Etiket arşivi: skt vs msf

20 Ekim SKT vs MSF Maç Tahmini

League of Legends Worlds 2017’de grup aşaması nihayet tamamlandı. 4 grupta başarılı olan 8 takım, bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı. Artık bu aşamadan sonra çeyrek final serileriyle turnuva devam edecek. 3 Kore, 2 Çin, 2 AB Batı ve 1 Kuzey Amerika temsilcisi turnuvanın grup aşamalarında başarılı oldular.

Çeyrek final serilerine sürpriz bir takım olarak gelen Misfits, dünya şampiyonasını 3 kere kazanan SKT T1 ile eşleşti. Turnuvanın en güçlü takımlarından biri olan SKT T1 cephesi, Misfits ile eşleşmekten oldukça memnun görünüyor.

Misfits takımı Worlds 2017’ye son anda katılan takımlardan biri. EU LCS’de istediği gibi bir performans gösteremeyen Misfits, play-off elemelerinde muhteşem bir performans göstererek Dünya Şampiyonası 2017’ye katılmaya hak kazandılar. Otoriteler Misfits takımının grup aşamasından çıkabileceğine pek fazla bir ihtimal vermiyordu. Zoru başaran Misfits, gruptan ikinci olarak çıkmayı başardı ve çeyrek finallere tie-break oynayarak katıldı.

SKT T1 cephesi ise Kore Ligi’nde çok kötü bir performans göstererek dördüncü oldu. Kimsenin beklemediği mağlubiyetler alan takımın play-off elemelerinde neler yapabileceği konuşuluyordu. Çeyrek finalde ve yarı finalde rakiplerini dominant bir oyunla alt etmeyi başaran SKT T1, bu seneki en büyük rakibine 3-1 kaybederek Kore Ligi şampiyonluğunu rakibine kaptırmıştı. O yüzden bu turnuvada SKT T1’ın şampiyonluğa ulaşması kendileri için oldukça önemli. Ayrıca rakibi Longzhu Gaming’den de bir intikam alma şansı yakalayabilirler.

Bu maçla ilgili tahmin yapmak çokta zor değil. SKT T1 bu serinin mutlak favorisi konumunda. Rakibi Misfits ise rakibine direnebileceği kadar direnecektir. Seride SKT T1 tüm kozlarını kullanmayabilir. Elindeki kozları turnuvanın ilerleyen aşamalarında kullanmak için rakiplerinden saklayabilirler. Bu yüzden Misfits takımın 1 galibiyet alması çokta sürpriz olmaz. Her ne kadar Misfits takımı çok formda olsa da SKT T1 gibi tamamen oturmuş ve takım uyumu çok iyi olan bir takımla karşı oynamak kendileri için oldukça zor olacaktır. Tahminlerime göre SKT T1 takımı bu seride 3-1 bir galibiyet alarak yarı final biletini kapacaktır.

SKT T1 vs Misftis Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-1 SKT T1