Etiket arşivi: lol lck

Samsung Galaxy BBQ Olivers Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde 1 Mart 2017 saat 13:00 da gerçekleşecek olan Samsung Galaxy ve BBQ Olivers karşılaşması iki takım içinde hayati öneme sahip. Mvp ve Longzhu ekipleriyle 3. Sırayı paylaşan SSG, rakipleri Kt ve SKT’ ye yetişmek için mutlak galibiyet kazanmalı. BBQ ekibi ligde 6. Sırada bulunsa da SSG karşısındaki galibiyet kazanırsa 3. Sıraya yerleşecek. Takımların bütün gücü ile mücadele edecekleri bu karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Tarihinde 3 kez League of legends Dünya şampiyonasına katılmayı başaran Samsung Galaxy espor ekibi, takım olarak oldukça güçlü bir sinerjiye sahip. Ligdeki rakiplerinin bir çoğuna göre daha tecrübeli olan ekip, geri düştükleri karşılaşmalarda baskı altına girip yanlışlar yapmıyor. Üst koridor Cuvee başarılı bir antreman dönemi geçirdi. Nişancı Ruler şampiyon havuzuna Ezreal ve Miss Fortune’ u ekledi. Ormancı Ambition ilk yarıda olduğu gibi oldukça formda. Orta koridor Crown ligin ikici yarısında Syndra ve Corki sürpriz seçimleri ile bizleri karşılayabilir. Yedek destek Wraith de ara dönemdeki hazırlık maçlarında takım koçunun gözüne girmeyi başardı. Corejj yedeği Wraith’ e yerini kaptırmamak için her şeyini ortaya koyacaktır.

Üt koridor Crazy hazırlık maçlarında gerçekten mükemmel bir performans sergiledi. SSG karşısında da bu performansı gösterebilirse Cuvee’ nin işi oldukça zor gibi gözüküyor. Orta koridor Tempt için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil ne yazık ki. Aynı tas aynı hamam yoluna devam eden esporcunun yerine bir transfer beklemiyor değildik. Nişancı Ghost oynamakta epey sorun yaşadığı Jhin seçimi üzerine yoğunlaşıp epey tecrübe edindi. Destek Totoro Tahm ve Braum seçimleri üzerine aktif çalışmalar gerçekleştirerek, ligin ikinci yarısında Ghost’ un Ashe ve Jhin seçimlerini bizlere daha sık göstereceğinin sinyallerini verdi.

Samsung Galaxy ve BBQ Olivers karşılaşmasını, SSG ekibinin alacağını düşünmekteyim. Rakiplerine göre daha verimli bir antreman süreci geçiren ekip, bu sezonu ligin ilk iki sırasında tamamlayıp WildCart’ a gerek kalmadan Lol Dünya Şampiyonasına katılmak gibi bir hedefleri var. BBQ olivers ekibi de nispeten verimli bir devre arası geçirse de SSG ekibi tecrübe olarak ligin genç takımının çok çok önünde.

Jin Air Greenwings Rox Tigers Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore şampiyonluk liginde 1 Mart 2017 tarihinde saat 10:00 da Jin Air Greenwings ve Rox tigers takımları karşı karşıya gelecek. Ligin son sırasında bulunan iki takımında şampiyonluk yarışından tamamen kopmamak için çıkacağı karşılaşmada, iki takımında hazırlıklarını bitirdiği ve bir günlük dinlemeye çekildiği elimize ulaşan haberler arasında. Bol skorlu geçecek olan karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Lck’ da tek zaferini Kongdoo Monster karşısında alan Jin Air Green wings ekibinin pek başarılı bir ara devre arası geçirdiğini söylemek zor. Nişancı Teddy devre arası hazırlık döneminde Jhin, Ashe ve Varus tercihlerinden vazgeçmedi. Özellikle 2017 sezonunda alt koridorda oynamasına alışık olmadığımız Varus tercihinde ısrar eden oyuncunun, maalesef şampiyon havuzu çok sınırlı. Üst koridor Ikksu, 2.3 KDA ve dakikada 7.3 minyon kesme oranı ile hala tank metasına ayak uydurabilmiş değil. Kuzan son vuruşlar konusunda oldukça kötü bir performansa sahip. Destek Raise harita görüşünde takımına ne kadar katkıda bulanabilir tartışmalı. Ormancı Umti Lee sin performansı üzerinde ısrar eder ise takımının bu maç hiç şansı yok.

Rox Tigers ekibinde üst koridor Shy, nicki gibi utangaç oyun tarzından uzaklaşmaya başladı. Orta koridor Mickey devre arasında Corki ve Ryze şampiyonları ile aralıksız idmanlarını sürdürdü. Ormancı Seonghwan ligin ikinci yarısına pek iyi hazırlanamadı. Özellikle baron ve ejder piti çevresinde sadece dolanmayı seven oyuncu, sihirdar büyüleri içerisinde çarp olduğunu hatırlaması lazım. Takımın nişancısı Sangyoon ilk yarıda ekibinin en başarılı isimlerinden biriydi. Özellikle Miss Fortune ve Ezreal üzerine çalışmalarını noktalayan genç esporcu bu maçta Jin Air ekibi için en büyük tehditlerden biri olarak göze çarpıyor.

Kore ligindeki bu müsabakadan Rox Tigers ekibinin galip ayrılacağını düşünüyorum. Takım olarak ligden tamamen kopmayan ekibin bütün motivasyonu bu maç üzerine kurulu. Jin Air ekibi zaten kötü geçirdiği ligin ilk yarısından sonra moral olarak tamamen çöktü. Özellikle orta koridor ve orman rolü üstünde neredeyse hiç çalışma yapmayan ekip bu sezon maçlarını tamamlayıp ligde tecrübe edinecek ve 2018 sezonunda kadrosunda değişikliğe gidecektir.

Afreeca Freecs Kongdoo Monster Lol Maçı Tahmini

League of legends Lck liginde 28 Şubat 2017 saat 13:00 da oynanacak günün kapanış maçında Kongdoo Monster ve Afreeca Freecs takımları karşı karşıya gelecek. Afreeca Freecs ekibi için ligdeki ilerleyişini sürdürmek için mutlak galibiyet ilkesi ile çıkılacak müsabakada Kongdoo ekibinin ligden tamamen kopma gibi bir niyetin olmadığı ve kıyasıya bir karşılaşma izleyiceğimizin garantisi bizleri bekliyor.

Ligin 9. Sırasında yer alan Kongdoo monster ekibi için işler bir türlü yolunda gitmiyor. Punch bir türlü kendi ormanından kafasını kaldıramıyor. Orta koridorda Edge’ nin performansı tek kelime ile rezalet. Çalışmalarına düzenli olarak devam etmeyen orta koridor oyuncusunun kariyeri çalkantıda. Nişancı SSOL farm alma konusunda olduğu gibi pozisyon alma konusunda da ciddi problemler yaşıyor. Roach’ ın bu sezonki amacını bir türlü anlayabilmiş değilim, teknik direktörün yedek bir üst koridor oyuncusuna sahip olmaması da değişiklik yapmasına olanak sağlamıyor. Destek rolünde GUGER görevini başarıyla yerine getirse de maalesef oyunu tek başınıza taşıyamıyorsunuz.

Afreeca Freecs espor kulübünde sezon her ne kadar istedikleri gibi başlamasa da takım oyunu kısmi olarak da olsa oynanıyor. Orta koridorda Kuro verimli bir antreman süresi geçirdi ve motivasyonu tam. Nişancı Kramer çalışma süresi boyunca haritanın karanlık kısımlarına çok az sayıda kör giriş gerçekleştirdi. Destek Tusin yaş olarak sanırım son sezonunu yaşıyor, refleksleri zayıflamış olan esporcu takımın en zayıf halkası. Üst Koridorda eski SKT’ li oyuncu Marin görev yapacak, ne kadar övgü yağdırırsak yağdıralım yetersiz kalacak olan tecrübeli esporcu görevini başarıyla yerine getirecektir.

Afreeca Freecs ve Kongdoo monster arasında gerçekleşecek karşılaşmadan Afreeca Freecs ekibinin galip ayrılacağını düşünüyorum. Lck da ki yarıştan kopmak istemeyen ekipte gözler Marin’ in üzerinde olacak. Bireysel olarak mükemmel oyunlar çıkarabilen oyuncu alt koridor ve orta koridorunda kaderini belirleyecektir.

Longzhu Gaming Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Kore liginde mücadele eden genç ekip, sezonun ilk yarısında kendilerinden beklenmeyecek bir performans gerçekleştirdi. Lck da geçen sezon işlerin bir tülü yolunda gitmediği ekipte bu sezon çalışmaların meyvesi alınmaya başladı. 28 şubat 2017 tarihinde ligin açılış maçını gerçekleştirecek ekipte son hazırlıklar tamamlandı ve gerim sayım başladı.

Longzhu gaming 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Expession : Bu sezon ortalama bir performans sergileyen esporcunun takımdaki iletişiminde küçükte olsa problemler seziliyor. Özellikle zamansız gelen yada bozulan ışınlanma yetenekleri ile sorunu olduğunu anladığımız Expession, tank metasına alışmış gibi gözüküyor. Shen, Nautilus ve Camille şampiyon seçimlerini sezonun ilk yarısında bizlere sıkça gösteren oyuncunun şampiyon havuzunda Renekton’ unda olduğunu belirtmekte fayda var.

Orman Crash : Gerçek ismi Dong-woo Lee olan Güney Koreli esporcunun bu sezon performansı oldukça etkili. 3.4 KDA oranı ve %68 skor katkısı ile sezonun ilk yarısını kapatan Crash’ in, Kha’ zix, Rengar ve Elisse şampiyonlarına hakim olduğunu biliyoruz. Ayrıca NA Lcs liginden gelen transfer tekliflerine nasıl cevap vericeğini sezon sonu göreceğiz.

Orta Koridor BDD : Sezon başında CJ Entus takımından transfer edilen oyuncunun bitirici vuruşlarda sorunu olsa da %81 skor katkısı ile takımına desteği oldukça iyi durumda. Viktor, Karma ve Taliyah seçimleri ile sıkça karşımıza çıkan esporcunun çalışmalarını Varus ve Viktor üzerine yaptığı elimize ulaşan haberler arasında.

Nişancı Pray : Devre arasının şok transferi olarak nitelendirebileceğimiz Pray’ in Longzhu gamin transferi espor dünyasına bomba gibi düştü. SSG’ nin de transferi için uzun süre ulaştığı tecrübeli esporcunun son performansını ALL-STAR maçlarında izlemiştik. Takıma olan katkısını ligin ikinci yarısında daha net yorumluyabilicez. Twitch, Ezreal ve Draven gibi metada sık görmediğimiz şampiyonları oynamayı seven esporcunun, nişancı rolü üstlenen her şampiyonu havuzunda bulundurduğunu biliyoruz.

Destek Gorilla : Karma, Zyra ve Miss Fortune seçimleri ile sezonun ilk yarısında %66 gibi bir skor katkısı ile takımına destek olmaya çalışan oyuncunun, Pray ile nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu. Flyr ile bir türlü uyum içinde olamayan oyuncunun ligin ikinci yarısındaki performansı merak konusu.

Longzhu Gaming ekibinin ligde işi epey zor. SKT T1, SSG, KT ve MVP gibi güçlü takımların yer aldığı Kore liginde tablo sabit kalmayacak gibi gözüküyor. Her ne kadar takıma Pray’ i dahil etmeyi başarsalar da özellikle üst koridorda sorun yaşayan ekibin, ligin kuvvetli isimleri karşısında yerini koruyabileceğini söylemek epey güç olacaktır. Özellikle yeni nişancısı ile pek fazla antreman şansı bulamayan ekibin, yakın zamanda ligin 5. Sırasına gerileyebileceğini düşünmekteyim.