Etiket arşivi: SSG

SSG JAG Lol Maçı Tahmini

League of Legends Kore liginde mücadele eden Samsung Galaxy ve Jin Air Greenwing arasındaki karşılaşma 21 Mart 2017 saat 10:00′ da ekranlarda olacak. SSG ekibi sezon başından beri peşinde koştuğu KT ve SKT ikilisine nihayet yetişebildi ve ligde ikinci sıraya yerleşti. JAG ekibi bu sezon ligde ki kötü performansının bedelini küme düşerek ödemek istemiyor. İki takım arasındaki müsabaka bol bol skora ve seyir zevki yüksek bir maça işaret ediyor.

Samsung Galaxy bu maç ile birlikte üst üste gelen KT ve KDM galibiyetleri serisine devam etmek istiyor. Orta koridor oyuncusu Crown ve orman rolünü üstlenen Ambition’ dan çok şey bekleniyor. Takımın koruyucu meleği Corejj’ nin alacağı karakter takım savaşlarının seyirini belirleyecek. Corejj tekli sırada pek çok kez antreman yaptığı tahm kench seçeneğine gidecek mi merak konusu. Varus oynamayı seven ve antremanını sıklıkla bu şampionla yapan Ruler’ ın elinde görebilecekmiyiz bilinmez fakat her zaman yedeğinde Ashe ve Ezreal kozlarını da elinde bulundurduğunu biliyoruz. Üst koridor rolülü üstlenen CuVee, hazırlıklarını Rumble ile yapmış görünüyor. Bir diğer seçeneğinde ise Gangplank olan CuVee bu iki seçenek üstündemi duracak yoksa Camille kartınımı ortaya sürecek göreceğiz.

Ligin 8. Sırada yer alan Jin Air Greenwings, yükseliş peşinde ve bunu Samsung Galaxy galibiyetiyle ile yaparsa daha da değerleneceğinin farkında olan Jin Air maç için hazır. Orta koridor oyuncusu Kuzan, Corki ile görev yapacak gibi gözüküyor. İkinci planında ise Ryze seçeneği bulunacak gibi. Takım olarak bu sezon lige bir türlü adapte olamayan ekip, SSG karşısında bir karşılaşma kazanırsa düşme hattından uzaklaşabileceğinin farkında.

Samsung Galaxy ve Jin Air Greenwings arasındaki karşılaşmayı, SSG ekibinin kazanacağını düşünmekteyim. Özellikle KT karşısında alınan galibiyet ile birlikte ligdeki ikinci sıraya kimseye kaptırmak istemediğini belirten espor takımı, bu karşılaşma içinde mükemmel bir performans sergileyecektir.

Samsung Galaxy Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Kore ligin de mücadele eden Samsung Galaxy ekibi, Kore liginin en köklü takımlarından biri. Bu sezonun ilk yarısında, 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile birlikte 3. Sırada yer alan SSG ekibinin ligin ilk yarısında aldığı ezeli rakibi SKT T1 karşısında aldığı mağlubiyet ile birlikte hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Jin Air karşısında ilk yarının son maçını moralli kapatan ekipte şampiyonluk hayalleri yeniden yeşermeye başladı. 1 Mart 2017 Tarihinde Kore ligi kış sezonunun ikinci yarı açılış maçını BBQ ekibiyle gerçekleştirecek olan SSG ekibinde çalışmalar hız kesmeden başladı.
Samsung Galaxy ekibinin 2017 kadrosu ve analizi şu şekilde ;

Üst Koridor Cuvee : Tank metasına bir türlü ayak uyduramayan genç esporcu, özellikle SKT T1 ve KT Rolster karşısında ortaya koyduğu kötü performans ile bu sezon eleştirilerin odağında. 3.3 KDA ve %57 skor katkısı ile sezonun ilk yarısını kapatan esporcunun acilen tank metasına ayak uydurması gerekiyor. Işınlanma zamanını bir türlü kontrol edemeyen Cuvee, devre arasında özellikle tank şampiyonlar üzerine çalışmaya başladı. Sezonun ilk yarısında Maokai, Poppy ve Shen seçimleri izlediğimiz Cuvee, acele olarak şampiyon havuzunu genişletmeli ve takımına olumlu katkı sağlamaya başlamalı.

Orman Ambition : Samsung Galaxy ekibinde ne olursa olsun takım oyunundan kopmayan tek isim Ambition. Haritada her konuma yetişmeye çalışan tecrübeli ormancı, %70 skor katkısı ile takımına en büyük desteği veriyor. Bu sezon liderlik için SSG ekibinin en büyük kozlarından biri olan Ambition, Kha’ Zix, Rengar ve Lee sin seçimleri ile çıkardığı mükemmel oyunlar ile her ne kadar mağlubiyetlere engel olamasa da, gelecekte Dünya şampiyonasında muhakkak oynaması gereken esporcular arasında.

Orta Koridor Crown : Bu sezon beklentileri bir türlü karşılayamayan genç esporcu, bir türlü tilt olma alışkanlığından vazgeçemiyor. Haritanın karanlık kısımlarına adeta kafa atarak giren Crown acil olarak tecrübe kazanmalı. 3.4 KDA ve %60 skor katkısı ile vasat bir grafik çizen Crown, Ryze, Viktor ve Orianna seçimleri ile karşımıza çıksa da şampiyonlara hakim olmadığı ve daha uzun çalışmalar yapması gerektiğini espor severlere göstermiş oldu.

Nişancı Ruler : Samsung Galaxy ekibine bu sezon katılan nişancı Ruler, Ashe, Ezreal ve Jhin şampiyonlarına hakim. Son zamanlarda Caitlyn sürprizi ile karşımıza çıkmak isteyen yetenekli oyuncu, hayranlarına kötü bir sürpriz yaptı. Hakim olmadığı şampiyonları profesyonel haritada deneyen genç esporcu, acil olarak şampiyon havuzunu genişletmeli ve tecrübesi az olan şampiyonları ligde oynamaktan vazgeçmeli.

Destek Corejj : Corejj için söylenebilecek pek bir şey yok aslında, ne eksik ne fazla oyununu oynuyor. Risk almaktan kaçınan destek oyuncusu Corejj, haritada hakimiyeti konusunda biraz daha çalışırsa yakın zamanda espor severlerin gönlünü fetih etmeyi başaracaktır.

Samsung Galaxy ekibinde devre arasında bir transfer beklenmiyor. Skt ve Kt karşısında bir türlü istediği oyunu sergileyemeyen SSG ekibi için bu sezon şampiyonluk hayalden ileri geçmeyecektir. Takımın bütünlüğünü korumak için en kısa sürede üst koridor ve orta koridoruna yeni kan eklemesi gereken ekibi bu sezon Dünya şampiyonasında izleyebileceğimizi sanmıyorum.