Etiket arşivi: kupayı kim alır

28 Ekim SKT vs RNG Lol Maç Tahmini

League of Legends’ın en büyük turnuvası olarak kabul edilen Worlds etkinliğinde artık sona yaklaşıyoruz. Grup aşamasını ilk iki sırada tamamlamayı başaran takımların çeyrek final mücadelelerine tanık olmuştuk. Birbirinden heyecanlı 4 farklı serinin sonunda yarı finali hak eden dört takım, Worlds 2017’yi kazanmak için yoluna devam ediyor. 2 Kore ve 2 Çin temsilcisinin yoluna devam ettiği yarı final aşamasındaki ilk maçta Kore ve Çinli temsilciler karşı karşıya gelecek.

2017 yaz mevsiminde hayranlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1, Worlds 2017’de hayranlarının gönlünü kazanmak için büyük çaba sarf ediyor. Turnuvanın bu aşamasına kadar sadece 2 maçta rakiplerine boyun eğen SKT T1, turnuvanın ilerleyen aşamalarında da bu başarılı performansını devam ettirmek isteyecektir. uzun yıllardır beraber oynayan oyuncularla birlikte takım savaşlarında gerçek gücünü göstermeyi her zaman başaran takımın erken oyundaki yapacağı hamleler serinin seyrini değiştirebilir.

Diğer taraftan Çin temsilcisi olan RNG takımının ev sahibi avantajı bulunuyor. Trunuvanın Çin’de düzenlenmesi sayesinde taraftar desteği sayesinde muhteşem bir performans gösteren Çin takımları, turnuvada hiç olmadıkları kadar başarılı oldular. Bu aşamadan sonra ise Koreli takımlara karşı alacağı bir galibiyetle Dünya Şampiyonu olarak anılmak istiyorlar. Çin takımlarının Kore takımları karşısında şansı pek yaver gitmiyor. Önde olduğu oyunlarda bile kazanamayan Çin takımlarının kaderini RNG takımı değiştirebilir ama işleri çok çok zor görünüyor.

SKT T1 takımı her ne kadar geçtiğimiz senelerdeki performansı kadar iyi bir performans gösteremese de turnuvanın en favori takımı olarak anılıyor. Bu yüzden de rakiplerini psikolojik olarak etkileyip, bu üstünlüğü avantaja çevirebiliyorlar.

5 maçlık SKT vs RNG serisinde mutlak favori her zaman olduğu gibi SKT T1. Ama şuan ki form durumu göz önüne alındığında RNG takımın da az da olsa bir şansı var. Bu seride 1 veya 2 galibiyet alarak rakibine zor anlar yaşatabilir. Seri muhtemelen 5 maça kadar uzayacaktır ve gülen taraf SKT T1 olacaktır. Eğer SKT T1 o eski dominant performansını sergileyebilirse seriyi 3 maçta da bitirebilir.

SKT vs RNG Yarı Final Maç Tahmini: 3-2 SKT T1

15 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 grup aşamasının son gününde A grubu takımları, bir üst tura çıkmak için mücadele edecek. Her takımın üçer maç oynayacağı dördüncü günde grubun mutlak favorisi olan SKT T1, grubu birinci tamamlayarak bir sonraki aşamada güçsüz bir ekiple karşılaşmayı umut ediyor. Diğer taraftan turnuvaya iyi bir başlangıç yapmayı başaran Cloud9 ise bu performansını devam ettirerek çeyrek finalde boy göstermek isteyecektir.

15 Ekim Lol Maç Programı

  • AHQ vs SKT
  • EDG vs C9
  • C9 vs SKT

Günün ilk maçında 3 maç 3 galibiyet almayı başaran SKT T1 ile turnuvaya beklentilerin altında bir başlangıç yapan AHQ takımları vadide olacak. SKT T1, Kore playofflarını kaybederek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattıktan sonra bu turnuvaya da tutuk başlamıştı. Erken oyunda yaptıkları hataları geç safhadaki takım savaşları sayesinde lehine çevirmeyi başaran takımın eski gücünde olmadığını söyleyebiliriz. Diğer taraftan AHQ takımı ise gruptaki tek galibiyetini Edward Gaming’e karşı aldı ve çok iyi bir turnuva geçirdiğini iddia edemeyiz. Bu maçı büyük ihtimalle SKT T1 kazanacaktır.

AHQ vs SKT Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT

Günün ikinci maçında ise ev sahibi olan Çin temsilcisi EDG ile Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 takımları karşı karşıya gelecek. Çin taraftarların yoğun desteğine rağmen grupta galibiyet alamayan EDG, bu maçla devam veya tamam diyecek. Eğer geçtiğimiz haftadaki oyunundan farklı bir oyun sergileyemezlerse turnuvaya çok erken veda edecekler. bu yüzden bu maçta tüm kozlarını oynama ihtimalleri bir hayli yüksek. Cloud9 ise şuana kadar oldukça iyi bir turnuva geçiriyor. Tek mağlubiyetlerini SKT T1 karşısında alan takımın 2 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor. Olası bir mağlubiyette rakipleri ile olan farkın kapanacak olması, C9 için çok kötü bir senaryo olabilir.

EDG vs Cloud9 Lol Maç Tahmini: 1-0 EDG

Cloud9 eğer bugün oynayacağı maçlarda iyi performans gösteremeyip, kaybederse gruptan çıkma şansını bir hayli azaltacaktır. Çünkü gruptaki son maçında STK T1 ile karşılaşacaklar ve SKT T1, kaybetmeyi çok seven takımlardan biri değil. O yüzden Cloud9’ın önceki maçlarını kazanarak bu maça gelmesi ve rahat kafa ile oynaması gerekiyor. Bu maça gruptan birinci çıkmayı garantileyebilecek bir şekilde gelmesi muhtemel olan SKT T1 ise en büyük rakibi Longzhu Gaming gibi 6’da6 yaparak grup aşamasını tamamlamak isteyecektir.

Cloud9 vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT

6 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 elemelerinin tamamlanmasının ardından dünyanın en iyi 16 takımı sahneye çıkıyor. 4 gruplu sistemden oluşan turnuvada takımlar grup aşamasında altışar maç oynayacak. Her gruptan ikişer takım üst tura yükselecek ve kupayı almak için mücadele verecek. Türkiye’den de Fenerbahçe Espor, dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer almayı başaran takımlardan biri.

6 Ekim Worlds 2017 Maç Programı

  • Flash Wolves vs TSM
  • EDG vs SKT T1
  • Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines

Kendini ligini birinci sıradan tamamlayarak turnuvaya katılmaya hak kazanan Flash Wolves ile Worlds 2017’ye play*in aşamalarıyla katılmayı başaran TSM, 2. günde karşı karşıya gelecek. Her iki takımda da takımını taşıyabilecek yıldız oyuncular bulunuyor. Otoriterlere göre Flash Wolves, TSM’den daha iyi bir takım. Bu aşamaya kadar fazlasıyla maç antrenmanı yapma fırsatı bulan TSM ise oldukça toplanmış bir şekilde turnuvalara katıldı. Flash Wolves biraz daha iyi bir drumda olduğu için bu maçta galibiyete ulaşacaktır.

Flash Wolves vs TSM Lol Maç Tahmini: 1-0 Flash Wolves

Günün ikinci maçında ise Kore Ligi’ni dördüncü bitirerek hayranlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1 ile Çin şampiyonu EDG karşı karşıya gelecek. EDG, genç ve yetenekli oyuncu kadrosu ile rakiplerine korku salıyor. Final kaybetmeyen SKT T1’ın Kore Ligi’ni Longzhu Gaming’e kaptırması ise itibarını bir hayli zedeledi. Bu durumu tersine çevirmek isteyen SKT T1, turnuvaya çok iyi başlayarak eski itibarını kazanmak isteyecektir. O yüzden SKT T1’ın kazanacağını düşünüyorum.

EDG vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT T1

Günün son maçında ise Kore Ligi’ne damgasını vurmayı başaran Longzhu Gaming ile Gigabyte Marines takımları vadide olacak. GPL ligini birinci tamamlayarak Worlds 2017’ye katılmaya hak kazanan Vietnam temsilcisi Gigabyte, turnuvanın bu aşamasından sonra çok fazla ilerleyemeyeceklerini biliyor. O yüzden Longzhu karşısında çok fazla bir varlık gösteremeyebilirler. Diğer yandan Kore Ligi’ni birinci bitiren, SKT T1’ı yenerek play-offları kazanan Longzhu Gaming, Worlds 2017’de rakiplerinin korkulu rüyası olacaktır. Longzhu rahat bir galibiyet alarak turnuvaya muhteşem bir başlangıç yapacaktır.

Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines Lol Maç Tahmini: 1-0 Longzhu Gaming

19 Ağustos Lol Maç Tahminleri

League of Legends profesyonel liglerinde artık heyecanda sona yaklaşılıyor. Normal sezonun tamamlanmasının ardından takımlar artık  play-off aşamasına odaklanmış durumda. 19 Ağustos’ta birçok önemli mücadele var. Bunlardan en öne çıkanı ise Türkiye Büyük Finali.

19 Ağustos Lol Maç Programı:

  • FB vs SUP
  • KT vs SKT
  • UOL vs MSF

Günün en önemli maçında 1907 Fenerbahçe ile Supermassive takımları karşı karşıya gelecek. Her iki takımında finali hak ettiğini söyleyebiliriz. Fenerbahçe oldukça iyi bir sezon geçirdi. Özellikle Rift Rivals turnuvasından sonra ligi domine eden FB, rakibine göre bir adım önde diyebiliriz. Bu mevsim destek oyuncusunu değiştiren SUP ise geçtiğimiz mevsimlerdeki kadar korkutucu bir rakip değil. Bu seri ile ilgili tahmin yapmak oldukça zor ama 5 maç göreceğimize eminim. Son zamanlarda çok iyi uyum yakalayan Fenerbahçe’nin bir adım önde olduğunu düşünüyorum.

FB vs SUP Maç Tahmini: 3-2 FB

Günün önemli diğer maçında Kore Ligi’ne gidiyoruz. Yarı final mücadelesinde karşı karşıya gelecek olan KT Rolster vs SKT T1 takımlarının muhteşem mücadelesine tanık olacağız. Ligde son haftalarda çok kötü seriler yaşayan ve dördüncü sıraya kadar gerileyen SKT T1, çeyrek finalde eski gücüne döndüğünü kanıtladı.  Samsung GALAXY takımını 3-0’lık bir skorla geçmeyi başaran SKT T1, o kupayı tekrardan kazanmak istediğini gösterdi. Diğer yandan KT Rolster ise rakibinin son oyunundaki performansından dolayı biraz korkmuş olabilir. Neredeyse eşit güçte olan bu iki takımın neler yapacağını kestirmek çok zor. Seri muhtemelen 5 maça kadar uzayacak. SKT T1 bu maçı kazanacak güce ve oyuncu yeteneğine sahip.

KT vs SKT T1 Maç Tahmini: 3-2 SKT T1

Avrupa Şampiyonluk Ligi’nin çeyrek finalinde karşı karşıya gelecek olan Unicorns of Love ve Misfits takımları arasında bariz kalite farkı var. Normal sezonu 9 galibiyet – 4 mağlubiyet ile kapatan UOL, kağıt üzerinde rakibinden daha da güçlü. Genç ormancı Xerxe’nin ekstra performansı ile muhteşem başarılar yakalayan UOL’in galibiyete yakın olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan 6G-7M ile ligi tamamlayan MSF’in bu seride çok fazla şansı yok. Belki sürpriz yapabilirler ama oldukça düşük bir ihtimal. UOL rahat kazanır.

UOL vs MSF Maç Tahmini: 3-1 UOL