Etiket arşivi: League of legends espor takımları

Spylce Espor Giants Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Avrupa Lcs liginde Splyce espor ve Giants espor arasında gerçekleşecek karşılaşma 3 Mart 2017 saat 21:00’ da gerçekleşecek. Eu Lcs’ e tutunmaya çalışan Giants espor mu ? yoksa son 4 maçında üst üste kazanmayı başaran Splyce espor ekibimi ? Lige tutunmak için varını yoğunu ortaya koyacak olan iki takımın karşılaşmasını kaçırmamanızı öneririz.

Spylece ekibinde üst üste gelen Fnatic ve Roccat zaferleri ile birlikte ligin ilk yarısına moralli bir veda gerçekleşti. Üst koridor Wunder, devre arası dönemde Singed ve Renekton şampiyonlarını havuzuna dahil etmeyi başardı. Orta koridor Sencux’ un bir türlü hakim olamadığı ve metadan uzak olan Viktor seçiminden uzak durması sevindirici bir haber. Nişancı Kobbe bol bol jhin tercihi üzerinde durup, özellikle Jhin’ in son mermisiyle gelen kritik vuruş özelliğini daha verimli kullanmaya yönelik antremanlar gerçekleştirdiğini gözlemledik. Destek Mikyx’ in Tham kench ve Braum tercihleri üzerine yoğunlaştığı antreman döneminde, bu karşılaşmanın ilk maçında Jhin veya Ashe tercihini yapacak olduklarının sinyallerini verdi.

Giants espor ekibinde devre arası dönemde neredeyse düzenli olarak hiçbir çalışma gerçekleşmedi. Takım oyunundan ziyade oyuncuların tek tek idman yaptığı ve karışık şampiyon seçimleri ile tekli sıralarda oynadığı gözümüze çarpan detaylar arasında oldu. Ligde yalnızca bir galibiyeti bulunan ekibin, lig yarışından erken koptukları düşüncesi bütün espor severlerin aklına geldi. Momento, Heaq, Hustlin, Flaxxish ve Night beşlisi ile sihirdar vadisinde yerini alacak olan ekibin, Splyce ekibi karşısında işi gerçekten zor.

Spylece espor ve Giants espor arasında gerçekleşecek olan müsabakadan, Giant espor ekibinin galip olarak ayrılacağını düşünmekteyim. Özellikle devre arası dönemde neredeyse hiç çalışma yapmayan Giants espor takımı bir maç dahi alamadan, karşılaşmayı kaybedecektir.

Longzhu Gaming Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Kore liginde mücadele eden genç ekip, sezonun ilk yarısında kendilerinden beklenmeyecek bir performans gerçekleştirdi. Lck da geçen sezon işlerin bir tülü yolunda gitmediği ekipte bu sezon çalışmaların meyvesi alınmaya başladı. 28 şubat 2017 tarihinde ligin açılış maçını gerçekleştirecek ekipte son hazırlıklar tamamlandı ve gerim sayım başladı.

Longzhu gaming 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Expession : Bu sezon ortalama bir performans sergileyen esporcunun takımdaki iletişiminde küçükte olsa problemler seziliyor. Özellikle zamansız gelen yada bozulan ışınlanma yetenekleri ile sorunu olduğunu anladığımız Expession, tank metasına alışmış gibi gözüküyor. Shen, Nautilus ve Camille şampiyon seçimlerini sezonun ilk yarısında bizlere sıkça gösteren oyuncunun şampiyon havuzunda Renekton’ unda olduğunu belirtmekte fayda var.

Orman Crash : Gerçek ismi Dong-woo Lee olan Güney Koreli esporcunun bu sezon performansı oldukça etkili. 3.4 KDA oranı ve %68 skor katkısı ile sezonun ilk yarısını kapatan Crash’ in, Kha’ zix, Rengar ve Elisse şampiyonlarına hakim olduğunu biliyoruz. Ayrıca NA Lcs liginden gelen transfer tekliflerine nasıl cevap vericeğini sezon sonu göreceğiz.

Orta Koridor BDD : Sezon başında CJ Entus takımından transfer edilen oyuncunun bitirici vuruşlarda sorunu olsa da %81 skor katkısı ile takımına desteği oldukça iyi durumda. Viktor, Karma ve Taliyah seçimleri ile sıkça karşımıza çıkan esporcunun çalışmalarını Varus ve Viktor üzerine yaptığı elimize ulaşan haberler arasında.

Nişancı Pray : Devre arasının şok transferi olarak nitelendirebileceğimiz Pray’ in Longzhu gamin transferi espor dünyasına bomba gibi düştü. SSG’ nin de transferi için uzun süre ulaştığı tecrübeli esporcunun son performansını ALL-STAR maçlarında izlemiştik. Takıma olan katkısını ligin ikinci yarısında daha net yorumluyabilicez. Twitch, Ezreal ve Draven gibi metada sık görmediğimiz şampiyonları oynamayı seven esporcunun, nişancı rolü üstlenen her şampiyonu havuzunda bulundurduğunu biliyoruz.

Destek Gorilla : Karma, Zyra ve Miss Fortune seçimleri ile sezonun ilk yarısında %66 gibi bir skor katkısı ile takımına destek olmaya çalışan oyuncunun, Pray ile nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu. Flyr ile bir türlü uyum içinde olamayan oyuncunun ligin ikinci yarısındaki performansı merak konusu.

Longzhu Gaming ekibinin ligde işi epey zor. SKT T1, SSG, KT ve MVP gibi güçlü takımların yer aldığı Kore liginde tablo sabit kalmayacak gibi gözüküyor. Her ne kadar takıma Pray’ i dahil etmeyi başarsalar da özellikle üst koridorda sorun yaşayan ekibin, ligin kuvvetli isimleri karşısında yerini koruyabileceğini söylemek epey güç olacaktır. Özellikle yeni nişancısı ile pek fazla antreman şansı bulamayan ekibin, yakın zamanda ligin 5. Sırasına gerileyebileceğini düşünmekteyim.

Origen Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Avrupa lcs ligi b grubunun sonuncusu olan Origen Espor ekibinin, bu sezonki oyunu tam anlamıyla rezalet. Kapanış maçlarından önce resmi twitter hesaplarından Fnatic maçınca değişik bir Origen göreceksiniz paylaşımını yapan espor kulübü farklı kaybederek değişikliğin gerçekleşmediğini bizlere gösterdi. Daha önce Dünya şampiyonasında hayranlıkla izlediğimiz ekibin ikinci sezon hazırlıkları başlasa da pek umut vadetmiyor.

Origen Espor 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst koridor Satorius : Resmen parça parça dökülen takımın en kötü isimlerinden biri. Rumble, Maokai ve Nautilus seçimleri ile izlediğimiz Alman asıllı esporcunun, metaya ayak uyduramadığı aşikar. Dereceli sıralardaki oyuncular bile kendisinden daha hakim şekilde bu şampiyonları oynayabiliyor. 1.2 KDA oranı ve %55 skor katkısı ile takımına eşlik eden esporcu için işler hiçte iyi gözükmüyor.

Orman Wisdom : Orman rolünü bu sezon yanlış anlamış olabilir. Ormandan adeta çıkmayan ve kafasını her dışarı çıkardığında kendini dirilme noktasında bulan oyuncu için söylenecek söz bulamıyorum. Rek’ sai, Kha’ zix ve Graves seçimleri ile karşımıza çıkan ormancının daha çok çalışması gerekiyor.

Orta koridor Naehyun : Dökülen takımın bir parçası olarak bu sezon izlediğimiz orta koridor oyuncusu sadece 1.5 KDA oranına sahip. Özellikle görüş olmayan kısımlara resmen kafa atan oyuncu skor vermekten çekinmiyor. Minyon kesme canavarı olan Cassiopia ile gösterdiği performans ise gerçekten rezalet. Acaba tekli sıralarda çalışmadığı şampiyonları profesyonel arenada mı deniyor ? Soru işaretlerini akıllarımızda bırakan esporcu, Corki ve Jayce seçimleriyle de tam bir hayal kırıklığı.

Nişancı Tabzz : Sanırım takımda işini yapmaya çalışan tek oyuncu. %65 skor katkısı bulunan oyuncunun, takım oyununu kurtaracak tarafı olmasa da hiç değilse profesyonel arena oyuncusu olduğunu göstermeye çalıştığına şüphe yok.

Destek Hiiva : Ne yazık ki takım oyunundan kopuk bir ekipte bir destek oyuncusu pek fazla bir görev üstlenemiyor. Kule avantajını erken kaybeden Origen takımında, totem bırakmakta oldukça sıkıntılı. Tehlikeli ormanda tek başına görüş sağlayan destek oyuncusunun sezon sonu ekipten ayrılacağı kulağımıza gelen haberler arasında.

Origen ekibi XPeke ve Tynx gibi tecrübeli oyunculara sahip olsa da niye vadiye sürmüyor anlayabilmiş değilim. Geçen sezon sonu form düşüklüğü yakalayan iki oyuncunun ligde 1 maç ile yargılanması bence pek doğru değil. Origen ekibinde oyuncu değişikliğinden çok teknik direktör değişikliğine gidilmesi gerekiyor. Bu sezon ligde hiç şansı bulunmayan ekibin ligin ikinci yarısında rakipleriyle formalite karşılaşmasına çıkacağı kesin. Takımın bu sezon değişikliğe gideceğine dair bir haber henüz elimize ulaşmadı. Çalışmalarına devam eden Origen espor ekibinin işi gerçekten çok zor.

Unicorn Of Love Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends 2017 sezonu Avrupa Lcs liginde mücadele eden en keyif verici takımlardan biri olan Unicorn Of Love espor kulübü, league of legends’ in özellikle bayan izleyicilerinden büyük beğeni topluyor. Eu Lcs B grubunun lideri olan tecrübeli ekip ayrıca yedek oyuncu kadrosunda bir adet bayan destek oyuncusu bulunduruyor. Lig deki tek mağlubiyetini G2 Espor ekibi karşısında alan tecrübeli ekibin, 2 Mart 2017 tarihinde Misfit ile gerçekleşecek olan karşılaşma için hazırlıklar bütün hızıyla devam ediyor.

Unicorn Of Love espor 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst koridor Vizicsacsci : G2 espor ile gerçekleşen kapanış müsabakasında istenilen performansı bir türlü gösteremese de genel olarak olumlu bir grafik çizen esporcu, tank metasına oldukça hakim. Işınlanma zamanlarını iyi kullanan ve rakibini domine etme konusunda da oldukça yetenekli bir performans çizen esporcu, Misfit ekibi müsabakasının hazırlıklarına bütün hızıyla devam ediyor. %69 skor katkısı ve 4.6 KDA ile ilk yarıyı kapatan Vizicsacsi gelecek vadediyor.

Orman Xerxe : Ivern, Warwick ve özellikle tartışmalı Rumble seçeneği ile ormanda izlediğimiz oyuncu, çarp zamanlaması konusunda biraz çalışmalı. G2 karşılaşmasında baron ve ejder pitlerinde bir türlü aradığı pozisyonları bulamayan Xerxe, kötü zamanlama sinyallerini Giants karşılaşmasında vermeye başlamıştı. 8.7 KDA oranı ve %73 skor katkısı ile takımına eşlik eden genç esporcunun, çalışmaları meyve verirse ikinci sezon takımına daha iyi eşlik edebileceğini söylemek mümkün.

Orta Koridor Exileh : Özellikle bitirici vuruşlar konusunda oldukça problemli bir oyuncu. Tabiki şampiyon seçimleri de bu konuda oldukça etkili. Ryze gibi oyun sonlarına doğru potansiyeli ortaya çıkan şampiyonları tercih eden Exileh, Orianna ve Katarina tercihleriyle de sezonun ilk yarısı karşımıza çıktı. 4.6 KDA oranı ve %71 skor katkısı ile ilk sezonu kapatan oyuncunun, suikastci şampiyonlar üzerine çalışması gerekiyor.

Nişancı Samux : Harita kontrolü olmayan esporcu, ısrarla asıl kadroda oynatılmaya devam ediliyor. Uby’ e şans vermeyen ekibin Samux üzerinde yoğunlaşmasını bir türlü anlayabilmiş değilim. 4.6 KDA oranı ve %52 skor katkısı ile ortaya koyduğu performansın ne kadar vasat durumda olduğu aşikar.

Destek Hylissang : Bulgaristan asıllı genç oyuncu resmen koridorda üçe karşı birlik bir savaş veriyor. Samux’ un bir türlü düzelmeyen performansını kapatmaya çalışan destek oyuncusu adeta iki kişilik bir performans sergiliyor. Özellikle sıkça izlediğimiz Tahm Kench performansının sebebi de sanırım saldırı gücü taşıyıcısını korumak için. Lulu ve Bard gibi kırılgan şampiyonlar ile de görevini başarıyla yerine getiren destek oyuncusunun geleceği parlak gözüküyor.

Unicorn Of Love ekibinin en büyük sorunu nişancısı Samux. Pozisyon almasını bir türlü beceremeyen nişancı, G2 mağlubiyetinde de aktif rol oynadı. Takıma yeni bir nişancı transfer etmesi gereken tecrübeli ekibin, ligdeki başarısı da bunun üstüne kurulu. Her fırsatta takım arkadaşını tehlikeden uzaklaştırmayı başaran Hylissang’ ın bu durumu ne kadar devam ettirebileceği merak konusu.

G2 Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Avrupa LCS liginde, yoluna namağlup devam eden G2 Esports takımı bu sezon Eu Lcs’ e damgasını vurdu. Avrupa liginin ilk yarısında gösterdikleri mükemmel bireysel performansları ve takım oyunları ile milyonların sevgisini kazanan tecrübeli ekip, iki günlük istirahatin ardından çalışmalarına bütün hızı ile başladı. Unicorn of love karşısında alınan kolay zaferin ardında takım disiplininden hiç kopmadan yoluna devam eden ekibin şimdiden, ligin ikinci yarısına hazır olduğunu söylemekte fayda var.

3 Mart 2017 tarihinde ligin ikinci yarısının ilk maçını Team Vitalilty ile gerçekleştirecek olan tecrübeli ekip de, devre arası değişikliği gözükmüyor. Bu sezon Expect transferi ile tamamlayacak olan G2 Esports ekibinin kadrosu ve analizi şu şekilde;

Üst Koridor Expect : Üst koridor da şuana kadar görevini başarıyla yerine getiren Güney Koreli genç oyuncu, doğru ışınlanma zamanı ve tank metasına hakim olması neden ile takımının en güvendiği isimler arasında yer alıyor. 5. KDA oranı ve %68 skor katkısı ile bu sezon hayranları tarafından büyük beğeni toplayan Güney Koreli esporcunun, Shen, Rumble ve Maokai ile oynamaktan zevk aldığı biliniyor. Ayrıca cebinde her zaman Renekton kartını bulunduran genç esporcunun , antremanlarını Fioara ve Nautulius üzerine yaptığı elimize ulaşan bilgiler arasında.

Orman Trick : Takımın bir diğer Güney Koreli esporcusu, %68 skor katkısı ve 5.3 KDA oranı ile takımına destek oluyor. Özellikle tehlikenin olduğu her yerde takım arkadaşlarının yanında biten esporcu, Graves, Kha’ Zix ve Rek’ sai şampiyon tercihlerini sıkça karşımıza çıkarıyor. Cebinde her zaman Elisse ve Rengar kartlarını da bulunduran esporcunun, sezon sonu Kore liginden bir çok transfer teklifi alacağı, Espor kulüpleri arasında konuşuluyor.

Orta Koridor Perkz : Adeta bir kitle kontrol canavarı olan Hırvat esporcu, minyon kesme ve koridor itme konusunda da oldukça başarılı. Bu sezon 5.3 KDA oranı ve %65 skor katkısı ile takımının yetenek gücü taşıyıcılığını üstlenen esporcunun, Ryze, Syndra ve Le blank en çok hakim olduğu şampiyonlar arasında. Cebinde daima Azir, Jayce ve Orianna tercihlerini de bulunduran esporcunun bu sezon içerisinde gösterdiği başarı muhteşem.

Nişancı Zven : Oyun içerisinde bir nişancının nerede durması gerektiğini bilen, devamlı pozisyon arayışı içinde olan ve sürekli korunma ihtiyacı bulunmayan Danimarkalı esporcunun performansı göz dolduruyor. 8.6 KDA oranı ve %64 skor katkısı ile takımının nişancı rolünü üstlenen esporcunun oynadığı şampiyonlar, Ashe, Jhin ve Varus şeklinde. Sivir ve Jinx seçimlerini de daima cebinde bulunduran saldırı gücü taşıyıcısı, takımı ile gayet uyumlu.

Destek Mithy : Tahm Kench, Zyra ve Miss Fortune performansları ile bu sezon destek rolünün nasıl oynanması gerektiğini ders niteliğinde bizlere izleten İspanyol esporcu, %61 skor katkısı ile takımına destek sağlıyor. Karma ve Braum şampiyonlarını da daima cebinde bulunduran genç esporcu, sezon sonu pek çok transfer teklifi ile karşı karşıya kalacaktır.

Lcs liginde yakalanması zor bir başarı ile yoluna devam eden G2 Esports ekibinin, bu sezon ligi şampiyonluk ile bitirebileceğini düşünüyorum. Aynı zamanda başarılması zorda olsa bu takım oyunu ile sezonu namağlup olarak kapatabilirler. Eu Lcs de Fanatic takımının hakimiyetine bir son veren ekibin Dünya şampiyonasında da ilginç seçimler ile karşımıza çıkacağına şüphe yok.