Etiket arşivi: lolmod

Lol Oyun Modları Nelerdir ?

Kalıcı Oyun Modları
Sihirdar Vadisi
Bildiğimiz klasik oyun haritamız hem normal oyun hemde dereceli oyunun oynandığı mod neyse konumuzu çok dağıtmadan geri dönelim.
Kısaca anlatacak olursak 5v5 oyun modudur ve amaç karşı nexus kulesini patlatmaktır.Ama bu iş bu kadar basit değil öncelikle oyunun erken safhasında(0-20 dk)farm yapmalısınız bunun en güzel rahat yoluda son vuruş atmaktır ve buda bu kadar kolay olmayacaktır çünkü karşınızda sizin açığınızı bekleyecek size saldırmak isteyen düşmanlarınız var ve onlardan kaçarak minyon kasmanız gerekir. Oyunda genellikle 20.dakikadan sonra takım savaşları başlar çoğunlukla midde 5v5 takım savaşları oyunun en eğlenceli bölümüdür genellikle bunun yanında yapmanız gereken global görevlerinizde var ejderha kesmek baron kesmek vb.
Bu aşamaları geçtikten sonra oyunu kazandıysanız büyük bir zevk ve haz alacaksınız.Yaklaşık oyun süresi 30-40 dk
Sonsuz Uçurum(A.R.A.M)
Bu oyun modu kısa vakitleri olan oyuncular ya da eğlenece amacıyla giren kişiler için bire bir rasgele şampiyon
veriliyor size bir zaman en sevdiğiniz ve aramda oynamaktan zevk alınan şampiyonlar bazende en sevmediğiniz aramda bir işe yaramayan işlevselliği olmayan şampiyonlar gelecek ama durun tabikide üzülmek yok RiotGame bununda bir yolunu düşündü ama genede bir kumar bu olayımızda zar atıyorsunuz yine rasgele bir şampiyon veriyor iyi ve ya kötü tabikide bu zar sayınızı biriktirebiliyorsunuz. Şöyle dediğinizi duyar gibiyim hadi istediğimiz şampiyon geldi zar attığımızda oyundan biri çıktı bununda önüne geçtiler zarınız size iade ediliyor yeniden şansınızı deneyebiliyorsunuz.Oyunun içeriğinede gelecek olursak tek bir koridorda 5v5 savaşıyorsunuz sadece amacınız sadece eğlenmek ve karşı nexusu patlatmak bu oyun modunda sihirdarlar fazla para ile başlar ve 3.seviye olarak başlarsınız.
Uğursuz Koruluk
3v3 savaş modudur bu haritada sihirdar vadisinden daha fazla miktarda para ile başlarsınız.Bol bol kan ve aksiyon yaşanan bu haritada sunak ve Baronun yerine Zehirçene bulunur.Bu haritamızın merkezi diğer haritalarda olduğu gibi orta koridor aksine ormandır.
Biraz sunaklardan bahsedelim.Uğursuz Koruluk’un ormanında, onları kontrol eden takıma bonus veren iki sunak bulunur. Bir sunağı ele geçirmek, her minyon öldürüldüğünde fazladan altın kazandırır. İkisini de ele geçirmek ise saldırı ve yetenek güçlerine büyük bonuslar verir.
Ele geçirilen bir sunak birkaç dakikalığına kilitlenir, rakip oyuncuların kontrolüne giremez.
Tabi sunaklara detaylı değinmişken Zehirçeneye değinmezsek darılmazmı bize
Uğursuz Koruluk’un en güçlü canavarı olan bu devasa, hortlamış örümcek; tüm bir takım için bile büyük bir tehlike oluşturur. Zehirçene’yi yenmek tüm takıma altınla beraber fazladan saldırı hızı, beklemesinde azalma, can ve mana yenilenmesinde hızlanma verir.