Etiket arşivi: League of legends Kore ligi

Samsung Galaxy Kongdoo Monsters Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde 19 Mart 2017 saat 10:00’da Kongdoo Monster ve Samsung Galaxy ekipleri arasındaki mücadele ile günü noktalıyacak. Lck’ da 3. Sırada yer alan Samsung Galaxy ekibi, maçı kazanarak MVP ve AFS ekipleri ile arasındaki puan farkını iyice açmak istiyor. Kongdoo Monster ekibi ise bu karşılaşmayı mutlaka kazanıp, düşme hattından çıkmak istiyor. Kıran kırana geçecek karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Kongdoo ekibi bu sezon ligde adeta yok denilecek bir performans ile mücadele ediyor. Takım olarak sezonun ikinci yarısında da bir varlık gösteremeyen ekipte tehlike sinyalleri çalmaya başladı. JAG espor ekibi ile son sırada yer alan KDM takımının bu maçı kazanmaktan başka çaresi yok. Samsung Galaxy ekibi karşısında muhtemel olarak, üst koridorda Roach, ormanda Punch, orta koridorda Edge, alt koridorda SSOL ve Guger ikilisi ile çıkacak ekipte son hazırlıklar tamamlandı.

Samsung Galaxy ekibi bu sezon ligde mücadelesine bütün hızı ile devam ediyor. Takım olarak birbirlerine kenetlenen esporcular bu maç için varını yoğunu ortaya koyacağının sözünü verdi. Ligde Skt derbilerinden boynu bükük ayrılan ekip, aynı sonucu Kt karşısında da almak istemiyor. KDM karşısında, üst koridorda Cuvee, ormanda Ambition, orta koridorda Crown, alt koridorda Ruler ve Corejj ikilisi ile çıkacak olan ekibin antremanları sır gibi saklanıyor. Karşılaşmada süpriz seçimler ile karşımıza çıkacak ekibin, maç performansı merak ile bekleniyor.

Kongdoo Monster ve Samsung Galaxy ekipleri arasındaki mücadeleyi, SSG ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Rakiplerine göre çok daha fazla motivasyon ve tecrübeye sahip olan ekip, maçı çok zorlanmadan kazanacaktır.

Afreeca Freecs Rox Tigers Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore Liginde heyecan Rox Tigers ve Afreeca Freecs ekipleri arasındaki karşılaşma ile devam ediyor. 19 MArt 2017 saat 13:00′ da gerçekleşecek müsabaka için iki takımda son hazırlıklarını yapmaya başladı. 4. Sırada yer alan Afreeca Freecs ekibi karşılaşmayı kazanarak, Mvp ekibinin bir adım önüne geçmek istiyor. Ligde 7. Sırada yer alan Rox tigers ekibinin ise maçı kazanmaktan başka çaresi yok. Heyecanın biran olsun durmayacağı karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Bu sezon inişli çıkışlı bir performans sergileyen Rox Tigers ekibinde, ligin üst sıralarına yerleşmek için bu karşılaşma altın niteliğinde. Rakiplerinin kendileri karşısında güçsüz kalacağını bilmelerine rağmen çok sıkı bir antreman sürece geçiren takımda, son hazırlıklar tamamlandı. Oyuncuların hala tekli dereceli sıralarda idmanlarına devam ettiği ise elimize ulaşan haberler arasında. AFS ekibi karşısında, üst koridorda Lindarang, ormanda Seonghwan, orta koridorda Mickey, alt koridorda Sangyoon ve Key ikilisi ile sihirdar vadisine çıkacak.

Afreeca Freecs ekibinde üst üste gelen Samsung Galaxy ve Mvp galibiyetlerinin ardından, moraller bir nebzede olsa yerine geldi. Üst koridorun yıldız ismi Marin, her karşılaşmada olağan üstü bir performans sergileyerek, takımını zaferlere taşıyan birleştirici bir güç olduğunu Lck ligi takımlarına gösterdi. Bu sezon lige çok kötü bir performans ile başlayan ekibin herkez düşmesini beklerken, devre arasından sonra sergilenen mükemmel performans ile ligin lider takımlarını yakalamaları, Lck liginde dengelerin ne kadar değişken olduğunu herkese gösterdi. Rox ekibi karşısında, üst koridorda Marin, ormanda Mogli, orta koridorda Kuro, alt koridorda Kramer ve Tusin ikilisi ile çıkacak ekibin, son hazırlıklarını tamamladığı ve maç saati için geri sayıma başladığı duyuruldu.

Afreeca Freecs ve Rox Tigers ekipleri arasındaki mücadeleyi, AFS ekibinin alacağını düşünmekteyim. Yükselişe geçen AFS ekibi bu karşılaşmayı da kazanarak Mvp ekibinin önüne geçip, 3. Sırada yer almayı bilecektir.

Sk Telecom T1 BBQ Olivers Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde heyecan, Sk Telecom T1 ve BBQ Olivers karşılaşması ile devam ediyor. 18 Mart 2017 saat 13:00′ da ekranlarda olacak karşılaşma için geri sayım başladı. Kore liginin lideri ve 3 kez Dünya şampiyonu olmuş SKT ekibi bu sezon ligde yeniden fırtına estiriyor. Ligde 8. Sırada yer alan BBQ Olivers ise liderin tahtını sallayarak yükselişe geçmek istiyor. İki takım arasında heyecanın biran olsun azalmayacağı karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

BBQ Olivers espor kulübünde karşılaşmaya mutlak zafer ilkesi ile çıkılacak. Sıralamanın her zaman değişebildiği Lck da mücadele etmek bütün takımlar için zor olsa gerek. Ligde 3. Sırada yer alan ekibin kendini bir anda düşme hattında bulması da bu duruma en güzel örneklerden biri. Sk Telecom T1 karşılaşmasına muhtemel olarak, üst koridorda Crazy, ormanda Bless, orta koridorda Tempt, alt koridorda Ghost ve Totoro ikilisi ile çıkacak olan ekip, bugün oynayacağı son hazırlık karşılaşması ile maç saati için geri sayıma başlıyacak

SKT T1 takımı mutlak galibiyet için ara vermeden çalışmalarına devam ediyor. Ligdeki liderlik konumunu pekiştirmek olan karşılaşma için yıldız oyuncusu Faker, bütün motivasyonu ile hazır. Sezon başı IMT takımından transfer edilen Huni gerçekten entresan bir esporcu. Sempatik ve yetenekli esporcunun, bizlere unutulmaz bir karşılaşma izleteceğine şüphe yok. Nişancı Bang ve Destek Wolf Dünyanın en iyi alt koridor ikililerinden biri olarak gösteriliyor. Ormancı Peanut başarılı bir ilk yarı ve devre arası geçiren tecrübeli oyuncu, rakibi Score karşısında da oldukça bilgi sahibi. Karşılaşma boyunca sürekli skor peşinden koşacağının sinyallerini veren ekibin karşısında BBQ ekibinin işi gerçekten zor.

SKT T1 ve BBQ Olivers arasındaki karşılaşmayı, SKT ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Rakibi karşısında çok zorlanmadan 2-0′ lık skor ile karşılaşmayı kazanacağını düşündüğüm ekip, bu sezon ligdeki konumunu kimseye bırakacağa benzemiyor.

Samsung Galaxy Kt Rollster Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde heyecan Samsung Galaxy ve Kt Rollster derbisi ile devam edecek. 16 Mart 2017 saat 13:00′ da ekranlarda olacak karşılaşma, bütün espor severlerin takibi altında olacak. Ligde en güçlü 3 takımdan ikisi olarak görülen Samsung galaxy ve Kt Rollster ekibinin karşılaşması, puan tablosundaki kaderlerini de belirleyecek. Lck’ da ikici sırada yer alan yıldızlar karması KT Rollster maçı kaybeder ise SSG ile ikincilik sırasını paylaşacak ve SKT’ yi yakalama şansını tamamı ile kaybedecek. Ligde 3. Sırada yer alan Samsung Galaxy ekibi ise karşılaşmayı kazanır ise ligi ikinci sırada bitirme yolunda büyük bir avantaj sağlayacak. Heyecanın biran olsun durmayacağı karşılaşmayı mutlaka izlemenizi öneririz.

Samsung Galaxy ekibi bu sezon ligde mücadelesine bütün hızı ile devam ediyor. Takım olarak birbirlerine kenetlenen esporcular bu maç için varını yoğunu ortaya koyacağının sözünü verdi. Ligde Skt derbilerinden boynu bükük ayrılan ekip, aynı sonucu Kt karşısında da almak istemiyor. KT karşısında, üst koridorda Cuvee, ormanda Ambition, orta koridorda Crown, alt koridorda Ruler ve Corejj ikilisi ile çıkacak olan ekibin antremanları sır gibi saklanıyor. Karşılaşmada süpriz seçimler ile karşımıza çıkacak ekibin, maç performansı merak ile bekleniyor.

Yıldızlar karması Kt Rollster takımı, SKT ekibi ile birlikte uzun bir süre liderliği paylaşmıştı. Skt derbilerinde aldığı ağır mağlubiyetler ile liderliğe vedda eden ekip, aynı sonuçları SSG karşısında almak istemiyor. Samsung Galaxy karşısında, üst koridorda Smeb, ormanda Score, orta koridorda Pawn, alt koridorda Deft ve Mata ikilisi sihirdar vadisine çıkacak. Esporcuların hakim olduğu en etkili şampiyonlar üzerine antremanlarına devam ettiği elimize ulaşan bilgiler arasında.

Kore liginin en büyük derbilerinden biri olarak görülen Kt Rollster ve Samsung Galaxy arasındaki karşılaşmayı zorda olsa Samsung Galaxy ekibinin alacağını düşünmekteyim. Bu sene Wildcart’ a veda etmek istemeyen ekip varını yoğunu ortaya koyarak maçı kazanmayı bilecektir.

Longzhu Gaming Rox Tigers Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde heyecanın biran olsun durmadığı karşılaşmalar 16 Mart 2017 saat 10:00′ da Longzhu gaming ve Rox Tigers açılış maçı ile devam edecek. Ligde 6. Sırada yer alan Longzhu ekibi SSG ile arasındaki puan farkını açmak istemiyor. 7.Sırada yer alan Rox Tigers takımı ise karşılaşmayı kazanıp, Rox ekibi ile aynı puana gelmek istiyor. İki takımın kıyasıya mücadele edeceği karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Longzhu ekibi, BBQ Olivers karşısındaki zafer ile devre arasından sonra başlayan kötü gidişata bir son vermeyi başardı. Lck’ nın ilk yarısında mükemmel bir grafik çizen ekibin, devre arasından sonra üst üste aldığı mağlubiyetler ve kötü oyunu ile hayranları epey üzmüştü. Takım olarak ligin ne kadar değişken olduğunu kavrayabilen ekip, antremanlarını iki katına çıkararak geç olmadan kötü gidişe son vermeyi başardı. Rox Tiger ekibi karşısında, üst koridorda Expession, ormanda Crash, orta koridorda BDD, alt koridorda Pray ve Gorilla ikilisi ile çıkacak olan espor kulübü, bu gece oynayacağı son hazırlık maçı ile maç saati için geri sayıma başlıyacak.

Rox Tigers ekibinde ise Kt karşısında gelen mağlubiyet moralleri bozdu. Takım olarak Kore liginin en güçlü ekiplerinden olarak gösterilen ekibin, bu sezon ligde sergilediği performanslar takiplerinin oldukça gerisinde kaldı. Ligin sonuncusu KDM karşısında bile kötü bir oyun ile zor bir şekilde maçı kazanan ekibin, hayranları oldukça endişeli. Longzu karşısında, üst koridorda Lindarang, ormanda Seoghwan, orta koridorda Mickey, alt koridorda Sangyoon ve Key ikilisi ile çıkacak ekibin işi gerçekten zor.

Longzhu Gaming ve Rox Tigers mücadelesinden, Long ekibinin galip ayrılacağını düşünmekteyim. Bu sezon lige bir türlü adapte olamayan ve kolay puanlar kazanan Rox Tigers ekibi, Longzhu karşısında fazla direnemeyecektir.

Kongdoo Monster Mvp Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore şampiyonluk liginde Mvp ve Kongdoo Monster ekipleri arasındaki mücadele 15 Mart 2017 saat 13:00′ da ekranlarıma gelecek. Ligde Afreeca ekibi ile 4. Sırayı paylaşan Mvp ekibi, karşılaşmayı kazanarak maç fazlası ile de olsa Samsung Galaxy ekibinin önüne geçmek istiyor. Ligde düşme hattında yer alan KDM ekibi ise bu karşılaşmayı kazanamazsa, Lck’ ya elveda diyecek. Heyecanın biran olsun durmayacağı karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Mvp ekibi bu sezon ligde inişli çıkışlı bir performans sergiliyor. Afreeca ekibi karşısında süpriz bir mağlubiyet alan ekibin, karşılaşmaya yeterince iyi hazırlanmadığı herkes tarafından gözlemlendi. Rakibinin kötü performanslarını göz önünde bulunduran ekibin, Marin karşısında hiç bir önlem alamaması ve seçimlere müdahale edememesi karşılaşmayı kaybetmelerindeki en önemli etkendi. KDM karşısında, üst koridorda ADD, ormanda Beyond, orta koridorda Ian, alt koridorda Maha ve Max ikilisi ile çıkacak olan ekip, hatalarından ders almışa benziyor.

Kongdoo Monster ekibi bu sezon lige bir türlü tutuanmayı başaramadı. Üste üste gelen yenilgiler ile birlikte, 2 galibiyet ve 9 mağlubiyet ile ligin düşme hattında mücadele eden ekibin işi gerçekten zor. Destek ve orta koridorda ciddi sorunları olan ekibin, devre arası dönemde neden bir oyuncu transferine gitmedikleri ise merak konusu. Ligin başı ve ara transfer dönemini verimli kullanmayan espor kulübü bu karşılaşmayı da kaybeder ise küme düşmeyi garantilicek. Mvp karşısında, üst koridorda Roach, ormanda Punch, orta koridorda Edge, alt koridorda Ssol ve Guger ikilisi ile çıkacak ekibin maç performansı ise merak konusu.

Mvp ve Kongdoo Monster arasındaki mücadeleyi, Mvp ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Rakipleri moral olarak çoktan çökmüş ve lige elveda etmek için geri sayım yapmaya başlamış durumda. Mvp ekibi iki karşılaşmayı da çok uzatmadan bitirecek ve SSG ekibinin önüne geçecektir.

Sk Telecom T1 Afreeca Freecs Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde Sk Telecom T1 ve Afreeca Freecs ekipleri arasındaki karşılaşma 15 Mart 2017 saat 10:00′ da ekranlarda olacak. Ligde sadece 1 mağlubiyet, 11 galibiyet ile birinci sırada bulunan SKT ekibi karşılaşmayı kazanarak, KT ekibi ile puan farkını iyice açmak istiyor. Ligde düşme hattından yükselişe geçerek Mvp takımıyla 4. Sırayı paylaşan Afreeca Freecs ekibi istikrarlı çıkışına devam etmek istiyor. Nefeslerin tutulup izleneceği karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Afreeca Freecs ekibinde üst üste gelen Samsung Galaxy ve Mvp galibiyetlerinin ardından, moraller bir nebzede olsa yerine geldi. Üst koridorun yıldız ismi Marin, her karşılaşmada olağan üstü bir performans sergileyerek, takımını zaferlere taşıyan birleştirici bir güç olduğunu Lck ligi takımlarına gösterdi. Bu sezon lige çok kötü bir performans ile başlayan ekibin herkez düşmesini beklerken, devre arasından sonra sergilenen mükemmel performans ile ligin lider takımlarını yakalamaları, Lck liginde dengelerin ne kadar değişken olduğunu herkese gösterdi. SKT ekibi karşısında, üst koridorda Marin, ormanda Mogli, orta koridorda Kuro, alt koridorda Kramer ve Tusin ikilisi ile çıkacak ekibin, son hazırlıklarını tamamladığı ve maç saati için geri sayıma başladığı duyuruldu.

Skt T1 ekibinde üst üste gelen galibiyetler ile moraller yerinde. Takımın neşe kaynağı haline gelen Huni’ nin gerçekleştirdiği inanılmaz komik diyaloglar ise sosyal medyayı çalkalamaya devam ediyor. Daha önce holo holo performansı ile Fnatic ekibinde bizleri gülme krizlerine sokan sempatik ve tecrübeli esporcu, bu karşılaşmada SKT ekibinin eski üst koridorda oyuncusu Marin’ e karşı performans sergileyecek. Afreeca Freecs ekibi karşısında, üst koridorda Huni, ormanda Peanut, orta koridorda Faker, alt koridorda Bang ve Wolf ikilisi ile çıkacak ekibin performansı merakla bekleniyor.

Skt T1 ve Afreeca Freecs ekipleri arasındaki karşılaşmayı, SKT ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Rakiplerine göre çok daha iyi bir kadroya sahip olan ekip, zorda olsa iki karşılaşmayı kazanarak, zafer skorunu hanelerine yazdıracaktır.

Kt Rollster Jin Air Greenwings Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde Kt Rollster ve Jin Air Greenwings arasındaki müsabaka 14 Mart 2017 saat 13:00′ da ekranlarda olacak. Ligin son haftalarına doğru düşme hattında mücadele eden JAG ekibinin bu karşılaşmayı kazanmaktan başka çaresi yok. Kt Rollster ekibinde ise SKT T1′ e liderliği kaptırmanın üzüntüsü olsa da liderlik koltuğuna geri oturma mücadelesi var. İki takımın nefesleri kesecek karşılaşmasını kaçırmamanızı öneririz.

Lck’ da bu sezon yıldızlar karması olarak nitelendirilen Kt ekibi, uzun süre SKT ekibi ile ligin zirvesinde yer almasının ardından, büyük derbide liderligi SK Telecom ekibine kaptırdı. Her ne pahasına olursa olsun liderliği geri almak isteyen ekip için ligdeki bütün karşılaşmalara büyük bir titizlik ve disiplin ile hazırlanılıyor. Jin Air Greenwings karşısındaki mücadele için bugün son bir hazırlık maçı yapacak olan ekipte, karşılaşmaya muhtemel olarak, üst koridorda Smeb, ormanda Score, orta koridorda Pawn, alt koridorda Deft ve Mata ikilisi ile çıkması bekleniyor. Resmi medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre, liderlikten kesinlikle vazgeçmeyeceklerini belirten ekibin performansı ise merak ile bekleniyor.

Jin Air Greenwings ekibi bu sezon lige çok geç ısındı denilebilir. Ligtin son haftalarında istikrarlı olarak başarılı bir grafik çizen ekibin, hala düşme hattında olduğunu belirtmekte fayda var. Kt Rollster karşılamasına, üst koridorda Ikssu, ormanda Umti, orta koridorda Kuzan, alt koridorda Teddy ve Snowflower ikilisi ile çıkacak olan ekibin işi gerçekten zor.

Kt Rollster ve Jin Air Grennwings arasındaki mücadeleyi, Kt ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Rakibin daha güçlü ve tecrübeli bir kadroya sahip olan ekibin, her maça liderlik karşılaşması gözü ile bakmaları kazanmalarındaki en büyük etken olacaktır.

Longzhu Gaming BBQ Olivers Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde BBQ Olivers ve Longzhu ekipleri arasındaki mücadele 14 Mart 2017 saat 10:00′ da ekranlarda olacak. Sezona kötü başladıktan sonra istikrarlı çıkışını sürdüren Longzhu ekibi maçı kazanıp Afreeca ekibinin önüne geçerek beşinci sırayı almayı hedefliyor. Sekizinci sırada yer alan BBQ Olivers ekibi ise maçı mutlaka kazanıp düşme hattından çıkmak istiyor. Heyecanın bir saniye olsun ara vermediği Lck da ki bu mükemmel karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Longzhu Gaming ekibi için SSG mağlubiyeti her ne kadar beklendik olsa da Jin air karşısındaki aldıkları bozgun büyük hayal kırıklığı yaşattı. Ligde düşme hattında yer alan Jin Air ekibini fazla küçümseyen ve rakibini hafife alan tecrübeli espor kulübü bedelini ağır ödemişe benziyor. Üçüncü sıradaki yerini kaybeden Longzhu ekibi, hatalarından ders almışa benziyor ki BBQ olivers hazırlıklarına maç saatine kadar devam edeceğini açıkladı. Muhtemel olarak, üst koridorda Expession, ormanda Crash, orta koridorda BDD, alt koridorda Pray ve Gorilla ikilisi ile çıkacak ekibin performansı merakla bekleniyor.

BBQ Olivers espor kulübünde karşılaşmaya mutlak zafer ilkesi ile çıkılacak. Sıralamanın her zaman değişebildiği Lck da mücadele etmek bütün takımlar için zor olsa gerek. Ligde 3. Sırada yer alan ekibin kendini bir anda düşme hattında bulması da bu duruma en güzel örneklerden biri. Longzhu karşılaşmasına muhtemel olarak, üst koridorda Crazy, ormanda Bless, orta koridorda Tempt, alt koridorda Ghost ve Totoro ikilisi ile çıkacak olan ekip, bugün oynayacağı son hazırlık karşılaşması ile maç saati için geri sayıma başlıyacak.

Longzhu Gaming ve BBQ Olivers ekipleri arasındaki mücadeleyi, Lngzhu ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Takım olarak hatalarından ders alan Long ekibi, rakibi karşısında zorlansa da 2-1′ lik skor ile maçı kazanmayı bilecektir.

Afreeca Freecs Mvp Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde heyecan hız kesmeden devam ediyor. 10 Mart 2017 saat 10:00′ da karşı karşıya gelecek Afreeca Freecs ve Mvp espor karşılaşması içn geri sayım başladı. Dengelerin sürekli değiştiği ve yükslme çabasının asla sona ermediği Lck ligi karşılaşmalarını kaçırmamanızı öneririz.

Lige kötü bir başlangıç yapan Afreeca Freecs ekibi, Samsung galaxy karşısındaki galibiyet ile herkezi şaşırttı. Rakibinin üst üste yaptığı hataları iyi değerlendiren ve birazda şans ile maçı kazanmayı bilen ekipte moraller yerinde. Ligde 6 sıraya yükselen AF espor takımı SSG karşısındaki galibiyet ile lige adeta yeniden tutundu. Mvp karşılaşmasının hazırlıklarını tamamlayan espor kulübün de, karşılaşma için sahaya çıkacak olan muhtemel beşli, üst koridorda Marin, ormanda Mowgli, orta koridorda Kuro, alt koridorda Kramer ve Tusin ikilisi şeklinde olacak. Takım olarak Mvp karşılaşması hazırlıklarına devam eden ekibin, karşılaşmayı kazanırsa 4. Sıraya yerleşeceğini belirtmekte fayda var.

Üst üste gelen BBQ ve Longzhu galibiyetleri ile takımın bir hayli moralli olduğu gözlemleniyor. iki karşılaşmada da rakibine soluk aldırmayan ve 2-0′ lık skor ilke kazanan ekibin Afreeca Freecs karşısındaki beşlisi, üst koridorda ADD, ormanda Beyond, orta koridorda Ian, alt koridorda Maha ve Max ikilisi şeklinde olacak. Destek rolünde oldukça sıkıntı çeken ekibin, Maha ve Beyond sayesinde bu açıklarını kapattıkları ve takım olarak dayanışma içerisinde olduklarını önceki müsabakalarında gözlemlemiştik.

Afreeca Freecs ve Mvp Espor takımları arasındaki mücadeleyi zorda olsa Mvp ekibi kazanacaktır. SSG karşısında iyi  bir oyun çıkaramayan AF ekibinin, rakibinin kötü oyunları sayesinde maçı kazandığını açık bir şekilde izledik. Mvp ilk karşılaşmayı kaybedebilir fakat toplamda 2-1′ lik skor ile galibiyet alacaklarını düşünüyorum.