Etiket arşivi: lol tahmin

Dark Passage Bkm Express Oyunfor Crew Lol Maçı Tahmini

League Of Legends Türkiye ligi Dark Passage.Bkm Express ile Oyunfor.Crew arasındaki maç 19 Şubat 2017 tarihinde yapılacaktır. Bu kıran kırana geçicek maçın saat’ i 17:00 !

Dark Passage’ ın üst koridorunda Wickd takma adlı Denmark’ lı oyuncu görev yapacak. Metada bulunan Maokai, Shen ve Trundle şampiyonlarını kullanmayı tercih eden Wickd’ in performansı görücüye çıkacak. Orman rolünü üstlenen oyuncu ise 3.7 kda’ lı Obvious şampiyon yelpazesinde Rek’sai ve Elise bulunmakta. Baskınlarının genelini orta koridor ağırlıklı yapmasını beklediğim Obvious ne kadar başarılı olur göreceğiz. Orta koridor oyuncusu İmmortoru’ nun  3.0 kda’ sı bulunmakta ve şampiyon olarak kitle kontrol canavarı Orianna ve Syndra ile oynamayı tercih ediyor. Nişancı olarak Holyphoenix yer alacak, takım olarak bu oyuncuyu korumaya odaklanan DP nişancısından çok şey bekliyor. Oda metada bulunan Jhin, Varus seçimleri yapmakta ek olarak Caitlyn’ i şampiyon yelpazesine sıkıştıran tecrübeli oyuncu son vuruşu yapmak için bekliyor olacak. Destek’ de Rogu takımını korumak için işin başında olucak. Tahm Kench, Malzahar ve Thresh seçimlerine giden oyuncu Holyphoenix Jhin kitlerse yanında Tahm Kench seçeneğinin arkasından geleceğini tahmin ediyorum.

Ligin 2. sırasına yerleşen Oyunfor.Crew’ in üst koridorunda Elvind görev yapıcak. Takımının çok şey beklediği üst koridor oyuncusu beklentilere karşılık vericekmi bilinmez ama oynadığı saldırı bazlı şampiyonlarla iyi oyunlar çıkartan Elvind’ in en çok kullandığı şampiyonlar şöyle: Shen, Fiora ve Camille. Ormanda Mojito yerini alıcak. Üst koridoru rahat bırakmıyacak gibi görünen oyuncu Elise, Lee Sin ve Graves şampiyon seçimlerinde bulunuyor. Orta koridorda Danimarka asıllı oyuncu Godbro. Ekko, Taliyah ve corki şampiyonlarını oynamayı tercih ediyor. Galakticos karşısında yaptığı Azir seçimi ile de göz dolduran oyuncu kitle kontrol canavarlarını seviyor. Nişancı rolünde Madness, oyunlarını çoğunlukla pasif olarak oynuyor insiyatif kesinlikle almayan E Spor oyuncusu Varus, Jhin ve caitlyn oynamayı seviyor. Destek rolünde takımının korucuğu meleği pozisyonunda Wendelbo oynayacak. %66 skor katkısında bulunan oyuncu Malzahar, Lulu ve karma tercihlerini kullanıyor.

Dark Passage.Bkm Express ve Oyunfor.Crew arasında geçicek duellonun galibinin Crew olacağını tahmin ediyorum. Elvind’ in ışınlama zamanı ve doğru pozisyon almasını, Godbro’nun Dark Passage ön saflarını hızlıca eritmesi sayesinde çok zor bir maç olmayacağı kanaatindeyim.

Fenerbahçe Espor Team AURORA Lol Maçı Tahmini

League of legends şampiyonluk ligi müsabakaların da 19.02.2017 saat 13:00’ da 1907 Fenerbahçe Espor ve Team AURORA takımları karşı karşıya gelecek. Puan tablosunda, 2 galibiyet 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile 1907 Fenerbahçe Espor takımı 10 puan ile 4. Sırayı Galakticos espor ile paylaşıyor. Lig’ de ısrarlı çıkışını sürdürmekte olan Hwa Gaming, karşısında moralli bir beraberlik alan Team Aurora, 2 galibiyet, 3 beraberlik, 3 mağlubiyet ile 9 puana sahip. Lig de ki yarış dan kopmamak ve 4. Sıradaki yerini kaptırmak istemeyen Fenerbahçe ve 4. Sıraya oturmak isteyen Team Aurora takımları arasındaki mükemmel mücadelenin nefesleri keseceği garanti !

2017 sezon başında 9 aylık rekor ceza gören nişancı rolündeki j1mmy’ nin yerine, Elysion nickli Sergen Dikel görev yapacaktır. Ligin yeni takımlarından olan 1907 Fenerbahçe Espor da üst koridor da Super Massive’ den yaptığı sürpriz ayrılık ile sevenlerini şaşırtan Thaldrin nickli Berke Demir, orta koridor da Frozen, orman da Reach ve destek rolünde UN1TBACK şeklindeki dağılım gerçekleşmesi bekleniyor. Galacticos müsabakası ile birlikte morallerin düşük olduğu 1907 Fenerbahçe Espor da antremanlar son hızla devam eder iken mutlak 3 puan ilkesiyle çıkılacak müsabaka da gözler üst koridorun yıldız ismi Thaldrin de olacak. Galacticos mücadelesin de Trundle ve Natulius seçimleri ile beklenen performansı veremeyen Thaldrin’ in Team Aurora karşısında göstereceği performans merakla bekleniyor. Nişancı ve destek uyumunun henüz tam olarak sağlanamadığı 1907 Fenerbahçe Espor takımının haritadaki görevleri tamamlama konusunda sorun yaşadığı, son maçında karşımıza çıkan gerçeklerden oldu. Yapılan çalışmalar da takımın koordinasyon sorunu üzerine yoğunlaştığı ve yabancı oyuncuları ile iletişimin güçlenmesi üzerine çalıştığı ulaşan haberler arasında.

Ligin ikinci sırasında yer alan HWA Gaming karşısında aldığı beraberlik ile moral bulan Team Aurora, takımında 1907 Fenerbahçe Espor karşılaşması hazırlıkları bütün hızıyla devam ediyor. Üst koridorda Atom, orta koridorda Leyl Ü Nehar, ormanda Taikki, orta koridorda Avenuee, nişancı rolünde Ruvelius dizilimi ile müsabakaya çıkacağı bekleniyor. Fenerbahçe Espor’ un aksine Atom ve Taikki’ nin takım ile iletişimde HWA maçında da izlediğimiz gibi iletişim kopuklukları yok. Takım olarak harita görevlerinde sorun yaşayan Team Aurora ekibinde, çalışmalar harita görevleri üzerine yoğunlaşmış durumda.

Genel olarak puan tablosunda 1907 Fenerbahçe Espor takımının 1 puan gerisinde bulunsa da Team Aurora bu müsabakadan galip ayrılır. Harita görevleri konusunda Fenerbahçe Espor ekibine göre nispeten daha hızlı odaklanan Team Aurora takımı, ayrık itme konusunda da 1-0 önde, ilk maçta rakiplerin birbirini tartacağı müsabakanın ilk yarısında Team Aurora zorda olsa kazanmayı bilicektir. İkinci yarıda tempolu ve hızlı geçicek maçta Team Aurora’ nın çok zorlanmadan 1907 Fenerbahçe Espor karşısında galibiyete gidiceğini düşünmekteyim.