Etiket arşivi: Lol Lck ligi

Mvp Longzhu Gaming Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde 3. Kez karşı karşıya gelecek Longzhu gaming ve Mvp takımlarının karşılaşması 2 Mart 2017 saat 13:00’ da gerçekleşecek. Ligde 3. Sırayı Longzhu ekibine 2-1’ lik skor ile kaybeden Mvp takımı, bu karşılaşmayı mutlaka kazanmak zorunda. Longzhu gamin ekibi hem yerini korumak hem de olası Samsung galibiyeti ile alt sıralara gerilememek için mutlak zafer ilkesi ile karşılaşmaya çıkacak.

Müsabakanın ilk maçında üst koridorda Nautilus, ormanda Graves seçimleri ile başarılı olamayan Longzhu ekibi, maçın 20. Dakikasından sonra oyundan tamamen düşerek ilk karşılaşmayı farklı kaybetmişti. İkinci karşılaşmada, Rumble, Rengar, Corki, Caitlyn ve Lulu beşlisi ile karşımıza çıkan ekip zorda olsa 1-1 lik beraberliği yakalamayı başardı. Özellikle Crash ve Pray’ in efsane performanslarına tanık olduğumuz enfes maçın 3. Serisinde Maokai, Kha’ zix, Ryze, Jhin ve Malzahar beşlisi ile çok zorda olsa kazanmayı başaran ekipte, son maça Pray damgasını vurdu. Özellikle Baron pitinde çıkan savaşta aktif rol oynayan Pray, adeta takımını tek başına sırtlanmayı başardı.

İlk karşılaşmada Maokai, Rengar, Syndra, Sivir ve Lulu seçimleri adeta Longzhu gaming ekibine nefes aldırmayan Mvp ekibi, ikinci karşılaşmada bir türlü altın ve skor avantajını lehine kullanamadı. Haritadaki görevlere bir türlü odaklanamayan Mvp ekibinde ikinci maç koordinasyon sıfır düzeyindeydi. Karşılaşmanın 3. Ve son maçında rakibi baskı altında tutmayı başaran Mvp ekibi, Baron pitinde gerçekleşen iki savaşta da Pray’ in karşısında durmayı yada kendisine erişmeyi bir türlü başaramayarak, maçı Longzhu gaming ekibine kaptırdı.

Ligde son kez karşı karşıya gelecek iki takımın, son müsabakasında Mvp ekibinin 2-1 maçı alacağını düşünüyorum. Pray ilk karşılaşmadaki mükemmel performansını tekrar edecek olsa da Mvp ekibi bu sefer kendisi için bir çözüm üretmiştir. Özellikle baron ve ejder pitinde daha temkinli oynayacağını düşündüğüm Mvp ekibi, son karşılaşmada anlamsız skorlar vermeyecektir.

KT Rollster SKT T1 Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde 1. Sırayı kaptırmak istemeyen SKT T1 ve KT Rolster takımlarının karşılaşması 2 Mart 2017 saat 10:00’ da gerçekleşecek. Yıldızlar karması KT Rolster mı ? 2 Kez Dünya şampiyonluk ünvanı kazanan SKT T1 takımı mı ? Nefesleri kesecek mücadele için 2 Mart Perşembe günü kimseye söz vermemenizi öneririz.

Bu sezon lige damgasını vuran KT Rolster takımı adeta All Star ekibi gibi. Takımında bir çok yıldız esporcuyu barındıran KT ekibinde sezon arası dönemde, ağır bir antreman programı ve SKT analizi için kolların sıvandığını biliyoruz. 8.6 KDA oranı ve %64 skor katkısı ile ilk sezonu kapatan nişancı Deft, devre arası çalışmalarına Jhin ve Miss Fortune üzerine devam etti. Dünyanın en iyi destek oyuncularından biri olarak gösterilen Mata, nişancısıyla birlikte ara vermeden çalışmalarını sürdürürken, yaptığı Karma ve Zyra seçimleri üzerine, Lck’ nın ikinci yarısında bizlere bol skorlu bir alt koridor izleteceğinin sinyallerini verdi. Üst koridor Smeb ve Ormancı Score’ un uyumları mükemmel. Orta koridor Pawn her ne kadar istediği skorlara erişemese de takımına büyük bir skor destek oranında katkı sağlıyor.

SKT T1 takımı mutlak galibiyet için ara vermeden çalışmalarına devam ediyor. Ligdeki liderlik konumunu değiştirecek olan karşılaşma için yıldız oyuncusu Faker, bütün motivasyonu ile hazır. Sezon başı IMT takımından transfer edilen Huni gerçekten entresan bir esporcu. Sempatik ve yetenekli esporcunun, bizlere unutulmaz bir karşılaşma izleteceğine şüphe yok. Nişancı Bang ve Destek Wolf Dünyanın en iyi alt koridor ikililerinden biri olarak gösteriliyor. Ormancı Peanut başarılı bir ilk yarı ve devre arası geçiren tecrübeli oyuncu, rakibi Score karşısında da oldukça bilgi sahibi.

Kt Rollster ve SKT müsabakasından zorda olsa SK Telecom ekibinin galip ayrılacağını düşünmekteyim. Özellikle bu tarz önem taşıyan karşılaşmalarda büyük patlamalar yaşayan SKT T1 ekibinin, tecrübesi ve oyuncu kalitesi ile liderlik koltuğunu kaptırmayacağına inanıyorum. Maçın 5 dakikasından sonra her saniyenin heyecan yaratacağını beklediğimiz karşılaşma, espor severlere Dünya şampiyonası klasmanında bir seyir zevki yaşatacaktır.