Etiket arşivi: league of legends avrupa ligi

Team Solo Mid Flyquest Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde, Team Solo Mid ve Flyquest ekipleri arasındaki karşılaşma 19 Mart 2017 saat 00:00′ da ekranlarda olacak. Avrupa Lcs liginin lider ismi TSM’ in C9 ile arasındaki bir puanlık farkı açmak için varını yoğunu ortaya koyacak. Ligde 7. Sırada yer alan Flyquest ekibi ise maçı mutlaka kazanarak yükselişe geçmek istiyor. İki takım arasında gerçekleşecek olan müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Flyquest ekibi, Team Envy karşısında biraz zorlansa da maçı kazanmayı bildi. TSM ekibinin karşısına, üst koridorda Balls, ormanda Moon, orta koridorda Hai, alt koridorda Altec ve Lemmonation ikilisi ile çıkacak ekip, bugün oynayacağı son hazırlık maçı ile hazırlıklarını tamamlayacak. Takım olarak global görevleri takip etme konusunda sorunlar olduğu Envy karşılaşmasın da gözümüze çarpmıştı. Alt koridor ikilisi lane de çok fazla kalıyor ve minyon iterken takımını eksik savaşlara sokuyor. Umarız son antremanlarında bu sorunun üstesinden gelmeyi başarabilirler.

Tsm ekibinde üst koridorda Dyrus’ un takımdan ayrılması ile birlikte Hauntzer geçmiştir. Kevin Yarnell isimli oyuncu TSM’in üst koridoruna ayrılan kaynak ve zaman tasarrufu yapmasına imkan sağlamıştır. Meta’ ya uygun olarak tank şampiyonlarını oynamayı benimseyen espor oyuncusu Maokai, Nautilus ve Shen tercihleri üstünde yoğunlaşmaktadır. Ormanda: Svenskeren, saldırgan oyun sitili benimseyen oyuncu takımının erken zaman baskısını arttırdığı görülmektedir. Dennis Johnsen isimli esporcu, saldırı bazlı şampiyon seçimleriyle sahada gördüğümüz Svenskeren, Lee Sen, Kha’Zix ve Rengar seçimlerini yapmakta. Orta koridor Bjergsen, hayranlarının Kuzey Amerikalı Faker olarak adlandırdığı oyuncu takımın beyni pozisyonunda. Oyun içinde takım temposunu ayarladığı bilinen Bjergsen, bu sezon kitle kontrol şampiyonları üstünde durmakta bunlardan bazıları, Cassiopeia, Ekko ve Syndra’dır. Nişancı rolünde Wildturtle, 2017 yılının başında takıma geri dönen oyuncu takım savaşlarını bazen suikastçi bazen ise uzaktan kontrol ederek pozisyona göre kendine pencere yaratmaktadır. Jason Tran isimli espor oyuncusunun oynamayı tercih ettiği şampiyonlar, Ashe, Varus ve jhin’ dir. Destek Biofrost takma adı ile sahada olan genç oyuncu, maçlardaki sakin ve soğuk kanlı tavırları ile takımına güven veriyor. Thresh, Karma ve Zyra seçenekleri üzerinde duran Vincent Wang isimli oyuncu takımının koruyucu meleği rolünü üstleniyor.

Team Solo Mid ve Flyquest ekipleri arasındaki mücadeleyi, TSM ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Ligdeki büyük küçük her karşılaşmaya canını dişine takarak hazırlanan ekip, zayıf rakibi karşısında zorlanmadan zafere gidecektir.

Misfits G2 Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde heyecan G2 espor ve Misfits ekipleri arasındaki karşılaşma ile devam edecek. 17 Mart 2017 saat 21:00′ da ekranlara gelecek karşılaşma günü ikinci derbisi olacak. Ligin namağlup takımı G2 ligde liderliğine devam ediyor. Ligde ikinci sırada yer alan Misfits ekibi ise bu karşılaşmayı kazanıp hem aradaki puan farkını kapatmak hem de G2 ekibine ilk mağlubiyetini tattırmak istiyor. Nefeslerin tutulup izleneceği karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

G2 esports ekibi bu sezon ligte adeta fırtına estirmeye devam ediyor. Rakipleri karşısında üst üste galibiyetler kazanan G2 ekibi, her karşılaşmaya kader maçı gibi hazırlanmaya devam ediyor. Misfits ekibi karşısındaki derbi için hazırlıklarına ara vermeden devam eden ekip, bugün oynayacağı son hazırlık maçı ile maç saati için geri sayıma başlayacak. Misfits ekibi karşısında, üst koridorda Expect, ormanda Trick, orta koridorda Perkz, alt koridorda Zven ve Mithy ikilisi ile çıkacak.

Misfits ekibinde hazırlıklar bütün hızı ile devam ediyor. Ligde sürekli olarak takipcisi olduğu ve artık galibiyet yüzü görmesi istediği, G2 esports karşılaşmasının hazırlıklarını oynadığı hazırlık maçları ile devam ettiriyor. G2 karşısında muhtemel olarak, üst koridorda Alphari, ormanda Kakao, orta koridorda Powerofevil, alt koridorda Hans Sama ve Ignar ikilisi ile çıkması bekleniyor. Bu sezon ligde 2 mağlubiyeti bulunan ekip bu karşılaşmayı kazanır ise rakibi G2′ ye ağır bir yara vermiş olacak ve ligdeki dengeleri bozacaktır.

G2 Esports ve Misfits ekipleri arasındaki karşılaşmayı, zorda olsa G2 ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Sezonun başında Ütopya olarak görülen fakat artık gerçekleşecek olan bir Ütopya olarak görülen namağlup şampiyonluk için her maça kader maçı gözüyle bakmaya devam edecektir.

Unicorn Of Love H2K Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa şampiyonluk ligi B grubunda mücadele eden Unicorn of love ve H2k arasındaki mücadele 17 Mart 2017 saat 18:00′ da ekranlarda olacak. Lcs B grubunda liderliği paylaşan iki takım arasında gerçekleşecek müsabaka, espor severler için mutlak bir şölene dönüşeceğe benziyor. Takımların kıyasıya mücadele sergileyeceği karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Unicorn of love ekibi, Avrupa Lcs liginin en çok ilgi duyulan ve taraftarı olan takımlarından bir tanesi. Özellikle bayan espor severlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan ekip, forma seçimleri, takım ismi ve takımında bayan esporcu bulunduran tek kulüp olması bu ilginin nedenlerinden biri tabikide. Bu sezon ligde 7 galibiyet 2 mağlubiyet ile birlikte birinci sırayı H2k ekibiyle paylaşan espor kulübü, bu karşılaşmayı kazanarak tek başına lider olmayı hedefliyor. H2k ekibi karşısında, üst koridorda Vizicsacsi, ormanda Xerxe, orta koridorda Exileh, alt koridorda Samux ve Hylissang ikilisi ile çıkacak espor kulübü, bugün oynayacağı hazırlık maçı ile hazırlıklarını tamamlayacak.

H2K ekibi derbi için geri sayıma başladı. Ligin başından beri UOL ekibinin peşinde liderlik şansı kovalayan H2K ekibi, ne pahasına olursa olsun bu karşılaşmayı kazanmak istiyor. B grubunda beklenen derbinin nihayet gelmesi ile birlikte kapalı antremanlarına başlayan ekibin, hazırlıkları ne aşamada malesef bilgi alamıyoruz. Unicorn of love ekibi karşısında muhtemel olarak, üst koridorda Odoamne, ormanda Jankos, orta koridorda Febiven, alt koridorda Nuclear ve Chei ikilisi ile çıkması beklenen H2K espor kulübü, süpriz seçimler ile karşımıza çıkabilir.

Unicorn of love ve H2K ekipleri arasındaki karşılaşmayı çok zorda olsa, UOL ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Sonuç ne olursa olsun nefesleri kesecek karşılaşma en çok espor severleri tatmin edecektir.

Roccat Fnatic E Spor Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde Fnactic ve Roccat arasındaki karşılaşma 15 Mart 2017 saat 21:00′ da ekranlarda olacak. A grubunda mücadele eden Fnatic ekibi ligde üçüncü sırada yer alırken, rakibi Mistfits ekibinden kopmamak için karşılaşmayı mutlaka kazanması gerekiyor. Ligde Giants ekibi ile birlikte son sırayı paylaşan Roccat ekibi ise düşme hattından çıkmak için maçı mutlaka kazanmak istiyor. Nefesleri kesecek müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Fnatic ekibinin sezon başında Dark Passage ekibinden transfer ettiği Caps, yeni takımında bir türlü istenilen performansı veremiyor. Avrupa Lcs’ e alışamayan esporcunun, Türkiye liginden sonra bir uyum sorunu yaşaması normal gibi gözüküyor. Üst koridor Soaz, her zamanki gibi lüzumsuz skorlar vermeye devam ediyor. Avrupa’ nın Dyrus’ u olma yolunda ilerleyen esporcuya başarılar diliyoruz. Roccat ekibi karşısında muhtemel olarak, üst koridorda Soaz, ormanda Broxah, orta koridorda Caps, alt koridorda Rekkles ve Jesiz ikilisi ile çıkması beklenen tecrübeli ekibin, Roc ekibi karşısındaki performansı merakla bekleniyor.

Roccat ekibi kış sezonu boyunca ligde adeta varlığını gösteremedi. Nişancı Hjarnan, tekli dereceli sıra oyuncuları gibi bir performans sergiliyor. orta koridor Betsy, 2.5 KDA oranı ile ligin en kötü yetenek gücü taşıyıcalarından bir tanesi. Özellikle Ryze ve Syndra seçimleri üzerinde sık sık duran oyuncu, sırf metada diye hakim olmadığı şampiyonları oynamaya çalışıyor. Fnatic ekibi karşısında, üst koridorda Phaxi, ormanda Maxlore, orta koridorda Betsy, alt koridorda Hjarnan ve Wadid ikilisi ile çıkacak ekibin işi gerçekten zor.

Fnatic ve Roccat arasındaki karşılaşmayı, FNC ekibinin alacağını düşünmekteyim. Rakibine göre çok daha iyi bir  takım oyunana sahip olan ekip, iki karşılaşmayı da çok uzatmadan kazanmayı bilecektir.

Cloud9 Flyquest Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Kuzey Amerika liginde heyecan bütün hızıyla devam ediyor. 6 Mart 2017 saat  01:00′ da oynanacak olan Cloud9 ve Flyquest karşılaşması için geri sayım başladı. Na Lcs de TSM ile birlikte birinci sırayı paylaşan Cloud9, liderliği TSM ekibine kaptırmama konusunda kararlı. 3 Sırada yer alan Flyquest ekibi karşılaşmayı kazanırsa, ligde ikinci sırayı almaya bir adım daha yaklaşacak. Birbirinden değerli esporcuların karşılaşmasını izleyeceğimiz müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Cloud9 ekinin tecrübeli üst koridor oyuncusu Impact, Echo Fox karşılaşmasında adeta oyuna damgasını vurdu. Renekton ve Rumble seçimleri ile mükemmel bir oyun çıkaran tecrübeli esporcunun, Fly ekibinin başlıca hedefi olacağından şüphe yok. Ormancı Contractz, Graves performansı ile hepimizi büyüledi desek yeridir. Sezonun ilk yarısında oldukça eleştirilen esporcunun, çalışmalarının olumlu sonuç verdiğini söylemekte fayda var. Jayce ve Orianna seçimleri izlediğimiz orta koridor oyuncusu Jensen tek kelime ile harika bir oyun çıkardı. Takımın alt koridorunda Sneaky ve Smoothie ikilisi oldukça iyi anlaşıyor. Baron ve ejder pitinde gerçekleştirdikleri savaşlar ile bizlere ne kadar tecrübeli bir takım olduğunu gösteren ekibin liderliği bırakmaya hiç niyeti yok.

Flyquest ekibi, Team Envy karşısında biraz zorlansa da maçı kazanmayı bildi. C9 ekibinin karşısına, üst koridorda Balls, ormanda Moon, orta koridorda Hai, alt koridorda Altec ve Lemmonation ikilisi ile çıkacak ekip, bugün oynayacağı son hazırlık maçı ile hazırlıklarını tamamlayacak. Takım olarak global görevleri takip etme konusunda sorunlar olduğu Envy karşılaşmasın da gözümüze çarpmıştı. Alt koridor ikilisi lane de çok fazla kalıyor ve minyon iterken takımını eksik savaşlara sokuyor. Umarız son antremanlarında bu sorunun üstesinden gelmeyi başarabilirler.

Cloud9 ve Flyquest ekipleri arasındaki karşılaşmayı, Cloud9 ekibinin kazanacağını düşünüyorum. Flyquest ekibi bu sezon her ne kadar kötü bir grafik çizmese de C9 ekibi, tecrübe ve oyuncu kalitesi konusunda kendilerine bir kaç gömlek üst kalıyor.

Unicorn Of Love Roccat Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde Unicorn of love ve Roccat espor arasındaki karşılaşma 4 Mart 2017 saat 20: 00’ da gerçekleşecek. Ligde Henüz galibiyet alamamış olan Roccat ekibi şeytanın bacağını kırmak istiyor. B grubunda maç eksiği ile 2. Sırada yer alan Unicorn of love ekibi ise liderliği H2 espor ekibinden almak istiyor. Solukların tutulup izleneceği karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Lige kötü bir başlangıç yapan ve kötü ilerlemesini sürdüren Roccat espor ekibi oldukça moralsiz. Üst üste gelen mağlubiyetler takımda adeta bir şok etkisi yarattı. Devre arası dönemde de oldukça başarısız hazırlık maçları geçiren ekibin, toplam 17 hazırlık maçında sadece 4 galibiyet alabildikleri gözlerden kaçmadı. Her koridorun tel tel döküldüğü ekipte, Unicorn of love karşılaşması hazırlıkları tamamlandı. Ligin ikinci yarısına galibiyet ile başlamak isteyen Roccat espor kulübü, ilk galibiyetini alabilecek mi karşılaşmadan göreceğiz.

Maç eksiği ile B grubunda 2. Sırada yer alan Unicorn of love ekibi, Roccat karşılaşmasına hazır. Dün yapılan çalışmanın ardından ekipte 1 gün tatil verildi. Devre arası dönemde destek rolündeki Audreylasapa nickli bayan oyuncuyu da sık sık kadrosunda yer veren ekibin, başarılı bir devre arası geçirdiğini söylemek mümkün. Nişancı Samux devre arasın da sık sık Caitlyn seçimi üzerine yoğunlaştı. Ormancı Xerxe bu dönemde Kha’ zix performansını epey geliştirmeyi başardı. Orta koridor Exhile’ nin Azir seçimi üzerinde durması ikinci yarıda Azir performansı izler miyiz sorusunu akıllara getirdi.

UOL ve ROC ekipleri arasında gerçekleşecek müsabakayı, Unicorn of love ekibi kazanacaktır. Hazırlık maçı tadında geçmesini beklediğimiz müsabakada, UOL ekibi destek de bayan oyuncusu Audreylasapa’ yı sihirdar vadisinde ikinci yarıda oynatabilir.

Spylce Espor Giants Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde Splyce espor ve Giants espor arasında gerçekleşecek karşılaşma 3 Mart 2017 saat 21:00’ da gerçekleşecek. Eu Lcs’ e tutunmaya çalışan Giants espor mu ? yoksa son 4 maçında üst üste kazanmayı başaran Splyce espor ekibimi ? Lige tutunmak için varını yoğunu ortaya koyacak olan iki takımın karşılaşmasını kaçırmamanızı öneririz.

Spylece ekibinde üst üste gelen Fnatic ve Roccat zaferleri ile birlikte ligin ilk yarısına moralli bir veda gerçekleşti. Üst koridor Wunder, devre arası dönemde Singed ve Renekton şampiyonlarını havuzuna dahil etmeyi başardı. Orta koridor Sencux’ un bir türlü hakim olamadığı ve metadan uzak olan Viktor seçiminden uzak durması sevindirici bir haber. Nişancı Kobbe bol bol jhin tercihi üzerinde durup, özellikle Jhin’ in son mermisiyle gelen kritik vuruş özelliğini daha verimli kullanmaya yönelik antremanlar gerçekleştirdiğini gözlemledik. Destek Mikyx’ in Tham kench ve Braum tercihleri üzerine yoğunlaştığı antreman döneminde, bu karşılaşmanın ilk maçında Jhin veya Ashe tercihini yapacak olduklarının sinyallerini verdi.

Giants espor ekibinde devre arası dönemde neredeyse düzenli olarak hiçbir çalışma gerçekleşmedi. Takım oyunundan ziyade oyuncuların tek tek idman yaptığı ve karışık şampiyon seçimleri ile tekli sıralarda oynadığı gözümüze çarpan detaylar arasında oldu. Ligde yalnızca bir galibiyeti bulunan ekibin, lig yarışından erken koptukları düşüncesi bütün espor severlerin aklına geldi. Momento, Heaq, Hustlin, Flaxxish ve Night beşlisi ile sihirdar vadisinde yerini alacak olan ekibin, Splyce ekibi karşısında işi gerçekten zor.

Spylece espor ve Giants espor arasında gerçekleşecek olan müsabakadan, Giant espor ekibinin galip olarak ayrılacağını düşünmekteyim. Özellikle devre arası dönemde neredeyse hiç çalışma yapmayan Giants espor takımı bir maç dahi alamadan, karşılaşmayı kaybedecektir.

G2 Espor Team Vitality Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde G2 Esports ve Team Vitality karşılaşması 3 Mart 2017 saat 18:00’ da başlayacak. A grubunun namağlup lideri ve B grubunda yalnızca bir galibiyeti olan G2 Espor ve Team Vitality maçını kaçırmamanızı öneririz.

Başarılı bir sezon ve devre arası geçiren G2 espor ekibinde maç hazırlıkları tamamlandı ve 1 günlük tatil verildi. Üst koridorda bu sezon adeta devleşen Expect, Fiora ve Renekton şampiyonlarına bol bol çalışarak, şampiyon havuzuna dahil etmeyi başardı. Nişancı Zven, dervre arasında Caitlyn ve Sivir şampiyonları üzerinde durmayı tercih etti. Bu sezon Ashe, Jhin ve Varus sıklıkla alt koridorda seçilse de ligin ikinci yarısında Zven sürprizi görebiliriz. Ormancı Trick ve orta koridor Perkz’ in de sıklıkla uyumlu olarak ganklara çıktığını gözlemlediğimiz devre arası hazırlık maçları süresince, özellikle Trick’ in nidalee seçimi ve aktif dürtme potansiyeli konusunda ne kadar etkili olduğunu gözlemleyebildik. Takım olarak rakibini küçümsemeyen G2 espor ekibinde hazırlıklar tamamlandı ve maç saati için geri sayım başladı.

Ligin ilk yarısında sadece 1 maç kazanarak, B grubunda 4. Sırada yer alan Team Vitality ekibinde ise çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Cabochard’ ın devre arasında bol bol antreman yaptığını ve özellikle maç saatine kadar antremanlarını bırakmayacağı elimize ulaşan haberler arasında. Ormancı Djoko Olaf seçimi üzerindeki yersiz ısrarını devam ettiriyor. Özellikle rakip takımı sersemletme imkanı bulunmayan Olaf, daha çok anti tank görevi gören bir şampiyon. Takımın alt koridorunda devre arası dönem iyi geçti denilebilir, nişancı Steelback ve destek Aod aralarındaki iletişimi güçlendirmişe benziyor.

G2 espor ve Team Vitality arasında gerçekleşecek karşılaşmayı, G2 espor ekibi zorlanmadan kazanacaktır. Takım olarak Team Vitality ekibine birkaç gömlek üst olan, G2 ekibinin koordinasyon ve şampiyon havuzu konusunda rakiplerinden üstün olduğunu açıkça görebiliyoruz.

Fnatic H2K Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde karşı karşıya gelecek Fnactic ve H2K espor takımlarının maçı, 2 Mart 2017 saat 21:00’ da gerçekleşecek. A gurubunda 3. Sırada yer alan Fnatic ekibi için galibiyet çok önemli. Ligdeki yerini korumak isteyen eski Dünya şampiyonu Fnatic’ in maçı kazanmaktan başka çaresi yok. B grubunda mücadele eden H2K espor ekibi UOL’ un mağlubiyet kendisinin ise galibiyet alması takdirinde B grubunda 1. Sıraya yerleşecek. İki takımında mutlak galibiyet ilkesiyle çıkacağı maçı kaçırmamanızı öneririz.

Fnatic ekibi bu sezon lige istediği gibi başlayamadı. Özellikle Soaz’ ın yaptığı ısrarlı hatalar üzerine, üst koridorda sık sık skor ve kule kaybeden ekipte, bu maç Wickd değişikliği görmemiz mümkün. Caps ısrarlı Ryze seçimi üzerinde durmayacaktır, sezon arası dönemde de Ryze ile çalışmayı bırakan esporcu nihayet şampiyona hakim olmadığını anlayabildi. Fnatic takım olarak her ne kadar tecrübe sahibi olsa da ellerinde Dünya şampiyonasındaki kadrosunun olmadığını belirtmekte fayda var. Özellikle üst koridor ve orman rolünde ciddi sorunlar yaşayan ekibin, bu sezon Lcs liginde işi gerçekten zor.

Ligin son haftasını üst üste zaferler ile kapatan H2k ekibinde moraller yerinde. Devre arası çalışma dönemi iyi geçiren ekibin, Unicorn Of Love’ ın elinden liderliği almak için kolları sıvadığı haberleri sosyal medya platformları üzerinden duyuruldu. Özellikle Jankos ve Febiven çalışmalar ve hazırlık maçları sırasında gösterdikleri performans ile teknik direktörün gözüne girmeyi başarırken, yedek nişancı Stardust da Nuclear’ ın yerini alabileceğinin sinyallerini verdi.

Fnatic ve H2K ekibi arasındaki karşılaşmayı, H2K ekibinin alacağını düşünmekteyim. Özellikle üst koridorda anlamsız Soaz seçimi üzerine ısrar edilirse, ilk kule kanı ve koridor değişim avantajını eline geçirebilecek olan H2K ekibi, 1 maç kaybetse dahi toplamda 2-1’ lik skor ile Unicorn Of Love ekibinin peşinden ayrılmayacaktır.