Etiket arşivi: kore vs çin lol

28 Ekim SKT vs RNG Lol Maç Tahmini

League of Legends’ın en büyük turnuvası olarak kabul edilen Worlds etkinliğinde artık sona yaklaşıyoruz. Grup aşamasını ilk iki sırada tamamlamayı başaran takımların çeyrek final mücadelelerine tanık olmuştuk. Birbirinden heyecanlı 4 farklı serinin sonunda yarı finali hak eden dört takım, Worlds 2017’yi kazanmak için yoluna devam ediyor. 2 Kore ve 2 Çin temsilcisinin yoluna devam ettiği yarı final aşamasındaki ilk maçta Kore ve Çinli temsilciler karşı karşıya gelecek.

2017 yaz mevsiminde hayranlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1, Worlds 2017’de hayranlarının gönlünü kazanmak için büyük çaba sarf ediyor. Turnuvanın bu aşamasına kadar sadece 2 maçta rakiplerine boyun eğen SKT T1, turnuvanın ilerleyen aşamalarında da bu başarılı performansını devam ettirmek isteyecektir. uzun yıllardır beraber oynayan oyuncularla birlikte takım savaşlarında gerçek gücünü göstermeyi her zaman başaran takımın erken oyundaki yapacağı hamleler serinin seyrini değiştirebilir.

Diğer taraftan Çin temsilcisi olan RNG takımının ev sahibi avantajı bulunuyor. Trunuvanın Çin’de düzenlenmesi sayesinde taraftar desteği sayesinde muhteşem bir performans gösteren Çin takımları, turnuvada hiç olmadıkları kadar başarılı oldular. Bu aşamadan sonra ise Koreli takımlara karşı alacağı bir galibiyetle Dünya Şampiyonu olarak anılmak istiyorlar. Çin takımlarının Kore takımları karşısında şansı pek yaver gitmiyor. Önde olduğu oyunlarda bile kazanamayan Çin takımlarının kaderini RNG takımı değiştirebilir ama işleri çok çok zor görünüyor.

SKT T1 takımı her ne kadar geçtiğimiz senelerdeki performansı kadar iyi bir performans gösteremese de turnuvanın en favori takımı olarak anılıyor. Bu yüzden de rakiplerini psikolojik olarak etkileyip, bu üstünlüğü avantaja çevirebiliyorlar.

5 maçlık SKT vs RNG serisinde mutlak favori her zaman olduğu gibi SKT T1. Ama şuan ki form durumu göz önüne alındığında RNG takımın da az da olsa bir şansı var. Bu seride 1 veya 2 galibiyet alarak rakibine zor anlar yaşatabilir. Seri muhtemelen 5 maça kadar uzayacaktır ve gülen taraf SKT T1 olacaktır. Eğer SKT T1 o eski dominant performansını sergileyebilirse seriyi 3 maçta da bitirebilir.

SKT vs RNG Yarı Final Maç Tahmini: 3-2 SKT T1