Etiket arşivi: kupayı kim alır 2017

30 Temmuz 2017 Lol Maç Tahminleri

Şampiyonluk Ligi’nin son haftasında çok önemli maçlar var. Play-off elemelerine kalmak isteyen takımların ölümüne mücadele etmesi gerekiyor. Takımların puanlarının birbirine yakın olması son haftadaki heyecanı arttıran bir diğer unsur. Pazar günü vadide karşı karşıya gelecek olan Şampiyonluk Ligi takımları şu şekilde:

  • CRW vs GAL
  • CLK vs DP
  • AUR vs P3P

Günün açılış maçında CRW ile GAL takımları karşı karşıya gelecek. İki takım içinde maçın önemi oldukça büyük. Bir tarafta ilk sırada yer alarak direk yarı finallere katılmak isteyen OyunFor.CREW, diğer tarafta play-off elemelerine katılmak isteyen Galakticos. Her iki takımda amaçlarına ulaşmak için son kozlarını oynayacak. CRW, şuan ligde yenilgisi olmayan tek takım konumunda. Aldığı 4 galibiyet 8 beraberlikle birlikte 20 puanla 3. sırada bulunuyor. Bu maçı kazanıp rakibi Supermassive ile olan 1 puanlık farkı kapatıp, mevsim finallerine avantajlı bir konumdan başlamak istiyor. Galakticos ise 7. sırada bulunuyor ve son iki maçını da kazanmak zorunda. Her iki maçı da kazanıp, rakibinin kaybetmesine bekleyecek olan GAL ekibinin işi oldukça zor görünüyor. CRW, hedefini gerçekleştirmek için hata yapmamaya çalışacaktır.

CRW vs GAL Maç Tahmini: 2-0 CRW

Günün önemli diğer maçı ise alt sıraları doğrudan ilgilendiriyor. DP şuan 11 puanla 6. sırada bulunuyor. Bu konumdan play-off elemelerine katılabilecek olan Dark Passage’ın yakıp takipçisi Galakticos, olası bir mağlubiyet durumunda DP’nin play-off şansını elinden alabilir. Çilekler ekibinde ise işler daha da trajik bir durumda. CLK ekibi bu maçı kazanamazsa doğrudan yükselme ligine düşüyor. O yüzden bu maçta yapabilecekleri her şeyi yapacaktır. Birbirine oldukça yakın olan bu iki ekip hakkında tahmin yürütmek oldukça zor. Seri muhtemelen berabere bitecektir.

CLK vs DP Maç Tahmini: 1-1 Berabere

Günün son maçı ise dördüncülük mücadelesi veren AUR ile P3P arasında yaşanacak. Yaz mevsimi finallerine katılması kesinleşen iki ekip, yarı final mücadelesinde daha daha güçsüz olan bir ekiple karşılaşmak için sıralama maçına çıkıyor. 1 puan farkı ile 4. sırada yer alan Team AURORA, maçı kaybederse elindeki avantajı da kaybdecek. İki takımda oldukça formda ve mevsim finallerine hazır görünüyor. Maçın kaderini baron kararları ve bireysel hatalar belirleyecektir. P3P bu seride biraz daha avantajlı bir konumda görünüyor.

AUR vs P3P Maç Tahmini: 2-0 P3P