Etiket arşivi: League of legends şampiyonluk ligi

Lol 2017 Kış Sezonu Şampiyonu Super Massive

League of legends 2017 kış sezonu şampiyonu Super Massive ekibi oldu. Bu sezon gösterdikleri performans ile Türkiye şampiyonluk liginde adeta rakiplerine aman vermeyen ekip bütün övgüleri hakediyor. 10 Galibiyet, 2 beraberlik ve yanlızca 1 mağlubiyet ile 32 puan toplayan ekip, şampiyonluk kupasını elde etmeyi başardı.

2017 kış sezonunda Naru, Zeitnot ve Lethillion’ u kadrosuna katan tecrübeli ekip, en yakın takipçisi olan Team Aurora ekibine 11 puanlık fark atmayı başardı. Sezon başından beri oynadıkları oyunlar ile Espor severlerin gönlüne taht kuran ekibi bizlerde ayakta alkışlıyoruz.

Super Massive E spor kulübü 2017 sezonu Türkiye şampiyonluk liginde yaptıkları mücadele ile takım oyunu ve koordineli rotasyon uygulamasının nasıl yapılması gerektiğini ders niteliğinde herkeze izletti. Takım olarak iyi oynayan ekip oyuncularının, ayrıca bireysel performanslarıda mükemmeldi.

League of legeds bireysel yetenekler ile gelişen ama takım olarak kazanılabilen bir espor oyunu. Super Massive takımı esporcularının, nereydese hiç egoya sahip olmamaları ve durum ne olursa olsun takım arkadaşlarına güvenmeleri, kupayı kaldırmalarındaki en büyük etken.

Bahar sezonunun hazırlıklarına küçük bir kutlamanın ardından başlayacak olan ekipte, söylenebilecek en doğru söz bu şampiyonluğu hakettikleri olur. Takım olarak büyük bir sevinç yaşayan ekibin en büyük özelliği ise ne olursa olsun takım oyununa sadık kalmaları ve Lethillion’ un oyun sistemini uygulamaları. Daha önce TT ekibi ile de zaferden zafere koşan Lethillion takımın kaptanı ve en değerli üyesi olarak nitelendirilerbilir.

Galatasaray E Spor Küme Düştü

League of legends Türkiye Şampiyonluk liginde mücadele eden Galatasaray Espor kulübü, bu sezon kendinden beklenen performansı veremedi ve küme düştü. 2017 sezonu kış şampiyonasında mücadele eden ekibin hayranlarını çok üzgün olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu sezon Galatasaray Espor kulübü kış sezonunda sergilediği kötü oyunlar ile yükselme ligine düştü. Lol 2017 Bahar liginde yükselme liginde mücadele edecek olan ekibin, bu sezon yalnızca 1 karşılaşma kazanbildiği gözlerden kaçmadı. Takım olarak lige yeni olan GS ekibi, bahar sezonu için gerektiği kadar çalışma yapar ise 2017 yaz sezonunda tekrardan League of legends Türkiye şampiyonluk liginde mücadele edebilicek. Toplamda 1 galibiyet, 4 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile lige veda eden ekibin, 7 puan ile tablonun sonunda yer alması gözlerden kaçmadı.

Galatasaray espor takımının, yaptığı en büyük hata üst koridor oyuncusu Broken Blade’ i hem orman hem koridorda oynamak istemesiydi. Her ne kadar çok yönlü bir oyuncu olsa da Lol de minyon kesme mekaniklerinin çok önemli olduğu koridorda oyuncularını, orman kamplarına göndermek, oyuncunun son vuruş becerilerini köreltiyor. Gs ekibinin yaptığı ikinci hata ise lol ligine yeni katılan bir takım olmalarına rağmen iki yabancı oyuncu transferi ile başlamaları. Sezon boyunca sıkça gözlemlediğimiz iletişim kopukluğunun sebebi de yabancı oyuncular ile iletişim kopukluğuydu.

Bahar liginde hatalarından ders alacağını düşündüğümüz Galatasaray Espor kulübünün, League of legends yaz sezonunda tekrardan şampiyonluk liginde mücadele edeceğine inanıyorum. Daha önce Beşiktaş Espor kulübüde benzer bir performans sergilemiş olsada Türkiye şampiyonu olmayı başarmış ve Wildcart turnuvasına katılmaya hak kazanmıştır.

Super Massive Galatasaray Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde 13 Mart 2017 tarihini kapanış karşılaşması olacak Super Massive ve Galatasaray Espor karşılaşmasının saati 19:00. Lige bu sezon katılan ve düşme hattında mücadele eden Galatasaray Espor kulübü biran önce düşme hattından çıkmak istiyor. Ligde Lider konumda bulunan Sup ekibi ise karşılaşmayı kazanarak, ikinici ile puan farkını iyice açmak istiyor. Nefeslerin tutulup izleneceği müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Super Massive ekibi bu sezon lige adeta damgasını vurmaya devam ediyor. Tecrübeli ekibin en büyük avantajı ise yedeklerde bulunan Lethillion isimli oyuncu. Hem Riot Games personeli olarak görev yapmış hemde TT ekibinin kuruculuğunu daha önce üstlenmiş olan oyuncu, arkadaşlarına bütün bilgi ve birikiminini aktaraıyora benziyor. GS ekibi karşısında, üst koridorda Fabfabulous, ormanda Stomaged, orta koridorda Naru, alt koridorda Zeitnot ve Dumbledoge ikilisi ile çıkacak olan ekip, bugün oynadığı hazırlık karşılaşması ile maç saatini beklemeye başladı.

Galatasaray Espor kulübünde bu sezon işler bir türlü yolunda gitmiyor. Üst üste gelen mağlubiyetler ile birlikte morallerin yerlede olduğu takımda, artık küme düşmek nerede ise garanti gözü ile bakılıyor. Super massive ekibi karşısında üst koridorda Crimson, ormanda Broken Blade, orta koridorda Abbedadge, alt koridorda Killers ve Noxiak ikilisi ile mücadele edecek takımda, üst koridorda oyuncusu Boraken Blade’ in orman performansı merakla bekleniyor olacak.

Super Massive ve Galatasaray Espor arasındaki karşılaşmayı, Sup ekibi zorlanmadan kazancaktır. Rakiplerine göre hem moral hem tecrübe olarak daha kuveetli olan ekip bol bol skor alarak karşılaşmaları çok uzatmadan noktayı koyacaktır.

Dark Passage Team Aurora Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde Dark Passage ve Team Aurora arasında gerçekleşecek olan karşılaşma, 13 Mart 2017 saat 17:00′ da ekranlarda olacak. Ligdeki istikrarlı performansına devam eden Team Aurora ekibi karşılaşmayı mutlaka kazanarak yükselişe devam etmek istiyor. Bu sezon ligdeki varlığı bile belli olmayan Dark Passage küme düşme hattından çıkmak için savaşa devam ediyor. Nefesleri kesecek müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Dark Passage ekibi bu sezon hayranlarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Bu sezon istedikleri mücadeleyi bir türlü veremeyen ekip için, daha öncede defalarca Holyphoenix’ in bencil oyun tarzının mağlubiyetlerde etkili olduğunu söylemiştik. Nişancı rolünde oynayan esporcu, takımın kaptanı olması nedeni ile kompozisyonu kendi etrafında kuruyor ve her seferinde takımının yenilgi almasında en büyük rolü oynuyor. Teknik direktörün ısrarla bu bencil oyun tarzına neden müdahale etmediği ise tam bir merak konusu. Team Aurora karşısında, üst koridorda Wickd, ormanda Obivious, orta koridorda Immortoru, alt koridorda Holyphoenix ve Rogu ikilisi ile çıkıcak olan ekipte tehlike sinyalleri çalıyor.

Team Aurora ekibinde Super Massive galibiyeti alınabilseydi, çok büyük moral olacaktı. Rakipleri karşısında üç puanı kaptıran espor kulübü, hatalarından ders alarak DP karşılaşmasına hazırlanmış durumda. Dp ekibi karşısında, üst koridorda Atom, ormanda Taikki, orta koridorda React, alt koridorda Ruvelius ve Zergsting ikilisi ile çıkacak ekipte, bugün oynanacak hazırlık maçı ile maç saati beklenmeye başlayacak.

Dark Passage ve Team Aurora ekipleri arasındaki karşılaşmayı, Aur ekibinin alacağını düşünmekteyim. Bu karşılaşmada da HolyPhoenix’ in bencil oyun tarzını görecez ve rakipleri kendilerine nefes aldırmayacaktır. İki karşılaşmanında 25 dakikayı geçmeyeceğini düşündüm lol maçında, Team Aurora ekibi bol bol skor alacaktır.

Oyunfor Crew 1907 Fenerbahçe Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde 12 Mart 2017 tarihinin kapanış karşılaşması olan 1907 Fenebahçe espor ve Oyunfor.crew maçı saat 17:00′ da ekranlarda olacak. Düşme hattında mücadele eden FB espor ekibi ile , rakibi Hwa ile üçüncü sırayı paylaşmaktan sıkılan Crew ekipleri arasındaki müsabakanın, nefesleri keseceği bir gerçek. İki takım içinde çok önemli olan müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Bu sezon Lol şampiyonluk ligine merhaba diyen 1907 Fenerbahçe espor takımı, geçte olsa lige adapte olabilmiş gibi gözüküyor. 1907 Fenerbahçe spor kulübünün en büyük sorunu, yabancı oyuncuları ile yaşadığı iletişim kopukluğu. Lige yeni başlamış olan Fb ekibi neden hemen yabancı oyuncuları kadrolarına eklemek istedi anlayabilmiş değiliz. Crew ekibi karşısında muhtemel olarak, üst koridorda Thaldrin, ormanda Reach, orta koridorda Frozen, alt koridorda Padden ve Japone ikilisi ile çıkacak olan Fb espor ekibinin işi gerçekten zor.

Oyunfor.crew ekibi cephesinde ise son hazırlıklar tamamlandı ve maç saati için geri sayım başladı. Bu sezon Hwa ile birlikte sürekli iki ve üçüncü sıralarda yer alan ekip, artık bu beraberliği bozmak istiyor. Crew ekibinde her zamanki gibi en tehlikeli koridor tabiki de üst koridor. Elwind’ in performansı kadar yaptığı, sportmenliğe sığmayan açıklamaları ile ne kadar kolay tilt edilebildiği gayet iyi bilinmekte. 1907 Fenerbahçe espor karşılaşmasına, üst koridorda Elwind, ormanda Mojito, orta koridorda Godbro, alt koridorda Madness ve Wandelbo ikilisi ile çıkacak ekibin performansı merakla bekleniyor.

Crew ve Fb arasında geçecek karşılaşmayı, Crew ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Her ne kadar üst koridor oyuncusu oyunu kendinin sırtladığını iddaa etse de, crew ekibi devamlı olarak Elwind’ in hatalarını düzeltmeyi başarıyor. Zor da olsa üç puanı cebine koyacak olan Crew ekibi, bu sezon Hwa ekibi ile bol bol çekişme yaşayacaktır.

Galacticos Espor Hwa Gamin Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde Galacticos Espor ve Hwa Gaming arasındaki karşılaşma 12 Mart 2017 saat 15:00′ da. Ligdeki yarıştan kopmak istemeyen ve ligde ikinici sırayı zorlamak isteyen iki takımın nefesleri kesecek müsabakasını kaçırmamanızı öneririz.

Galacticos espor takımı ligdeki istikrarlı çıkışına devam ediyor. Ligin ikinci yarısında iyi bir seri yakalayan ekip, tek mağlubiyetini Super Massive ekibi karşısında aldı. Sup karşılaşmasında sergilediği mükemmel oyun ile beğenileri kazanan ekipte, ormancı Kou’ nun mükemmel performansı izleyicelerin gözünden kaçmadı. Hwa gaming karşısında muhtemel olarak, üst koridorda Brolia, ormanda Kou, orta koridorda Soz Purefect, alt koridorda Meantnt ve Veux ikilisi çıkması bekleniyor. Galacticos takımının tek sorunlu koridoru orta koridor denilebilir. Rakibi karşısında baskı kuramayan Purefect, lüzumsuz skorlar vererek takımına köstek oluyor denilebilir.

Hwa gaming ekibi ligin en eski takımlarından biri olarak nitelendirilebilir. Türkiye şampiyonluk liginde, üst sıralarda görmeye alışık olduğumuz ekip bu sezona kötü başlasa da kısa sürede kendini toparlamayı başardı. Galacticos karşılaşmasına muhtemel olarak, üst koridorda Panky, ormanda Trix, orta koridorda Xico, alt koridorda Emtest ve Revenge ikilisi ile çıkacak olan ekipte, son hazırlıklar tamamlandı ve maç saati için geri sayım başladı.

Hwa gaming ve Galacticos espor arasında geçecek müsabakayı, Hwa ekibinin kazanacağını düşünüyorum. Takım olarak rakibinden daha etkili bir performans grafiğine sahip olan ekip, ligdeki tecrübesinide kullanarak zorda olsa 3 puanı cebine koymayı başaracaktır.

Hwa Gaming 1907 Fenerbahçe Espor Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde 11 Mart 2017 tarihin kapanış karşılaması, saat 17:00′ da Hwa gaming ve 1907 Fenerbahçe espor kulüpleri arasında oynanacak. FB ekibi maçı kazanarak düşme hattından mutlaka çıkmak istiyor. Hwa ekibi ise karşılaşmayı kazanarak ligin ilk üç sırasında kendine yer edinmek istiyor. Heyecanın bir an olsun durmayacağı karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

1907 Fenerbahçe espor kulübünde, DP karşısında alınan galibiyet ile moraller bir nebzede olsa yerine geldi denilebilir. Çalışmalarına hız veren ekibin bu sezon yaşadığı en büyük sıkıntı, lige yabancı olmaları idi. Lige başlar başlamaz iki yabancı oyuncu transferi gerçekleştiren ekip bu sezon hatalarından ders alıp, bahar sezonunda kendine çeki düzen verecektir. Hwa karşılaşmasına, üst koridorda Thaldrin, ormanda Reach, orta koridorda Frozen, alt koridorda Padden ve Japone ikilisi ile çıkması bekleniyor.

Hwa ekibinde Crw maçında alınan mağlubiyet çoktan unutuldu ve önlerindeki maça odaklandılar. Takım olarak iyi bir ekibe sahip olan Hwa espor kulübü, bu sezon lige kötü bir başlangıç yapsa da sonunda takım olarak oynayabilmeyi başardılar. Bahar sezonunda ligin ilk iki sırasını zorlayacağını düşündüğüm ekipte FB karşılaşmasına muhtemel olarak, üst koridorda Panky, ormanda Trix, orta koridorda Xico, alt koridorda Emtest ve Revenche ikilisi ile çıkması bekleniyor.

İki takımında mutlak galibiyet ilkesi ile çıkacağı karşılaşmanın, beraberlik ile sonuçlanacağını düşünüyorum. Son iki maçtır mükemmel bir performans sergileyen FB ekibi Hwa ekibinden bir puan koparmayı başaracaktır. İki takımında nefesleri kesecek bir mücadele sergileyeceğine şühe duymadığım karşılaşmada, bol bol skor görmemiz mümkün olacaktır.

Super Massive Oyunfor.Crew Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde, Super Massive ve Oyunfor.Crew karşılaşması 11 Mart 2017 saat 15:00′ da ekranlara gelecek. Sup ekibi ligdeki liderliğine devam etmek istiyor, karşılaşmayı kazanırsa en yakın rakibine dahi 12 puan fark atacak olan ekipte hazırlıkar tamamlandı. Crew ekibi karşılaşmayı kazanarak  Hwa karşısında kazandıkları avantajı devam ettirmek istiyor. Nefesleri kesecek müsabakayı kaçırmamanızı öneririz.

Crew ekibinde Hwa gaming morali ile ligdeki yarışı sürdürmek için hazırlıklar bütün hızı ile devam ediyor. Ligin lideri karşısındaki karşılaşmayı mutlaka kazanarak, ikinci sırayı zorlamaka isteyen ekibin, üst koridorda Elwind, ormanda Mojito, orta koridorda Godbro, alt koridorda Madness ve Wendelbo ikilisi ile çıkması bekleniyor. Takım olarak en büyük eksikliğin tevazu olduğu ekipte, üst koridordaki Elwind en zayıf halka denilebilir.

Super Massive ekibinde keyifler yerinde, karşılaşmayı kazanıp ligdeki puan farkını iyice açmak isteyen ekipte çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Crew ekibi karşısında, üst koridorda FabFabulous, ormanda Stomaged, orta koridorda Naru, alt koridorda Zeitnt ve dumbledoge ikilisi ile çıkması bekleniyor.

Super Massive ve Crew ekibi karşısındaki espor karşılaşmasını, Sup ekibinin kazanmasını bekliyorum. Crew ekibindeki en büyük eksik üst koridorda bulunan Elwind. Takım arkadaşlarından tutun, rakip takım oyuncularına kadar her mecrada aşağılamaya yönelik açıklamalar yapan oyuncunun, espor kariyerine de uzun süre devam edemeceğini düşünüyorum. Super Massive ekibi Elwind’ i tilt ederek maçı 2-0′ lık skor ile kazanacaktır.

Galacticos Espor Dark Passage Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde heyecan kaldığı yerden devam ediyor. 11 Mart 2017 tarihinde oynanacak olan Galacticos ve Dark Passage karşılaşması saat 13:00′ da. Ligin son sıralarında bulunan iki espor kulübü de karşılaşmayaı kazanıp yükselişe geçmek istiyor. Heyecanın zirvede olacağı karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Galacticos espor ekibi son hazırlıkları tamamladı ve Dark passage karşılaşması için hazır. Karşılaşmayı kazanıp yükselişe geçmek isteyen ekipte Galatasaray karşısındakigalibiyet oldukça moral verici oldu. Dp karşılaşmasına, üst koridorda Brolia, ormanda Kou, orta koridorda Soz Purefect, alt koridorda Meantnt ve VEux beşlisi ile karşılaşmaya çıkması bekleniyor. Destek rolünde, Purple değişimide izleyebileceğimiz ekipte, karşılaşmaya mutlak galibiyet ilkesi ile çıkılacak.

Dark Passage espor kulübünde bu sezon işler bir türlü istedikleri gibi gitmiyor. Naru ve Elwind ayrılıkları ile adeta takım olarak bir çöküş dönemine giren ekipte, nişancı korumaya yönelik oyun tarzı devam ediyor. Teknik direktörün bu oyun sistemine niye müdahale etmediğini hala anlayabilmiş değiliz. Galacticos karşısına, üst koridorda Wickd, ormanda Obvious, orta koridorda Immortoru, alt koridorda Holyphonenix ve Rogu ikilisi ile çıkması bekleniyor.

Dark passage ve Galacticos müsabakasını Gal ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Holyphoenix’ in bencil oyun anlayışı sayesinde bu sezon ligde yerlerde gezinen Dark Passage takımı, nişancı rolünde değişime gitmez ise seneye şampiyonluk liginde kendine yer bulamayacaktır.

Lol Türkiye Şampiyonluk Ligi En İyi Oyuncular Ve Performansları 2017

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde heyecan bütün hızı ile devam ediyor. Takımları ile birlikte mükemmel performanslarını ortaya koyan oyunculardan espor severlerin karşısına çıkmaya başladı. 2017 Lol şampiyonluk ligi sezonunda, mücadele eden 10 takımın karşılaşmalarını kaçırmamanızı öneririz.

İşte Türkiye şampiyonluk liginin en iyi performans sergileyen beş oyuncusu.
Destek Dumbledoge (SUP) : Super Massive takımında mücadele eden destek rolü oyuncusu, görevini başarıyla yerine getiriyor. Sezon başından beri doğru tercihleri ile nişancısını korumayı başaran esporcu, Zyra, Karma ve Malzahar seçimleri ile sıkça karşımıza çıktı. 6.0 KDA oranı ve %66′ lık skor katkısı ile takımına eşlik eden oyuncu gerçekten takdiri hakediyor.

Nişancı Zeitnot (SUP) : Koridordaki koruyucusu Dumbledoge ile birlikte listeyi girmeyi başaran esporcunun bireysel performansı da gerçekten mükkemmel. Varus, Ashe ve Jhin tercihleri ile 2017 sezonunda sıkça karşımıza çıkan esporcunun, 5.5 KDA oranı, dakika başına 8.9 minyon kesme ve %64′ luk skor katkısı bulunuyor.

Orta koridor Naru (SUP) : Yerli Faker olarakta adlandırılan oyuncunun inişli çıkışlı performansının ardından nihayet yükselişe geçtiğini görmek sevindirici. Bu sezon 5.1 KDA oranıve %60′ lık skor katkısı ile oynayan oyuncunun, orta koridor bulma sıkıntısı çekilen Türkiye liginde kötüler arasında iyi olduğunu söylemek mümkün.

Nişancı Madness (CRW) : Bu sezon kötü bir başlangıç yapan oyuncu, performansını yükseltmeyi başardı. Zeitnot ile birlikte Mvp listesine girmeyi başaran genç esporcunun, 4.6 KDA oranı, dakika başına 9.0 minyon kesme oranı ve %68′ lik skor katkısı olduğunu belirtmekte fayda var.

Nişancı Killers (GS) : Tel tel dökülen Galatasaray espor takımında belkide kendini oyuna verenn tek oyuncu olarak göze çarpan Killers, bireysel performansı ile en iyi beş oyuncu arasına girmeyi başardı. 4.3 KDA oranı, dakika başına 8.2 minyon ve %61′ lik skor katkısı ile oynayan esporcu, Ashe ve Caitlyn tercihlerinde sık sık bulunuyor.

Heyecanın zirvede olduğu ve ilk kez üç puan sistemiyle yarışan Lol Türkiye şampiyonluk liginde, birbirinden değerli oyuncular elbet mevcut. Özellikle yabancı esporcu transferinin trend olduğu ligimizde, en iyi beş oyuncunun Türk olduğunu görmek, takımların bu trend’ den vazgeçmelerine yardımcı olacaktır.