Etiket arşivi: Lol dünya şampiyonası

G2 Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Avrupa LCS liginde, yoluna namağlup devam eden G2 Esports takımı bu sezon Eu Lcs’ e damgasını vurdu. Avrupa liginin ilk yarısında gösterdikleri mükemmel bireysel performansları ve takım oyunları ile milyonların sevgisini kazanan tecrübeli ekip, iki günlük istirahatin ardından çalışmalarına bütün hızı ile başladı. Unicorn of love karşısında alınan kolay zaferin ardında takım disiplininden hiç kopmadan yoluna devam eden ekibin şimdiden, ligin ikinci yarısına hazır olduğunu söylemekte fayda var.

3 Mart 2017 tarihinde ligin ikinci yarısının ilk maçını Team Vitalilty ile gerçekleştirecek olan tecrübeli ekip de, devre arası değişikliği gözükmüyor. Bu sezon Expect transferi ile tamamlayacak olan G2 Esports ekibinin kadrosu ve analizi şu şekilde;

Üst Koridor Expect : Üst koridor da şuana kadar görevini başarıyla yerine getiren Güney Koreli genç oyuncu, doğru ışınlanma zamanı ve tank metasına hakim olması neden ile takımının en güvendiği isimler arasında yer alıyor. 5. KDA oranı ve %68 skor katkısı ile bu sezon hayranları tarafından büyük beğeni toplayan Güney Koreli esporcunun, Shen, Rumble ve Maokai ile oynamaktan zevk aldığı biliniyor. Ayrıca cebinde her zaman Renekton kartını bulunduran genç esporcunun , antremanlarını Fioara ve Nautulius üzerine yaptığı elimize ulaşan bilgiler arasında.

Orman Trick : Takımın bir diğer Güney Koreli esporcusu, %68 skor katkısı ve 5.3 KDA oranı ile takımına destek oluyor. Özellikle tehlikenin olduğu her yerde takım arkadaşlarının yanında biten esporcu, Graves, Kha’ Zix ve Rek’ sai şampiyon tercihlerini sıkça karşımıza çıkarıyor. Cebinde her zaman Elisse ve Rengar kartlarını da bulunduran esporcunun, sezon sonu Kore liginden bir çok transfer teklifi alacağı, Espor kulüpleri arasında konuşuluyor.

Orta Koridor Perkz : Adeta bir kitle kontrol canavarı olan Hırvat esporcu, minyon kesme ve koridor itme konusunda da oldukça başarılı. Bu sezon 5.3 KDA oranı ve %65 skor katkısı ile takımının yetenek gücü taşıyıcılığını üstlenen esporcunun, Ryze, Syndra ve Le blank en çok hakim olduğu şampiyonlar arasında. Cebinde daima Azir, Jayce ve Orianna tercihlerini de bulunduran esporcunun bu sezon içerisinde gösterdiği başarı muhteşem.

Nişancı Zven : Oyun içerisinde bir nişancının nerede durması gerektiğini bilen, devamlı pozisyon arayışı içinde olan ve sürekli korunma ihtiyacı bulunmayan Danimarkalı esporcunun performansı göz dolduruyor. 8.6 KDA oranı ve %64 skor katkısı ile takımının nişancı rolünü üstlenen esporcunun oynadığı şampiyonlar, Ashe, Jhin ve Varus şeklinde. Sivir ve Jinx seçimlerini de daima cebinde bulunduran saldırı gücü taşıyıcısı, takımı ile gayet uyumlu.

Destek Mithy : Tahm Kench, Zyra ve Miss Fortune performansları ile bu sezon destek rolünün nasıl oynanması gerektiğini ders niteliğinde bizlere izleten İspanyol esporcu, %61 skor katkısı ile takımına destek sağlıyor. Karma ve Braum şampiyonlarını da daima cebinde bulunduran genç esporcu, sezon sonu pek çok transfer teklifi ile karşı karşıya kalacaktır.

Lcs liginde yakalanması zor bir başarı ile yoluna devam eden G2 Esports ekibinin, bu sezon ligi şampiyonluk ile bitirebileceğini düşünüyorum. Aynı zamanda başarılması zorda olsa bu takım oyunu ile sezonu namağlup olarak kapatabilirler. Eu Lcs de Fanatic takımının hakimiyetine bir son veren ekibin Dünya şampiyonasında da ilginç seçimler ile karşımıza çıkacağına şüphe yok.

Samsung Galaxy Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Kore ligin de mücadele eden Samsung Galaxy ekibi, Kore liginin en köklü takımlarından biri. Bu sezonun ilk yarısında, 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile birlikte 3. Sırada yer alan SSG ekibinin ligin ilk yarısında aldığı ezeli rakibi SKT T1 karşısında aldığı mağlubiyet ile birlikte hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Jin Air karşısında ilk yarının son maçını moralli kapatan ekipte şampiyonluk hayalleri yeniden yeşermeye başladı. 1 Mart 2017 Tarihinde Kore ligi kış sezonunun ikinci yarı açılış maçını BBQ ekibiyle gerçekleştirecek olan SSG ekibinde çalışmalar hız kesmeden başladı.
Samsung Galaxy ekibinin 2017 kadrosu ve analizi şu şekilde ;

Üst Koridor Cuvee : Tank metasına bir türlü ayak uyduramayan genç esporcu, özellikle SKT T1 ve KT Rolster karşısında ortaya koyduğu kötü performans ile bu sezon eleştirilerin odağında. 3.3 KDA ve %57 skor katkısı ile sezonun ilk yarısını kapatan esporcunun acilen tank metasına ayak uydurması gerekiyor. Işınlanma zamanını bir türlü kontrol edemeyen Cuvee, devre arasında özellikle tank şampiyonlar üzerine çalışmaya başladı. Sezonun ilk yarısında Maokai, Poppy ve Shen seçimleri izlediğimiz Cuvee, acele olarak şampiyon havuzunu genişletmeli ve takımına olumlu katkı sağlamaya başlamalı.

Orman Ambition : Samsung Galaxy ekibinde ne olursa olsun takım oyunundan kopmayan tek isim Ambition. Haritada her konuma yetişmeye çalışan tecrübeli ormancı, %70 skor katkısı ile takımına en büyük desteği veriyor. Bu sezon liderlik için SSG ekibinin en büyük kozlarından biri olan Ambition, Kha’ Zix, Rengar ve Lee sin seçimleri ile çıkardığı mükemmel oyunlar ile her ne kadar mağlubiyetlere engel olamasa da, gelecekte Dünya şampiyonasında muhakkak oynaması gereken esporcular arasında.

Orta Koridor Crown : Bu sezon beklentileri bir türlü karşılayamayan genç esporcu, bir türlü tilt olma alışkanlığından vazgeçemiyor. Haritanın karanlık kısımlarına adeta kafa atarak giren Crown acil olarak tecrübe kazanmalı. 3.4 KDA ve %60 skor katkısı ile vasat bir grafik çizen Crown, Ryze, Viktor ve Orianna seçimleri ile karşımıza çıksa da şampiyonlara hakim olmadığı ve daha uzun çalışmalar yapması gerektiğini espor severlere göstermiş oldu.

Nişancı Ruler : Samsung Galaxy ekibine bu sezon katılan nişancı Ruler, Ashe, Ezreal ve Jhin şampiyonlarına hakim. Son zamanlarda Caitlyn sürprizi ile karşımıza çıkmak isteyen yetenekli oyuncu, hayranlarına kötü bir sürpriz yaptı. Hakim olmadığı şampiyonları profesyonel haritada deneyen genç esporcu, acil olarak şampiyon havuzunu genişletmeli ve tecrübesi az olan şampiyonları ligde oynamaktan vazgeçmeli.

Destek Corejj : Corejj için söylenebilecek pek bir şey yok aslında, ne eksik ne fazla oyununu oynuyor. Risk almaktan kaçınan destek oyuncusu Corejj, haritada hakimiyeti konusunda biraz daha çalışırsa yakın zamanda espor severlerin gönlünü fetih etmeyi başaracaktır.

Samsung Galaxy ekibinde devre arasında bir transfer beklenmiyor. Skt ve Kt karşısında bir türlü istediği oyunu sergileyemeyen SSG ekibi için bu sezon şampiyonluk hayalden ileri geçmeyecektir. Takımın bütünlüğünü korumak için en kısa sürede üst koridor ve orta koridoruna yeni kan eklemesi gereken ekibi bu sezon Dünya şampiyonasında izleyebileceğimizi sanmıyorum.

Fnatic Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of Legends’ ın ilk Dünya şampiyonu olan Fnactic Espor 23 Temmuz 2004 tarihinde kurulmuştur.  League of legends ilk Dünya şampiyonunu zafere götüren şampiyonlar için özel skinler hazırlamıştı. Fnatic Gragas, Fnatic Jarvan IV, Fnatic Karthus, Fnatic Janna ve Fnatic Corki olarak sınırlı süreli satışa çıkarılan kostümlere espor severler yoğun ilgi göstermişti. 5. Dünya şampiyonasında SKT T1 karşısında kaybeden Fnactic ekibi, ikinci Dünya şampiyonluğuna erişebilmek için bu sezon bütün gücünü ortaya koyuyor.
EU Lcs’ de 3. Sırada yer alan Fnatic ekibinin 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Soaz : Bir dönem destek rolünde de izlediğimiz Fransız esporcu Soaz her zamanki gibi midemize kramplar sokuyor. Net olarak öleceği pozisyonlarda kullandığı sihirdar büyüleri ile karşımıza çıkan Soaz’ ın bu performansına açık olarak şaşırmıyoruz. Defalarca kez bozduğu ışınlanma ve attığı yanlış sıçramalar ile Soaz’ dır ne yapsa yeridir dediğimiz oyuncunun 2007 sezonu ilk yarısı için performansı, 3.4 KDA, %62 skor katkısı şeklinde. Her ne kadar defalarca kornealarımızı yakıyor olsa da Soaz, league of legends’ ın en sevilen esporcularından biri. Bu sezon Maokai, Shen ve Gank plank seçimleri ile sıkça izlediğimiz Soaz, üst koridorda her şampiyon ile oynayabilecek kadar geniş bir şampiyon havuzuna sahip.

Orman Broxah : Takımındaki en çok skor katkısı bulunan oyuncu, haritanın her yerinde ansızın karşınıza çıkabiliyor. Ormandaki rolünü başarı ile yerine getiren genç sporcunun %75 skora katkı oranı ile karşımıza çıkmasına pek şaşırmıyoruz. Özellikle karşı ormancıyı iyi takip eden oyuncu, derin totem bırakma konusunda adeta bir rekora imza atmak üzere. Bu sezonun ilk yarısı Lee sin, Ivern ve Rengar seçimleri ile karşımıza çıkan tecrübeli esporcunun, cebinde her zaman Nidalee, Graves ve Elisse tercihlerini bulundurduğunu bilmekte fayda var.

Orta Koridor Caps : Sezonun ilk yarısında bir orta koridordan beklentilerimize bir türlü karşılayamayan Caps, bir türlü rakibi üzerinde baskı kuramıyor. Koridorda özellikle minyon biçme mekanikleri iyi olan şampiyonları tercih eden genç esporcu, sadece minyon kesme odaklı oyun oynuyor. Rakibin orta koridorunu dürtmek üzerine çalışmalarına devam eden genç esporcunun, antremanlarına düzenli devam eder ise gelecek vaat edebileceğini düşünüyorum.

Nişancı Rekkles : League of legends’ ın şüphesiz en tecrübeli nişancılarından biri olan Rekkles, bu sezon takımında harikalar yaratıyor. Dakika başına 9.6 minyon ve 6.7 KDA oranı ile sezonun ilk yarısını kapatan tecrübeli esporcu, Fnatic takımının şüphesiz en eski ve en iyi oyuncusu. Bu sezonun il yarısında Jhin, Ezreal ve Kenen seçimleri ile sıkça izlediğimiz tecrübeli esporcunun, nişancı rolü üstlenen bütün şampiyonları oynayabildiğini söylemekte fayda var.

Destek Panda : Takıma bu sene dahil olan Alman esporcunun performansı ortalama değerlerde. Takıma henüz uyum sürecinde olan genç esporcunun Rekkles’ ın tecrübesi sayesinde kısa dönemde büyük işler başaracağına şüphe yok.

Bu sezon destek ve üst koridor da sıkıntı yaşayan Fnatic takımının, devre arasında kendine geleceğini düşünüyorum. Her ne kadar kötü seçimlerde bulunsa da Soaz league of legends’ ın en tecrübeli oyuncularından biri, devre arasından sonra kendini toparlamış olacaktır. Takıma yeni katılan Panda’ ya bir şeyler söylemek için henüz erken, fakat Rekkles gibi dünyanın en iyi nişancılarından birinin desteğini sağlayabilmekte kolay bir iş sayılmaz. Fnatic takım olarak ligin ikinci yarısına daha hazır gelecek ve bu sezonu ilk iki içerisinde kapatacaktır.

Dark Passage Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Türkiye serverın da kurulan ilk profesyonel takımlardan biri olan Dark Passage, ligde, wildcart turnuvalarında ve Dünya şampiyonasında gösterdiği performans ile binlerce espor severin gönlünü fetih etmeyi başardı. Dünya şampiyonasına erken veda etseler de geride oldukları maçları lehine çevirmeyi başaran tecrübeli ekip için 2017 sezonunda aynı şeyleri söylemek ne yazık ki pek mümkün değil. Özellikle takımın yıldızlarını tek tek kaybeden Dark Passage da 2017 kadrosu şu şekilde;

Üst koridor WİCKD : Fabfabalous ayrılığından sonra üst koridora Beşiktaş Espor kulübünün tecrübeli oyuncusu Thaldrin’ in yerine getirilen Wickd, 2017 sezonun tank metasına bir türlü ayak uyduramadı. Danimarkalı tecrübeli oyuncunun özellikle ışınlanma zamanlamasında sıkça problem yaşadığı ve takımını 4 e 5 savaşlara sürüklediği gözümüze çarpan detaylar arasında.

Orman Obvious ; Danimarkalı tecrübeli oyuncunun Elisse ve Rek’ sai ile gösterdiği başarılı performanslarını mum ile arar olduk. Özellikle düşüşe geçen Dark Passage Bkm Express takımında, koridorlar üzerindeki baskıyı bir türlü azaltmayı başaramayan tecrübeli esporcu, ligin ikinci yarısı için idmanlarına bütün hızı ile başladı. Şampiyon havuzunu biraz daha genişletmesi gereken genç yıldızın ikinci yarıdaki performansı nasıl olacak merakla bekliyoruz.

Orta kordior Immortoru ; Naru ayrılığından sonra takım adepte edilmeye çalışılan Immortoru, özellikle kitle kontrol şampiyonlarını oynamayı seviyor. Bu sezon ki karşılaşmalarda ortalama bir performans sergileyen 22 yaşındaki genç sporcunun, acil olarak şampiyon havuzunu genişletmesi gerekiyor. Özellikle Kore liginde sıkça görmeye alıştığımız Corki ve Varus seçimlerine ağırlıkla çalışması gereken yetenekli oyuncu takımına yakın zamanda gerekli katkıyı sağlayacaktır.

Destek Rogu ; Bir destek oyuncusundan beklenebilecek olan her fedakarlığa sahip Rogu, özellikle nişancısı üzerinde adeta koruyucu bir melek vazifesi görüyor. Harita kontrolünde takımına yeterli katkıyı sağlasa da özellikle nişancısında başka hiçbir takım arkadaşını gözü görmüyor. Her ne kadar tek kişi odaklı oynasa da Rogu’ nun geleceği parlak gibi gözüküyor.

Nişancı Holyphoenix ; Takımın kaptanı rolündeki genç nişancı, bu sezon kendinden beklenen performansı bir türlü gösteremiyor. Özellikle Jhin tercihi üzerinde duran esporcunun, takımını kendi koruması üzerine topladığını gözlemlemekteyiz. Jhin gibi hiper taşıyıcı görevi görmeyen şampiyon seçimleri üzerinde durması, şampiyon havuzunun eksikliğinden kaynaklanıyor olsa gerek. En kısa sürede nişancı havuzunu geliştirmesi gereken Holyphoenix’ in çalışmalarına bu yönde devam etmesini temenni ediyoruz.

Dark Passage takım olarak bir türlü 2017 sezonuna ayak uyduramadı. Lig de Galacticos ve Fenerbahçe espor ile birlikte 5. Sırayı paylaşan ekibin, bu sezonun ikinci yarısında da pek bir şansı yok gibi. Alıştığımız Dark Passage’ ın aksine, bu sezon tamamı ile takım oyunundan uzak ve tilt olmaya adanmış oyun sistemiyle izlediğimiz Dark Passage şampiyonluk yarışından biraz erken koptu.

Kt Rolster Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

Kt Rolster, 1999 yılında ana sponsoru Kore Telecom olmak üzere kurulmuştur. Kore takımı, dünyanın en zengin ve başarılı Espor kulüpleri arasında yer almaktadır. Kulübün, StarCraft: Brood War, StarCraft II ve League of Legends takımları bulunmaktadır. League of Legends’ da Kore liginde SK Telecom T1 ile birlikte ligin ilk sırasını paylaşıyor.

Tecrübeli Espor kulübünün League Of Legends’ in takım dağılımı şu şekilde;

Üst koridorda: Smeb takma adı ile oynayan oyuncunun ismi Kyungho Song’ dur. Oynamayı tercih ettiği şampiyonlar, Maokai, Jayce ve Rumble’ dır. Koridorunda oldukça temkinli oynayan Smeb, 3.6 kda ile takımına destek vermektedir.

Ormanda: Score’ un asıl ismi Dong-bin Ko’ dur. Tank yerine, saldırı bazlı şampiyonları tercih eden espor oyuncusu, Kha’Zix, Rek’Sai ve Rengar’ ı oynamayı seviyor. Antremanlarını Lee Sin ve Graves ile yapıyor.

Orta koridorda: Pawn takma adlı oyuncusunun ismi Wonseok Heo’dur. Kore liginin benimsediği suikastçi şampiyon tercihlerini uygulayan Pawn, Ryze, Azir ve Ahri seçenekleri üstünde yoğunlaşıyor.

Nişancı: Deft takımının alt koridordaki güvendiği isimdir. Espor oyuncusunun gerçek ismi Hyeokgyu Kim’ dir. Çoğunlukla Varus ve Ashe tercihlerini kullanan nişancının, antremanların da Jhin ve Ezreal oynadığı bilinmekte.

Destek rolünde: Mata takma adlı oyuncu takımın koruyucu meleği görevini üstleniyor. Asıl ismi Sehyoung Cho olan tecrübeli destek oyuncusu Karma, Zyra ve Tahm Kench seçimlerine yöneliyor.

Kt Rolster takımı güçlü harita kontrol mekaniğine sahip. Eline geçirdiği küçük zaferleri çığ gibi büyüterek rakibine nefes aldırmayan, oyun temposuyla kazanmasını bilen Kore takımı adını Sk Telecom’ dan sonra sıkça bahsettirmeyi başarıyor. Kore liginde SSG ve SKT T1 karşısında bu yıl çıkışını sürdüren Kt Rolster, Lck’ yı bu sene en az ikinci olarak bitirmeyi hedeflediğini sezon başında duyurmuştu. Sezon başında her ne kadar bu açıklama Ütopya hayali gibi gözükse de, şuana kadar olan performansları ile Ütopya’ larını gerçeğe çevirme yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.