Etiket arşivi: Galatasaray E spor küme düştü

Galatasaray E Spor Küme Düştü

League of legends Türkiye Şampiyonluk liginde mücadele eden Galatasaray Espor kulübü, bu sezon kendinden beklenen performansı veremedi ve küme düştü. 2017 sezonu kış şampiyonasında mücadele eden ekibin hayranlarını çok üzgün olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu sezon Galatasaray Espor kulübü kış sezonunda sergilediği kötü oyunlar ile yükselme ligine düştü. Lol 2017 Bahar liginde yükselme liginde mücadele edecek olan ekibin, bu sezon yalnızca 1 karşılaşma kazanbildiği gözlerden kaçmadı. Takım olarak lige yeni olan GS ekibi, bahar sezonu için gerektiği kadar çalışma yapar ise 2017 yaz sezonunda tekrardan League of legends Türkiye şampiyonluk liginde mücadele edebilicek. Toplamda 1 galibiyet, 4 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile lige veda eden ekibin, 7 puan ile tablonun sonunda yer alması gözlerden kaçmadı.

Galatasaray espor takımının, yaptığı en büyük hata üst koridor oyuncusu Broken Blade’ i hem orman hem koridorda oynamak istemesiydi. Her ne kadar çok yönlü bir oyuncu olsa da Lol de minyon kesme mekaniklerinin çok önemli olduğu koridorda oyuncularını, orman kamplarına göndermek, oyuncunun son vuruş becerilerini köreltiyor. Gs ekibinin yaptığı ikinci hata ise lol ligine yeni katılan bir takım olmalarına rağmen iki yabancı oyuncu transferi ile başlamaları. Sezon boyunca sıkça gözlemlediğimiz iletişim kopukluğunun sebebi de yabancı oyuncular ile iletişim kopukluğuydu.

Bahar liginde hatalarından ders alacağını düşündüğümüz Galatasaray Espor kulübünün, League of legends yaz sezonunda tekrardan şampiyonluk liginde mücadele edeceğine inanıyorum. Daha önce Beşiktaş Espor kulübüde benzer bir performans sergilemiş olsada Türkiye şampiyonu olmayı başarmış ve Wildcart turnuvasına katılmaya hak kazanmıştır.