş grafiği yakalayan ekip, bu karşılaşmayıda kazanarak galibiyet serisine devam etmek istiyor. Kaliteli ve güçlü bir kadroya sahip olan ekibin, antreman yoğunluğu da bir hayli üst safhaya çekilmiş durumda. FLY ekibi karşısında, üst koridorda Darshan, ormanda Xmithie, orta koridorda Huhi, alt koridorda Stixxay ve Aphromoo ikilisi ile çıkacak. Takımın yıldız oyuncusu Aphromoo takımın kaptanı ve gözü rolünde oynacak. Tecrübeli esporcunun, harita kontrolü ve takım savaşları konusunda takımında önemli bir rol alacağına şüphe yok.

Flyquest ekibinde ise TSM mağlubiyeti ile birlikte tehlike sinyalleri çalmaya başladı. CLG ekibi karşısındaki hazırlıklarını bu akşam oynayacağı son bir hazırlık maçı ile tamamlayacak olan ekip, karşılaşmayı kazanamazsa yükselme şansını da büyük ölçüde kaybedicek. CLG ekibi karşısında üst koridorda Balls, ormanda Moon, orta koridorda Hai, alt koridorda Altec ve Lemonnation ikilisi ile çıkması bekleniyor. Takım olarak global görevlere bir türlü hakim olamayan ekibin maç performansı merakla bekleniyor.

Counter Logic Gaming ve Flyquest ekipleri arasındaki mücadeleyi, CLG ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Takım olarak global görevlere daha iyi odaklanan ve ellerinde Aphromoo gibi bir koz bulunan ekip, zorda olsa kazanmayı bilecektir.

Team Solo Mid Flyquest Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde, Team Solo Mid ve Flyquest ekipleri arasındaki karşılaşma 19 Mart 2017 saat 00:00′ da ekranlarda olacak. Avrupa Lcs liginin lider ismi TSM’ in C9 ile arasındaki bir puanlık farkı açmak için varını yoğunu ortaya koyacak. Ligde 7. Sırada yer alan Flyquest ekibi ise maçı mutlaka kazanarak yükselişe geçmek istiyor. İki takım arasında gerçekleşecek olan müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Flyquest ekibi, Team Envy karşısında biraz zorlansa da maçı kazanmayı bildi. TSM ekibinin karşısına, üst koridorda Balls, ormanda Moon, orta koridorda Hai, alt koridorda Altec ve Lemmonation ikilisi ile çıkacak ekip, bugün oynayacağı son hazırlık maçı ile hazırlıklarını tamamlayacak. Takım olarak global görevleri takip etme konusunda sorunlar olduğu Envy karşılaşmasın da gözümüze çarpmıştı. Alt koridor ikilisi lane de çok fazla kalıyor ve minyon iterken takımını eksik savaşlara sokuyor. Umarız son antremanlarında bu sorunun üstesinden gelmeyi başarabilirler.

Tsm ekibinde üst koridorda Dyrus’ un takımdan ayrılması ile birlikte Hauntzer geçmiştir. Kevin Yarnell isimli oyuncu TSM’in üst koridoruna ayrılan kaynak ve zaman tasarrufu yapmasına imkan sağlamıştır. Meta’ ya uygun olarak tank şampiyonlarını oynamayı benimseyen espor oyuncusu Maokai, Nautilus ve Shen tercihleri üstünde yoğunlaşmaktadır. Ormanda: Svenskeren, saldırgan oyun sitili benimseyen oyuncu takımının erken zaman baskısını arttırdığı görülmektedir. Dennis Johnsen isimli esporcu, saldırı bazlı şampiyon seçimleriyle sahada gördüğümüz Svenskeren, Lee Sen, Kha’Zix ve Rengar seçimlerini yapmakta. Orta koridor Bjergsen, hayranlarının Kuzey Amerikalı Faker olarak adlandırdığı oyuncu takımın beyni pozisyonunda. Oyun içinde takım temposunu ayarladığı bilinen Bjergsen, bu sezon kitle kontrol şampiyonları üstünde durmakta bunlardan bazıları, Cassiopeia, Ekko ve Syndra’dır. Nişancı rolünde Wildturtle, 2017 yılının başında takıma geri dönen oyuncu takım savaşlarını bazen suikastçi bazen ise uzaktan kontrol ederek pozisyona göre kendine pencere yaratmaktadır. Jason Tran isimli espor oyuncusunun oynamayı tercih ettiği şampiyonlar, Ashe, Varus ve jhin’ dir. Destek Biofrost takma adı ile sahada olan genç oyuncu, maçlardaki sakin ve soğuk kanlı tavırları ile takımına güven veriyor. Thresh, Karma ve Zyra seçenekleri üzerinde duran Vincent Wang isimli oyuncu takımının koruyucu meleği rolünü üstleniyor.

Team Solo Mid ve Flyquest ekipleri arasındaki mücadeleyi, TSM ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Ligdeki büyük küçük her karşılaşmaya canını dişine takarak hazırlanan ekip, zayıf rakibi karşısında zorlanmadan zafere gidecektir.

Flyquest Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Kuzey Amerika Lcs liginde yoluna emin adımlarla devam eden, Flyquest espor ekibi için sezonun ilk yarısı gayet olumlu geçti. Ligin genç takımlarından olan ekibin bu sezon NA Lcs de gösterdiği başarı, lige yeni adapte olmaya çalışan bir takım için oldukça olumlu.  TSM, C9, Team Immortal gibi tecrübeli ekipler arasında kendine yer edinmeye çalışan Flyquest ekibinde devre arasında transfer beklenmiyor.

Flyquest espor ekibinin 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Balls : Kore asıllı Amerikan esporcunun özellikle ligin kapanış maçı olan TSM karşılaşmasının ilk yarısında oynadığı Nautilus performansı gerçekten muhteşemdi. Her ne kadar skor çıkaramasa da 15 skorda takımına katkı sağlayan genç esporcu TSM ekibinin tahminlerinin ötesinde bir performans sergiledi. 3.6 KDA ve %57 skor katkısı ile bu sezon takımına olumlu geri dönüşler sağlayan genç esporcu, Maokai, Nautilus ve Shen seçimleri ile sıkça karşımıza geliyor. Genç oyuncunun tek eksiği şampiyon havuzunun dar olması ve tank şampiyonlara pek fazla uyum sağlayamaması. Çalışmalarına şampiyon havuzunu genişletmek doğrultusunda devam eden genç esporcunun ikinci yarı performansı merakla bekleniyor.

Ormancı Moon : 4.3 KDA oranı ve %65 skor katkısı ile koridorları domine eden genç esporcu gayet verimli bir sezon geçiriyor. Kha’ zix, Evelyn ve Rengar tercihleri ile sıkça karşımıza çıkan ormancı, TSM karşısındaki Shaco seçimi ve oyunu ile bizleri şoke etse de gelecek vadediyor. Genç esporcunun karşı orman oyuncusunu takip etme konusunda sıkıntıları olsa da antremanlarını bu yönde yaptığı elimize ulaşan bilgiler arasında.

Orta Koridor Hai : Sezon başında Cloud9 takımından transfer edilen tecrübeli esporcu, yetenek gücü taşıyıcısından ziyade, destek oyuncusu performansı ile karşımıza çıkıyor. Bitirici son vuruşların sıkıntısı çeken Hai, Corki, Orianna ve Jayce tercihlerini ligin ilk yarısında sıkça haritaya sürdü. 3.2 KDA oranı ve %68 skor katkısı ile ligin ilk yarısını kapatan tecrübeli esporcudan beklediğimiz performans elbette bu değil. Sezonun ikinci yarısında meta değiştirecek tercihler ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz Hai’ nin idmanlarını Varus ve Syndra üzerine yaptığını söylemekte fayda var.

Nişancı Altec : Neredeyse hiç risk almayan esporcu, sihirdar vadisinde bizleri çok şaşırtmıyor. Ağırlıklı olarak minyon biçme ve koridoru itme üzerine oynayan esporcunun, Jhin, Varus ve Miss Fortune tercihlerini sezonun ilk yarısında sıkça izledik.

Destek Lemonnation : Aslında destek rolü üstlenmeyen taşıyıcıları, destek rolünde oynamayı seven Lemonnation acilen haritanın karanlık noktalarına kafa atmayı bırakması gerekiyor. Zaten tank rolünden epey uzak olan Malzahar, Zyra ve Karma tercihlerini devamlı olarak vadiye süren esporcunun, Tahm ve Braum tercihleri üzerine yoğunlaşması gerekiyor.

Flyquest takım olarak genç ve tecrübesiz bir ekip. Phoenix1 ekibiyle birlikte 3. Sırayı paylaşan ekibin böyle giderse, sezonun ikinci yarısında yerini muhafaza edeceğinden şüpheliyim. Acil olarak destek rolünde tank metasına uygun şampiyonlar kullanması gereken ekibin, harita kontrolü ve global görevlere de yoğunlaşması gerekiyor.