Etiket arşivi: SKT vs Longzhu

6 Ekim Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 elemelerinin tamamlanmasının ardından dünyanın en iyi 16 takımı sahneye çıkıyor. 4 gruplu sistemden oluşan turnuvada takımlar grup aşamasında altışar maç oynayacak. Her gruptan ikişer takım üst tura yükselecek ve kupayı almak için mücadele verecek. Türkiye’den de Fenerbahçe Espor, dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer almayı başaran takımlardan biri.

6 Ekim Worlds 2017 Maç Programı

  • Flash Wolves vs TSM
  • EDG vs SKT T1
  • Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines

Kendini ligini birinci sıradan tamamlayarak turnuvaya katılmaya hak kazanan Flash Wolves ile Worlds 2017’ye play*in aşamalarıyla katılmayı başaran TSM, 2. günde karşı karşıya gelecek. Her iki takımda da takımını taşıyabilecek yıldız oyuncular bulunuyor. Otoriterlere göre Flash Wolves, TSM’den daha iyi bir takım. Bu aşamaya kadar fazlasıyla maç antrenmanı yapma fırsatı bulan TSM ise oldukça toplanmış bir şekilde turnuvalara katıldı. Flash Wolves biraz daha iyi bir drumda olduğu için bu maçta galibiyete ulaşacaktır.

Flash Wolves vs TSM Lol Maç Tahmini: 1-0 Flash Wolves

Günün ikinci maçında ise Kore Ligi’ni dördüncü bitirerek hayranlarını hayal kırıklığına uğratan SKT T1 ile Çin şampiyonu EDG karşı karşıya gelecek. EDG, genç ve yetenekli oyuncu kadrosu ile rakiplerine korku salıyor. Final kaybetmeyen SKT T1’ın Kore Ligi’ni Longzhu Gaming’e kaptırması ise itibarını bir hayli zedeledi. Bu durumu tersine çevirmek isteyen SKT T1, turnuvaya çok iyi başlayarak eski itibarını kazanmak isteyecektir. O yüzden SKT T1’ın kazanacağını düşünüyorum.

EDG vs SKT T1 Lol Maç Tahmini: 1-0 SKT T1

Günün son maçında ise Kore Ligi’ne damgasını vurmayı başaran Longzhu Gaming ile Gigabyte Marines takımları vadide olacak. GPL ligini birinci tamamlayarak Worlds 2017’ye katılmaya hak kazanan Vietnam temsilcisi Gigabyte, turnuvanın bu aşamasından sonra çok fazla ilerleyemeyeceklerini biliyor. O yüzden Longzhu karşısında çok fazla bir varlık gösteremeyebilirler. Diğer yandan Kore Ligi’ni birinci bitiren, SKT T1’ı yenerek play-offları kazanan Longzhu Gaming, Worlds 2017’de rakiplerinin korkulu rüyası olacaktır. Longzhu rahat bir galibiyet alarak turnuvaya muhteşem bir başlangıç yapacaktır.

Longzhu Gaming vs Gigabyte Marines Lol Maç Tahmini: 1-0 Longzhu Gaming

SKT T1 Longzhu Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore liginde Sk Telecom T1 ve Longzhu Gaming arasındaki karşılaşma 22 Mart 2017 saat 13:00′ da ekranlarda olacak. Ligin lider ekibi ve üç kez Dünya şampiyonu olan takımı SKT ekibi karşılaşma büyük küçük her karşılaşma için aynı titizlik ile çalışmaya devam ediyor. Longzhu Gaming ekibi ise ligde hesaplar yapmaya başladı. Mvp ekibi KT karşısında kaybeder ve Longzhu ekibi karşılaşmayı kazanırsa, ligde 4. Sırayı Mvp ekibi ile birlikte paylaşacak. Ligin lideri ve liderlik sıralamasına yükselmek için mücadele eden takımlar arasında gerçekleşecek karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

SKT Telecom ekibi bu sezon ligde fırtına gibi esmeye devam ediyor. Lck en iyi beş oyuncu listesinde 4 esporcusu bulunan ekip, ligdeki her karşılaşma için büyük bir disiplin ile çalışmaya devam ediyor. Antremanlarında takım oyununu pekiştirmek ve bireysel performanslarını geliştirmek üzerine yoğunlaşan ekipte, sempatik oyuncu Huni ise antremanların neşe kaynağı olmaya devam ediyor. Longzhu ekibi karşısında, üst koridorda Huni, ormanda Peanut, orta koridorda Faker, alt koridorda Bang ve Wolf ikilisi ile çıkması bekleniyor.

Longzhu gaming ekibi takım olarak hazırlıklarına devam ediyor. Üst üste gelen BBQ ve Rox Tigers zaferleri ile birlikte yükselişe geçen ve yükselişine devam etmek isteyen ekibin, antremanlarına Faker ve Huni’ yi tutmak üzerine yoğunlaştıkları elimize ulaşan haberler arasında. Sezon başındaki kötü performansını zorda olsa düzeltmeyi başaran ekibin, SKT karşısındaki performansı ise merak ile bekleniyor. Karşılaşmaya, üst koridorda Expession, ormanda Crash, orta koridorda Pray, alt koridorda Pray ve Gorilla ikilisi ile çıkması bekleniyor.

SKT T1 ve Longzhu Gaming ekipleri arasındaki karşılaşmayı, SKT ekibinin zorlanmadan kazanacağını düşünmekteyim. Takım olarak daha tecrübeli ve yetenekli bir kadroya sahip olan LCK lideri, iki karşılaşmayıda 25 dakikanın üstüne çıkarmayacaktır.