Etiket arşivi: Lol

Cloud9 NV Lol Maçı Tahmini

League of legends Kuzey Amerika liginde Cloud9 ve Team Envy arasındaki karşılaşma, 20 Mart 2017 saat 00:00′ da ekranlarda olacak. Ligde ikinci sırada yer alan C9 ekibi, rakibi karşısında zafer kazanarak TSM ekibi ile arasındaki mücadeleyi devam ettirmek istiyor. Team Envy ekibi, ligin son sırasında ve düşme hattında mücadele ediyor. Karşılaşmayı kazanamaz ise küme düşecek olan ekip bu karşılaşma için varını yokunu ortaya koyacak. Liderlik ve küme düşmemek için mücadele edecek olan iki takımın karşılaşmasını kaçırmamanızı öneririz.

Team Envy ekibi bu sezon ligde son sıralardan bir türlü kurtulamıyor. Takım olarak tekli dereceli sıra oyunları gibi bir performans sergileyen ekibin C9 karşısında işi gerçekten çok zor. Takım olarak global görevlere odaklanamayan ve her koridorda ayrı ayrı hatalar ile skorlar veren ekibin, çalışmalarına da yeterince devam etmediği gözümüze çarpan detaylar arasında. Destek Hakuho’ nun ise keşif taşı eşyasını alıp, haritayı niye totomlemediğini bir türlü anlayabilmiş değilim. C9 ekibi karşısında, üst koridorda Seraph, ormanda Lira, orta koridorda Ninja, alt koridorda Apollo ve Hakuho ikilisi ile çıkacak olan ekibin işi gerçekten zor.

Cloud9 ekibinde IMT karşısında gelen mağlubiyet ile teknik direktör biraz sinirli gibi gözüküyor. Üst koridorda üst üste gelen hataları gözünden kaçırmayan direktör, bu karşılaşma için beşliye Impact’ i dahil etti. Takım arkadaşı Ray’ den uzun süredir formayı kapmak isteyen tecrübeli oyuncunun perfromansı merakla bekleniyor. ENVY ekibi karşısında, üst koridorda Impact, ormanda Contractz, orta koridorda Jensen, alt koridorda Sneaky ve Smoothie ikilisi ile çıkacak olan ekip son hazırlıklarını tamamladı.

Cloud9 ve Team Envy arasındaki mücadeleyi, C9 ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Takım olarak rakibinden çok daha güçlü ve motive bir kadroya sahip olan ekip, karşılaşmayı uzatmadan 2-0′ lık skor ile kazanacaktır.

CLG Flyquest Lol Maçı Tahmini

League of legends Kuzey Amerika liginde 20 Mart 2017 saat 20:00′ da Counter Logic Gaming ve Flyquest ekipleri karşı karşıya gelecek. CLG ekibi bu sezon ligde 4. Sırada yer alıyor ve en yakın rakibi Phoneix ekibi arasında 2 puan fark var. Farkın açılmasını istemeyen ekip karşılaşmayı mutlaka kazanmak istiyor. Flyquest ekibi bu sezon ligde 6.Sırada yer alıyor. Karşılamayı kazanırsa DIG ekibi ile aynı sıraya yerleşecek ekip için maç altın niteliğinde. İki takımın yükselme çabasına tanık olacağımız karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

CLG ekibinde üste üste gelen C9 ve Phoenix zaferleri ardından moraller yerinde. Ligde istikrarlı bir yükseliş grafiği yakalayan ekip, bu karşılaşmayıda kazanarak galibiyet serisine devam etmek istiyor. Kaliteli ve güçlü bir kadroya sahip olan ekibin, antreman yoğunluğu da bir hayli üst safhaya çekilmiş durumda. FLY ekibi karşısında, üst koridorda Darshan, ormanda Xmithie, orta koridorda Huhi, alt koridorda Stixxay ve Aphromoo ikilisi ile çıkacak. Takımın yıldız oyuncusu Aphromoo takımın kaptanı ve gözü rolünde oynacak. Tecrübeli esporcunun, harita kontrolü ve takım savaşları konusunda takımında önemli bir rol alacağına şüphe yok.

Flyquest ekibinde ise TSM mağlubiyeti ile birlikte tehlike sinyalleri çalmaya başladı. CLG ekibi karşısındaki hazırlıklarını bu akşam oynayacağı son bir hazırlık maçı ile tamamlayacak olan ekip, karşılaşmayı kazanamazsa yükselme şansını da büyük ölçüde kaybedicek. CLG ekibi karşısında üst koridorda Balls, ormanda Moon, orta koridorda Hai, alt koridorda Altec ve Lemonnation ikilisi ile çıkması bekleniyor. Takım olarak global görevlere bir türlü hakim olamayan ekibin maç performansı merakla bekleniyor.

Counter Logic Gaming ve Flyquest ekipleri arasındaki mücadeleyi, CLG ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Takım olarak global görevlere daha iyi odaklanan ve ellerinde Aphromoo gibi bir koz bulunan ekip, zorda olsa kazanmayı bilecektir.

Lol Oyun Modları Nelerdir ?

Kalıcı Oyun Modları
Sihirdar Vadisi
Bildiğimiz klasik oyun haritamız hem normal oyun hemde dereceli oyunun oynandığı mod neyse konumuzu çok dağıtmadan geri dönelim.
Kısaca anlatacak olursak 5v5 oyun modudur ve amaç karşı nexus kulesini patlatmaktır.Ama bu iş bu kadar basit değil öncelikle oyunun erken safhasında(0-20 dk)farm yapmalısınız bunun en güzel rahat yoluda son vuruş atmaktır ve buda bu kadar kolay olmayacaktır çünkü karşınızda sizin açığınızı bekleyecek size saldırmak isteyen düşmanlarınız var ve onlardan kaçarak minyon kasmanız gerekir. Oyunda genellikle 20.dakikadan sonra takım savaşları başlar çoğunlukla midde 5v5 takım savaşları oyunun en eğlenceli bölümüdür genellikle bunun yanında yapmanız gereken global görevlerinizde var ejderha kesmek baron kesmek vb.
Bu aşamaları geçtikten sonra oyunu kazandıysanız büyük bir zevk ve haz alacaksınız.Yaklaşık oyun süresi 30-40 dk
Sonsuz Uçurum(A.R.A.M)
Bu oyun modu kısa vakitleri olan oyuncular ya da eğlenece amacıyla giren kişiler için bire bir rasgele şampiyon
veriliyor size bir zaman en sevdiğiniz ve aramda oynamaktan zevk alınan şampiyonlar bazende en sevmediğiniz aramda bir işe yaramayan işlevselliği olmayan şampiyonlar gelecek ama durun tabikide üzülmek yok RiotGame bununda bir yolunu düşündü ama genede bir kumar bu olayımızda zar atıyorsunuz yine rasgele bir şampiyon veriyor iyi ve ya kötü tabikide bu zar sayınızı biriktirebiliyorsunuz. Şöyle dediğinizi duyar gibiyim hadi istediğimiz şampiyon geldi zar attığımızda oyundan biri çıktı bununda önüne geçtiler zarınız size iade ediliyor yeniden şansınızı deneyebiliyorsunuz.Oyunun içeriğinede gelecek olursak tek bir koridorda 5v5 savaşıyorsunuz sadece amacınız sadece eğlenmek ve karşı nexusu patlatmak bu oyun modunda sihirdarlar fazla para ile başlar ve 3.seviye olarak başlarsınız.
Uğursuz Koruluk
3v3 savaş modudur bu haritada sihirdar vadisinden daha fazla miktarda para ile başlarsınız.Bol bol kan ve aksiyon yaşanan bu haritada sunak ve Baronun yerine Zehirçene bulunur.Bu haritamızın merkezi diğer haritalarda olduğu gibi orta koridor aksine ormandır.
Biraz sunaklardan bahsedelim.Uğursuz Koruluk’un ormanında, onları kontrol eden takıma bonus veren iki sunak bulunur. Bir sunağı ele geçirmek, her minyon öldürüldüğünde fazladan altın kazandırır. İkisini de ele geçirmek ise saldırı ve yetenek güçlerine büyük bonuslar verir.
Ele geçirilen bir sunak birkaç dakikalığına kilitlenir, rakip oyuncuların kontrolüne giremez.
Tabi sunaklara detaylı değinmişken Zehirçeneye değinmezsek darılmazmı bize
Uğursuz Koruluk’un en güçlü canavarı olan bu devasa, hortlamış örümcek; tüm bir takım için bile büyük bir tehlike oluşturur. Zehirçene’yi yenmek tüm takıma altınla beraber fazladan saldırı hızı, beklemesinde azalma, can ve mana yenilenmesinde hızlanma verir.

Lane nedir?

Orta Koridor(Mid Lane)
Üst Koridor(Top Lane)
Orman(Jungle)
Aşağı Koridor(Bot Lane)
Ad=Saldırı Gücü
Adc=Saldırı Gücü Taşıyıcısı
Support=Destek
Ap=Yetenek Gücü
Apc=Yetenek Gücü Taşıyıcısı
Hybird=Yetenek Gücü+Saldırı Gücü
Tank=Tank
OffTank=Yarı tank
Assassin=suikastçı
Skill shot=Yetenek Atışı

LANE(KORİDOR)
Öncelikle üst koridoru ele alalım.Çoğunlukla 2 tankın mücadelesini görürüz.İkiside kendi takımının önünde durup tüm yetenek atışlarını absorbe etmeye çalışır.Kendi takımına gelecek zararı minimuma indirmeyi hedefler,neredeyse tüm hasarı kendi üstüne almaya çalışır çünkü ADC ve APC’sini rahat ettirmeye onları takım savaşında rahat bir pozisyon alarak takım savaşını kazandırmaya çalışır.Genellikle tankın görevi budur.

Orta koridor APC ya da suikastçı karakterler alınır ve orta koridorun görevi zordur hem baskın yememeye çalışmak hem koridorunu iterek karşısındaki sihirdarı darlamaya çalışıcak ve bu kadarda değil ormanda bir hareketlilik gördüğünde yardıma gidicek ve bu kadarda yetmezmiş gibi hem üst koridora hemde alt koridora yardım edecek.Basit bir örnekle ele alalım siz orta koridor oyuncususunuz koridorunuzu ittiniz ve baktınız ki üst koridor oyuncunuz zorda ve karşı takımdaki üst koridor oyuncusu itiyor.Kendi oynadığınız koridoru belli bir süreliğine bırakıp ona yardıma gitmeniz gerekir.(roam)
Helede takım savaşına gelecek olursak.Karşı takımdaki herkes sizin üstünüze çullanacak ve siz onların yetenek atışlarından kaçmayı denerken karşı takımada zarar vermeniz gerekecek
yani diyecek olursak orta koridorun işi zor.

Ormancı tarafsız yaratıkları keserek(orman içindeki canavarlar)seviye atlamaya çalışır genellikle kırmızı ve mavi güçlendirmeyi aldıktan sonra ve bunun yanına da bir orman yaratığını keserek 3.seviye olur.Bundan sonra da karşı takımdaki koridorunu iten bir sihirdara baskın atar ama baskın atmak o kadar kolay değildir.Belli bir seviyedeki oyuncular baskın yememek için kontrol totemi ve normal totemler atarak baskını önlemek ya da baskın olacaksa bile biraz daha erken davranarak alacağı hasarı minimuma indirgemeyi dener ve ormanın görevi bununla da kalmıyor.Baron güçlendirmesi,Ejderhayı almaya çalışır. Tabi bunları almak kolay değildir takımca hareket edilmelidir.Ejderha demişken Eski Ejderha’nın yerini dört Element Ejderi aldı.ve birde kadim ejder. Bu Ejderlerin adları Dağ Ejderi , Alev Ejderi , Bulut Ejderi , Okyanus Ejderi. Her biri katledildiğinde takımınıza güçlü birer kalıcı güçlendirme sağlıyor ve bu aynı türden ejderler katledildikçe bu güçlendirmeler birikiyor. Yani 4 Element ejderlerinin her biri kalıcı etkide bir buf veriyor. Ve bu kalıcı etki her aynı tür ejder kesildiğinde birikiyor.

Dağ Ejderi League of Legends ekibinin tabiri ile Kulelere ve Destansı yaratıklara vurduğunuz hasarı artırarak görev yapma bilincinizi ve gücünüzü pekiştirir.

Dağ ejderi Katledildiğinde Sırasıyla her seviyede %10 / %20 / %30 kulelere ve destansı yaratıklara hasarınız artıyor.

Alev Ejderi

Alev Ejderi takım savaşlarında ve birebir düellolarda rakip şampiyonlara verilen hasarı artırır ve Takım savaşlarında Alev ejderi etkisi olan takımı üstün kılacaktır.

Alev Ejderi alan takım her seviyede sırasıyla %8 / %16 / %24 Saldırı gücü ve Yetenek Gücü artışı etkisine sahip olacak.

Bulut Ejderi

Çatışma dışında hareket hızınızı artırarak gerek global görevlerde gerek team fight öncesi pozisyon alırken manevra kabiliyetinizi güçlendirir.

Bulut Ejderi Katledildiğinde her seviyede sırasıyla +15 / +30 / +45 Hareket hızınızı artırır.(Ç;atışmada Geçersizdir)

Okyanus Ejderi

Okyanus ejderi eksik can ve mananızda büyük bir yenileme etkisi sunuyor Bu özellik Fight öncesi dürtme ve toparlanma kabiliyetlerinizi geliştiriyor.

Okyanus ejderi katledildiğinde her seviyede sırasıyla 18sn / 12sn / 6sn de bir eksik can ve mana değerinizin %10 kada büyük bir değerini tamamlıyor.

Kadim Ejderha
Ejderhalardan aldığınız güçleri belli bir süreliğine arttırır ve gerçek hasar vurmanızı sağlar
Neyse konu çok dağılmadan kendi konumuza geri dönelim.
Alt koridor bu koridorda genellikle 2 kişi oynanır. Destek ve adc şimdi size destek ve adc yi tanıtalım kısaca adc dediğimiz rol bir nevi okçudur. Destek ise adından da anlaşıldığı üzere okçusuna yani taşıyıcısına yardım eden kişidir. Ama işte bu koridoru kazanmakta basit değildir 2 kişinin birbirine uyumlu olması gerekir burada çoğunlukla ipler desteğin ellerindedir ve en büyük görevi belli yerlere totem atmaktır kendilerine gelecek baskını minimuma indirgemek ve haritada ne olup bittiğini görmek ister ona göre adc sine koridorda rahat oyna ya da itebilirsin der ve bu kadarla da değil. Destek adcsini canı pahasına korumalıdır. Şaka yapmıyorum gerçekten canı pahasına korumalıdır çünkü onu koruyamazsan bir şey yapamazsın oyunda sıkılırsın kaybedersin basit bir örnekle açıklayalalım. Destek anne diyelim adc de küçük çocuğu siz çocuğunuzu ne kadar korursanız ne kadar iyi beslerseniz o kadar güçlü kuvvetli olur ve ileride size sahip çıkar. İşte bu durum aynı Destek ve ADC ikilisini anlatıyor. Bende bir destek oyuncusu olarak şöyle diyeyim size adcnizi ne kadar korursanız ve kill imkanı tanırsanız o kadar oyunu kazanma oranınız artar ve oyundan zevk alırsınız.

League of Legends

League of Legends nedir?
League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrimiçi bir moba oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım(mavi-kırmızı), çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında(sihirdar vadisi,aram vb.) başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.