Etiket arşivi: Fnatic skinleri

Fnatic Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of Legends’ ın ilk Dünya şampiyonu olan Fnactic Espor 23 Temmuz 2004 tarihinde kurulmuştur.  League of legends ilk Dünya şampiyonunu zafere götüren şampiyonlar için özel skinler hazırlamıştı. Fnatic Gragas, Fnatic Jarvan IV, Fnatic Karthus, Fnatic Janna ve Fnatic Corki olarak sınırlı süreli satışa çıkarılan kostümlere espor severler yoğun ilgi göstermişti. 5. Dünya şampiyonasında SKT T1 karşısında kaybeden Fnactic ekibi, ikinci Dünya şampiyonluğuna erişebilmek için bu sezon bütün gücünü ortaya koyuyor.
EU Lcs’ de 3. Sırada yer alan Fnatic ekibinin 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Soaz : Bir dönem destek rolünde de izlediğimiz Fransız esporcu Soaz her zamanki gibi midemize kramplar sokuyor. Net olarak öleceği pozisyonlarda kullandığı sihirdar büyüleri ile karşımıza çıkan Soaz’ ın bu performansına açık olarak şaşırmıyoruz. Defalarca kez bozduğu ışınlanma ve attığı yanlış sıçramalar ile Soaz’ dır ne yapsa yeridir dediğimiz oyuncunun 2007 sezonu ilk yarısı için performansı, 3.4 KDA, %62 skor katkısı şeklinde. Her ne kadar defalarca kornealarımızı yakıyor olsa da Soaz, league of legends’ ın en sevilen esporcularından biri. Bu sezon Maokai, Shen ve Gank plank seçimleri ile sıkça izlediğimiz Soaz, üst koridorda her şampiyon ile oynayabilecek kadar geniş bir şampiyon havuzuna sahip.

Orman Broxah : Takımındaki en çok skor katkısı bulunan oyuncu, haritanın her yerinde ansızın karşınıza çıkabiliyor. Ormandaki rolünü başarı ile yerine getiren genç sporcunun %75 skora katkı oranı ile karşımıza çıkmasına pek şaşırmıyoruz. Özellikle karşı ormancıyı iyi takip eden oyuncu, derin totem bırakma konusunda adeta bir rekora imza atmak üzere. Bu sezonun ilk yarısı Lee sin, Ivern ve Rengar seçimleri ile karşımıza çıkan tecrübeli esporcunun, cebinde her zaman Nidalee, Graves ve Elisse tercihlerini bulundurduğunu bilmekte fayda var.

Orta Koridor Caps : Sezonun ilk yarısında bir orta koridordan beklentilerimize bir türlü karşılayamayan Caps, bir türlü rakibi üzerinde baskı kuramıyor. Koridorda özellikle minyon biçme mekanikleri iyi olan şampiyonları tercih eden genç esporcu, sadece minyon kesme odaklı oyun oynuyor. Rakibin orta koridorunu dürtmek üzerine çalışmalarına devam eden genç esporcunun, antremanlarına düzenli devam eder ise gelecek vaat edebileceğini düşünüyorum.

Nişancı Rekkles : League of legends’ ın şüphesiz en tecrübeli nişancılarından biri olan Rekkles, bu sezon takımında harikalar yaratıyor. Dakika başına 9.6 minyon ve 6.7 KDA oranı ile sezonun ilk yarısını kapatan tecrübeli esporcu, Fnatic takımının şüphesiz en eski ve en iyi oyuncusu. Bu sezonun il yarısında Jhin, Ezreal ve Kenen seçimleri ile sıkça izlediğimiz tecrübeli esporcunun, nişancı rolü üstlenen bütün şampiyonları oynayabildiğini söylemekte fayda var.

Destek Panda : Takıma bu sene dahil olan Alman esporcunun performansı ortalama değerlerde. Takıma henüz uyum sürecinde olan genç esporcunun Rekkles’ ın tecrübesi sayesinde kısa dönemde büyük işler başaracağına şüphe yok.

Bu sezon destek ve üst koridor da sıkıntı yaşayan Fnatic takımının, devre arasında kendine geleceğini düşünüyorum. Her ne kadar kötü seçimlerde bulunsa da Soaz league of legends’ ın en tecrübeli oyuncularından biri, devre arasından sonra kendini toparlamış olacaktır. Takıma yeni katılan Panda’ ya bir şeyler söylemek için henüz erken, fakat Rekkles gibi dünyanın en iyi nişancılarından birinin desteğini sağlayabilmekte kolay bir iş sayılmaz. Fnatic takım olarak ligin ikinci yarısına daha hazır gelecek ve bu sezonu ilk iki içerisinde kapatacaktır.