Etiket arşivi: lol maç tahminleri

6 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 elemelerinin tamamlanmasının ardından dünyanın en iyi 16 takımı sahneye çıkıyor. 4 gruplu sistemden oluşan turnuvada takımlar grup aşamasında altışar maç oynayacak. Her gruptan ikişer takım üst tura yükselecek ve kupayı almak için mücadele verecek. Türkiye’den de Fenerbahçe Espor, dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer almayı başaran takımlardan biri.

6 Ekim Worlds 2017 Maç Programı

  • Flash Wolves vs TSM
  • EDG vs SKT T1
  • Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines

Kendini ligini birinci sıradan tamamlayarak turnuvaya katılmaya hak kazanan Flash Wolves ile Worlds 2017’ye play*in aşamalarıyla katılmayı başaran TSM, 2. günde karşı karşıya gelecek. Her iki takımda da takımını taşıyabilecek yıldız oyuncular bulunuyor. Otoriterlere göre Flash Wolves, TSM’den daha iyi bir takım. Bu aşamaya kadar fazlasıyla maç antrenmanı yapma fırsatı bulan TSM ise oldukça toplanmış bir şekilde turnuvalara katıldı. Flash Wolves biraz daha iyi bir drumda olduğu için bu maçta galibiyete ulaşacaktır.

Flash Wolves vs TSM Lol Maç Tahmini: 1-0 Flash Wolves

Günün ikinci maçında ise Kore Ligi’ni dördüncü bitirerek hayranlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1 ile Çin şampiyonu EDG karşı karşıya gelecek. EDG, genç ve yetenekli oyuncu kadrosu ile rakiplerine korku salıyor. Final kaybetmeyen SKT T1’ın Kore Ligi’ni Longzhu Gaming’e kaptırması ise itibarını bir hayli zedeledi. Bu durumu tersine çevirmek isteyen SKT T1, turnuvaya çok iyi başlayarak eski itibarını kazanmak isteyecektir. O yüzden SKT T1’ın kazanacağını düşünüyorum.

EDG vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT T1

Günün son maçında ise Kore Ligi’ne damgasını vurmayı başaran Longzhu Gaming ile Gigabyte Marines takımları vadide olacak. GPL ligini birinci tamamlayarak Worlds 2017’ye katılmaya hak kazanan Vietnam temsilcisi Gigabyte, turnuvanın bu aşamasından sonra çok fazla ilerleyemeyeceklerini biliyor. O yüzden Longzhu karşısında çok fazla bir varlık gösteremeyebilirler. Diğer yandan Kore Ligi’ni birinci bitiren, SKT T1’ı yenerek play-offları kazanan Longzhu Gaming, Worlds 2017’de rakiplerinin korkulu rüyası olacaktır. Longzhu rahat bir galibiyet alarak turnuvaya muhteşem bir başlangıç yapacaktır.

Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines Lol Maç Tahmini: 1-0 Longzhu Gaming

17 Ağustos Lol Maç Tahminleri

Sihirdar Vadisi’ndeki heyecan bitmeden devam ediyor. Liglerdeki normal sezonların tamamlanmasının ardından üst düzey mücadelelere tanık olduğumuz play-off serileri ile bu heyecanı yaşamaya hazır mısın?

17 ağustos maç programı:

  • Team WE vs Snake Esports
  • Invictus Gaming vs Edward Gaming
  • Mysterious Monkey vs FC Schalke 04

LPL hariç diğer tüm liglerde normal sezon tamamlandı. Sadece LPL’in sezonu devam ediyor. LPL’in 10. haftasının birinci gününde 2 karşılaşma oynanacak. Oynanacak bu iki karşılaşma ligin kaderini belirleyecek çünkü ilk 4 sırada yer alan takımlar vadide kozlarını paylaşacak. Bu da sıralamayı doğrudan etkileyecektir.

Günün ilk maçında birincilik mücadelesi veren Team WE ile ligden düşmemek ve dördüncü sıradaki yerini sağlama almak isteyen Snake Esports takımları sahnede olacak. Geçtiğimiz haftada oynadığı maçların ikisini de kazanmayı başaran Team WE oldukça formda görünüyor. Takım oyunundaki uyumuyla dikkat çekmeyi başaran ekibin birinciliği bırakmaya niyeti yok. Diğer yandan Snake Esporst ise 4. sırada ve oldukça kritik bir durumda.  Çünkü 5. ve 6. sırada bulunan ekiplerle aynı puana sahip. Olası bir mağlubiyette ligden düşmesi işten bile değil. Oldukça çetin bir mücadele bizleri bekliyor.

Team WE vs Snake Esports Maç Tahmini: 2-1 Team WE

LPL’de günün diğer karşılaşmasında ise Invictus Gaming ile Edward Gaming takımlarını izleme şansımız olacak. Ligin ilk üç sırasını doğrudan ilgilendiren maçta her şey olabilir. Şuan 11G-3M ile ligin zirvesinde yer alan EDG, zirveyi bırakmak istemeyecektir. Eğer zirvede kalırsa play-off elemelerine avantajlı bir konumdan başlayabilir. Üçüncü sırada yer alan Invictus Gaming’in ise birincilik ihtimali bulunmuyor. İkinci sırada bulunan Team WE takımının maçını kaybetmesi durumunda ikincilik için bir şans yakalayabilecek. Bu durumun gerçekleşme ihtimalinin oldukça düşük olduğunun kendileri de farkındadır. O yüzden EDG bu maçı rahat kazanır.

 Invictus Gaming vs Edvard Gaming Maç Tahmini: 2-0 Edward Gaming

Bugün oynanacak son maçta ise EU LCS’e  katılmak için muhteşem bir mücadeleye tanık olacağız. Bu sene EU LCS’de kötü bir performans göstererek düşmemek için bir şans yakalayan Mysterious Monkey ile yükselme elemelerine katılmayı başaran FC Schalke 04  takımları karşı karşıya gelecek. Son maçlardaki formlara grafiğine ve takım uyumuna baktığımız zaman FC Schalke 04 bir adım önde görünüyor. Bu zorlu seride gülecek olan taraf FC Schalke 04 olabilir.

Mysterious Monkey vs FC Schalke 04 Maç Tahmini: 3-2 FC Schalke 04