Etiket arşivi: Lol devre arası

Samsung Galaxy Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Kore ligin de mücadele eden Samsung Galaxy ekibi, Kore liginin en köklü takımlarından biri. Bu sezonun ilk yarısında, 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile birlikte 3. Sırada yer alan SSG ekibinin ligin ilk yarısında aldığı ezeli rakibi SKT T1 karşısında aldığı mağlubiyet ile birlikte hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Jin Air karşısında ilk yarının son maçını moralli kapatan ekipte şampiyonluk hayalleri yeniden yeşermeye başladı. 1 Mart 2017 Tarihinde Kore ligi kış sezonunun ikinci yarı açılış maçını BBQ ekibiyle gerçekleştirecek olan SSG ekibinde çalışmalar hız kesmeden başladı.
Samsung Galaxy ekibinin 2017 kadrosu ve analizi şu şekilde ;

Üst Koridor Cuvee : Tank metasına bir türlü ayak uyduramayan genç esporcu, özellikle SKT T1 ve KT Rolster karşısında ortaya koyduğu kötü performans ile bu sezon eleştirilerin odağında. 3.3 KDA ve %57 skor katkısı ile sezonun ilk yarısını kapatan esporcunun acilen tank metasına ayak uydurması gerekiyor. Işınlanma zamanını bir türlü kontrol edemeyen Cuvee, devre arasında özellikle tank şampiyonlar üzerine çalışmaya başladı. Sezonun ilk yarısında Maokai, Poppy ve Shen seçimleri izlediğimiz Cuvee, acele olarak şampiyon havuzunu genişletmeli ve takımına olumlu katkı sağlamaya başlamalı.

Orman Ambition : Samsung Galaxy ekibinde ne olursa olsun takım oyunundan kopmayan tek isim Ambition. Haritada her konuma yetişmeye çalışan tecrübeli ormancı, %70 skor katkısı ile takımına en büyük desteği veriyor. Bu sezon liderlik için SSG ekibinin en büyük kozlarından biri olan Ambition, Kha’ Zix, Rengar ve Lee sin seçimleri ile çıkardığı mükemmel oyunlar ile her ne kadar mağlubiyetlere engel olamasa da, gelecekte Dünya şampiyonasında muhakkak oynaması gereken esporcular arasında.

Orta Koridor Crown : Bu sezon beklentileri bir türlü karşılayamayan genç esporcu, bir türlü tilt olma alışkanlığından vazgeçemiyor. Haritanın karanlık kısımlarına adeta kafa atarak giren Crown acil olarak tecrübe kazanmalı. 3.4 KDA ve %60 skor katkısı ile vasat bir grafik çizen Crown, Ryze, Viktor ve Orianna seçimleri ile karşımıza çıksa da şampiyonlara hakim olmadığı ve daha uzun çalışmalar yapması gerektiğini espor severlere göstermiş oldu.

Nişancı Ruler : Samsung Galaxy ekibine bu sezon katılan nişancı Ruler, Ashe, Ezreal ve Jhin şampiyonlarına hakim. Son zamanlarda Caitlyn sürprizi ile karşımıza çıkmak isteyen yetenekli oyuncu, hayranlarına kötü bir sürpriz yaptı. Hakim olmadığı şampiyonları profesyonel haritada deneyen genç esporcu, acil olarak şampiyon havuzunu genişletmeli ve tecrübesi az olan şampiyonları ligde oynamaktan vazgeçmeli.

Destek Corejj : Corejj için söylenebilecek pek bir şey yok aslında, ne eksik ne fazla oyununu oynuyor. Risk almaktan kaçınan destek oyuncusu Corejj, haritada hakimiyeti konusunda biraz daha çalışırsa yakın zamanda espor severlerin gönlünü fetih etmeyi başaracaktır.

Samsung Galaxy ekibinde devre arasında bir transfer beklenmiyor. Skt ve Kt karşısında bir türlü istediği oyunu sergileyemeyen SSG ekibi için bu sezon şampiyonluk hayalden ileri geçmeyecektir. Takımın bütünlüğünü korumak için en kısa sürede üst koridor ve orta koridoruna yeni kan eklemesi gereken ekibi bu sezon Dünya şampiyonasında izleyebileceğimizi sanmıyorum.

OyunforCrew Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

2017 Kış sezonuna biraz geç adapte olabilen Oyunfor.Crew ekibi için ligdeki ilerleyişi şuan iyi gözükmekte. Dark Passage karşısında alınan beraberlik her ne kadar ekibin biraz moralini bozsa da, ligin ikinci yarısında şampiyonluk yarışında ilk üç arasında gösteriliyorlar. Takımda ki değişiklikler ile 2017 sezonuna, devre arasında değişiklik yapmadan devam edecek olan takım kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Elwind ; Takımın en sorunlu üyesi olarak gözümüze çarpan 25 yaşında ki Kaan Atıcı, Egowind olarak da anılıyor. Özellikle alınan mağlubiyetler sonrası takım arkadaşlarını yerden yere vuran 23 yaşındaki esporcu, ayrık ittirme konusunda oldukça başarılı. Riot games’ in 9 aylık gibi rekor bir ceza ile oyundan uzaklaştırdığı Jhuno’ nun etkisi Elwind üzerinde pek bir sorun teşkil etmedi. Böyle devam ederse yeni bir ceza rekoruna ön ayak olacak tecrübeli oyuncunun, acilen kendini dizginlemesi ve mağlubiyette yada galibiyette takımının yanında olması gerekiyor.

Orman Mojito ; %62 skor katkısı ile oynayan genç oyuncu, özellikle her koridorda kendini birkaç kere göstermeyi başarıyor. Takımının aldığı hemen her öldürmede aktif rol oynayan genç esporcunun 2017 sezonunda en çok oynadığı şampiyonlar ; Elisse, Lee sin ve Graves. Şampiyon havuzunda Rengar ve Kha zix seçimlerini de bulunduran genç oyuncunun kısa zamanda büyük işler başaracağını düşünüyorum.

Orta Koridor Godbro; Danimarkalı genç oyuncu 3.8 KDA oranı ve %63 skor katkısı ile takımına büyük destek sağlıyor. Ekko , jayce ve Taliyah seçimleri ile ligin ilk yarısında sıkça izlediğimiz genç esporcunun, şampiyon havuzunu geliştirmeye yönelik bireysel idmanlar yaptığı tarafımıza ulaşan haberler arasında.

Nişancı Madness ; Varus, Jhin ve Caitlyn seçimleri ile karşımıza çıkan esporcunun, özellikle Caitlyn seçimleri her ne kadar tartışılsa da görevini başarıyla yerine getirdiğine şüphe yok. Sivir şampiyon seçiminide cebinde bulunduran başarılı esporcu bu sezon, 4.6 KDA oranı ve %68 lik skor katkısı ile takımını sırtlamaya devam edecek gibi gözüküyor.

Destek Wendelbo ; Danimarkalı esporcunun, Malzahar, Lulu ve Karma gibi saldırı yönlü şampiyonları  oynamayı sevdiğini biliyoruz. Cebinde her zaman Braum ve Tham Kench tercihlerini de bulunduran başarılı esporcunun, harita hakimiyeti ve koruma güdüleri de muhteşem. %65 skor katkısı ile takımına eşlik eden oyuncu, seyir zevki yüksek maçları bize izletmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Oyunfor.crew ekibinin en büyük sorunu üst koridor oyuncusu Elwind. Takım arkadaşları rakipleriyle ve Elwind’ in egosuyla mücadele etmek zorunda kalıyor. Eğer bu denge korunabilirse, Crew ekibi ikinci yarıyı da ilk üç içerisinde tamamlayabilir. Her fırsatta takım arkadaşlarının moralini yerle bir eden Elwind yakın zamanda bir ceza ile karşılaşmazsa, bu sezonun ikinci yarısında ilk 5 kadrosunda bir değişikliğe gidilmeyeceğini düşünüyorum.