Etiket arşivi: Holyphoenix

Dark Passage Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Türkiye serverın da kurulan ilk profesyonel takımlardan biri olan Dark Passage, ligde, wildcart turnuvalarında ve Dünya şampiyonasında gösterdiği performans ile binlerce espor severin gönlünü fetih etmeyi başardı. Dünya şampiyonasına erken veda etseler de geride oldukları maçları lehine çevirmeyi başaran tecrübeli ekip için 2017 sezonunda aynı şeyleri söylemek ne yazık ki pek mümkün değil. Özellikle takımın yıldızlarını tek tek kaybeden Dark Passage da 2017 kadrosu şu şekilde;

Üst koridor WİCKD : Fabfabalous ayrılığından sonra üst koridora Beşiktaş Espor kulübünün tecrübeli oyuncusu Thaldrin’ in yerine getirilen Wickd, 2017 sezonun tank metasına bir türlü ayak uyduramadı. Danimarkalı tecrübeli oyuncunun özellikle ışınlanma zamanlamasında sıkça problem yaşadığı ve takımını 4 e 5 savaşlara sürüklediği gözümüze çarpan detaylar arasında.

Orman Obvious ; Danimarkalı tecrübeli oyuncunun Elisse ve Rek’ sai ile gösterdiği başarılı performanslarını mum ile arar olduk. Özellikle düşüşe geçen Dark Passage Bkm Express takımında, koridorlar üzerindeki baskıyı bir türlü azaltmayı başaramayan tecrübeli esporcu, ligin ikinci yarısı için idmanlarına bütün hızı ile başladı. Şampiyon havuzunu biraz daha genişletmesi gereken genç yıldızın ikinci yarıdaki performansı nasıl olacak merakla bekliyoruz.

Orta kordior Immortoru ; Naru ayrılığından sonra takım adepte edilmeye çalışılan Immortoru, özellikle kitle kontrol şampiyonlarını oynamayı seviyor. Bu sezon ki karşılaşmalarda ortalama bir performans sergileyen 22 yaşındaki genç sporcunun, acil olarak şampiyon havuzunu genişletmesi gerekiyor. Özellikle Kore liginde sıkça görmeye alıştığımız Corki ve Varus seçimlerine ağırlıkla çalışması gereken yetenekli oyuncu takımına yakın zamanda gerekli katkıyı sağlayacaktır.

Destek Rogu ; Bir destek oyuncusundan beklenebilecek olan her fedakarlığa sahip Rogu, özellikle nişancısı üzerinde adeta koruyucu bir melek vazifesi görüyor. Harita kontrolünde takımına yeterli katkıyı sağlasa da özellikle nişancısında başka hiçbir takım arkadaşını gözü görmüyor. Her ne kadar tek kişi odaklı oynasa da Rogu’ nun geleceği parlak gibi gözüküyor.

Nişancı Holyphoenix ; Takımın kaptanı rolündeki genç nişancı, bu sezon kendinden beklenen performansı bir türlü gösteremiyor. Özellikle Jhin tercihi üzerinde duran esporcunun, takımını kendi koruması üzerine topladığını gözlemlemekteyiz. Jhin gibi hiper taşıyıcı görevi görmeyen şampiyon seçimleri üzerinde durması, şampiyon havuzunun eksikliğinden kaynaklanıyor olsa gerek. En kısa sürede nişancı havuzunu geliştirmesi gereken Holyphoenix’ in çalışmalarına bu yönde devam etmesini temenni ediyoruz.

Dark Passage takım olarak bir türlü 2017 sezonuna ayak uyduramadı. Lig de Galacticos ve Fenerbahçe espor ile birlikte 5. Sırayı paylaşan ekibin, bu sezonun ikinci yarısında da pek bir şansı yok gibi. Alıştığımız Dark Passage’ ın aksine, bu sezon tamamı ile takım oyunundan uzak ve tilt olmaya adanmış oyun sistemiyle izlediğimiz Dark Passage şampiyonluk yarışından biraz erken koptu.