Etiket arşivi: Huni Transferi

SK Telecom T1 Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

SK Telecom T1, League Of Legends oyununun, Kore liginin en tanınmış E Spor klüblerin den biridir. Bu klüp 2003 yılının son aylarında, Lim Yo-Hwan aracılığıyla daha önceki ismi 4U olan Team Orion ile anlaşma sağlayıp Sk Telecom T1 ismini aldı.

E spor kulübünün takım dağılımı şu şekildedir;

Üst koridor oyuncusu: ”Huni” nickli oyuncunun asıl ismi Seung-hoon Heo’ dur.

Orman oyuncusu: ”Peanut” lakaplı E spor oyuncusunun ismi ise Wangho Han’dır.

Orta koridor oyuncusu: ”Faker” takma adlı oyuncunun gerçek de ki ismi Sanghyeok Lee’dir.

Saldırı gücü taşıyıcısı: ”Bang” lakaplı oyuncunun ismi Junsik Bae’dir.

Destek oyuncusu: ”Wolf” takma adını kullanan oyuncunun ismi ise Jeawan Lee’dir.

Yedekler: orta koridor, ”Sky” lakaplı oyuncu Haneul Kim. Orman rolünde, ”Blank” takma adı ile Sungu Kang. Üst koridor oyuncusu, ”Profit” nickli Junhyung Kim’dir.

Lck’ da ki performansları son yıllar da tartışılsa da, 2016 Dünya şampiyonasın da gösterdiği performans ile şampiyonluk kupasını 3 kez evine götürmeyi başardı. 2017 sezonu için başlangıçta olumlu bir grafik çizseler de, SKT T1 ligde ki galibiyet serisini uzun sürdüremeyecek olduğunun sinyallerini Samsung Galaxy karşısında oynadığı müsabaka da gösterdi. Takıma bu sene dahil olan Huni, takıma henüz ayak uyduramamış gibi duruyor. Marin’ in yerine geçen Huni, bir iki gank ile çok çabuk tilt olabiliyor. Skt takımının yıldız orta koridor oyuncusu Faker, orta koridor da istediği baskıyı yaratamaz ve oyun başında kill verirse, hızlı bir şekilde oyundan düşürülebilmek ile birlikte devam eden baskı da moral olarak çöküntü yaşıyor. Aşağı koridorunu, Bang ve Wolf ikilisinin sırtlandığı Skt t1 takımında, aşağı koridor için durum gayet iyi durumda. Yıllardır birlikte görevlerini yerine getiren ikilinin arasında ki uyum muhteşem. Peanut’ ın takım içindeki performansı ne kadar tartışılsa da, aşağı ve orta koridor üzerinde, kurduğu baskı takımının rotasyon belirlemesinde ve itme gücünde önemli rol oynamakta.

Skt T1 takımının en etkileyici özelliği, ne kadar geride olsalar da harita görevlerinden kopmayarak, zamanlı ve birliktelik içinde bir şekilde oyunu geri çevirme şansı yakalamaları. Her ne kadar Faker geri düşülen oyunlar da, gereksiz agresiflikler sergileyerek takımını olumsuz pozisyonlara düşürebilse de, zaman zaman yaptığı etkileyeci oyunlar ile düşman takımının kritik hedeflerini de aradan çıkarabildiğini çok kez tanık olduk. Sonuç ne olursa olsun genel olarak takım oyunu prensibinden kopmayan, SKT T1 bizlere daha çok Dünya şampiyonası performansı gösterecek gibi gözüküyor.