Etiket arşivi: Galatasaray E Spor

Galatasaray E Spor Küme Düştü

League of legends Türkiye Şampiyonluk liginde mücadele eden Galatasaray Espor kulübü, bu sezon kendinden beklenen performansı veremedi ve küme düştü. 2017 sezonu kış şampiyonasında mücadele eden ekibin hayranlarını çok üzgün olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu sezon Galatasaray Espor kulübü kış sezonunda sergilediği kötü oyunlar ile yükselme ligine düştü. Lol 2017 Bahar liginde yükselme liginde mücadele edecek olan ekibin, bu sezon yalnızca 1 karşılaşma kazanbildiği gözlerden kaçmadı. Takım olarak lige yeni olan GS ekibi, bahar sezonu için gerektiği kadar çalışma yapar ise 2017 yaz sezonunda tekrardan League of legends Türkiye şampiyonluk liginde mücadele edebilicek. Toplamda 1 galibiyet, 4 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile lige veda eden ekibin, 7 puan ile tablonun sonunda yer alması gözlerden kaçmadı.

Galatasaray espor takımının, yaptığı en büyük hata üst koridor oyuncusu Broken Blade’ i hem orman hem koridorda oynamak istemesiydi. Her ne kadar çok yönlü bir oyuncu olsa da Lol de minyon kesme mekaniklerinin çok önemli olduğu koridorda oyuncularını, orman kamplarına göndermek, oyuncunun son vuruş becerilerini köreltiyor. Gs ekibinin yaptığı ikinci hata ise lol ligine yeni katılan bir takım olmalarına rağmen iki yabancı oyuncu transferi ile başlamaları. Sezon boyunca sıkça gözlemlediğimiz iletişim kopukluğunun sebebi de yabancı oyuncular ile iletişim kopukluğuydu.

Bahar liginde hatalarından ders alacağını düşündüğümüz Galatasaray Espor kulübünün, League of legends yaz sezonunda tekrardan şampiyonluk liginde mücadele edeceğine inanıyorum. Daha önce Beşiktaş Espor kulübüde benzer bir performans sergilemiş olsada Türkiye şampiyonu olmayı başarmış ve Wildcart turnuvasına katılmaya hak kazanmıştır.

Galatasaray E Spor Takımı

Galatasaray e spor kulübü bu sezon kurulmasına rağmen, bu alandaki varlığı ile Fenerbahçe kulübünün dikkatini çekmiş olsa gerek ki espor alanında da GS FB derbisi izleyebilme şansı elde edebildik. Dünya genelinde profesyonel kulüplerin espor alanındaki yatırımları ile Türkiye de Beşiktaş Espor kulübü ile başlayan trende Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor kulüpleri de katıldı. Bilgisayar üzerinden oynanan lig ve turnuva usulü karşılaşmalara sahip oyunlarda profesyonel kulüpleri de görmek elbet sevindirici.

Galatasaray Espor kulübü bu sezonun başında League of legends da ilk profesyonel espor takımını oluşturdu. Kulüplerin espor arenasına yönelmesinde en büyük etkenler olarak, büyük ödül havuzları ve gençlerin ilgisini oluşturan oyunların arasında kendilerininde birer takıma sahip olduğunu göstermek yer alıyor.

Galatasaray Espor kulübü bu sezon League of legendsta;
Üst koridorda : Crimson (Mert Koçak)
Ormanda : Broken Blade (Sergen Çelik)
Orta Koridorda : Abbedadgge (Felix Braun)
Nişancı : Killers (Arda Subaşı)
Destek : Noxiak (Lewis Felix)

Kadrosu ile mücadele ediyor. Bu sezon lige yeni başlamasından ötürü düşme hattında mücadele eden takımın, bahar sezonunda şampiyonluk ligine geri döneceğine ve ligde lider sıralarda yer alacağına şüphe yok. Daha önce Beşiktaş Espor kulübünden izlediğimiz muhteşem performansın, bir benzeri bu sezon Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor kulüpleri de sergileyecektir.

Sonuç ne olursa olsun, Espor alanında Dünya genelinde gelişim devam ediyor. Kulüpler sezon başı ve ara transfer dönemlerini iyi şekilde gözden geçirip, yabancı veya yerli esporcu transferlerine giderek takımlarının isimlerini profesyonel mecrada da göstermek istiyor.