Etiket arşivi: Kt Rolster maçları

Kt Rolster Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

Kt Rolster, 1999 yılında ana sponsoru Kore Telecom olmak üzere kurulmuştur. Kore takımı, dünyanın en zengin ve başarılı Espor kulüpleri arasında yer almaktadır. Kulübün, StarCraft: Brood War, StarCraft II ve League of Legends takımları bulunmaktadır. League of Legends’ da Kore liginde SK Telecom T1 ile birlikte ligin ilk sırasını paylaşıyor.

Tecrübeli Espor kulübünün League Of Legends’ in takım dağılımı şu şekilde;

Üst koridorda: Smeb takma adı ile oynayan oyuncunun ismi Kyungho Song’ dur. Oynamayı tercih ettiği şampiyonlar, Maokai, Jayce ve Rumble’ dır. Koridorunda oldukça temkinli oynayan Smeb, 3.6 kda ile takımına destek vermektedir.

Ormanda: Score’ un asıl ismi Dong-bin Ko’ dur. Tank yerine, saldırı bazlı şampiyonları tercih eden espor oyuncusu, Kha’Zix, Rek’Sai ve Rengar’ ı oynamayı seviyor. Antremanlarını Lee Sin ve Graves ile yapıyor.

Orta koridorda: Pawn takma adlı oyuncusunun ismi Wonseok Heo’dur. Kore liginin benimsediği suikastçi şampiyon tercihlerini uygulayan Pawn, Ryze, Azir ve Ahri seçenekleri üstünde yoğunlaşıyor.

Nişancı: Deft takımının alt koridordaki güvendiği isimdir. Espor oyuncusunun gerçek ismi Hyeokgyu Kim’ dir. Çoğunlukla Varus ve Ashe tercihlerini kullanan nişancının, antremanların da Jhin ve Ezreal oynadığı bilinmekte.

Destek rolünde: Mata takma adlı oyuncu takımın koruyucu meleği görevini üstleniyor. Asıl ismi Sehyoung Cho olan tecrübeli destek oyuncusu Karma, Zyra ve Tahm Kench seçimlerine yöneliyor.

Kt Rolster takımı güçlü harita kontrol mekaniğine sahip. Eline geçirdiği küçük zaferleri çığ gibi büyüterek rakibine nefes aldırmayan, oyun temposuyla kazanmasını bilen Kore takımı adını Sk Telecom’ dan sonra sıkça bahsettirmeyi başarıyor. Kore liginde SSG ve SKT T1 karşısında bu yıl çıkışını sürdüren Kt Rolster, Lck’ yı bu sene en az ikinci olarak bitirmeyi hedeflediğini sezon başında duyurmuştu. Sezon başında her ne kadar bu açıklama Ütopya hayali gibi gözükse de, şuana kadar olan performansları ile Ütopya’ larını gerçeğe çevirme yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.