Etiket arşivi: TT 2017 kadrosu

Team Turquality Çilekler Lol Maçı Tahmini

League of legends Türkiye yükselme liginde mücadele eden Team Turquality ve Çilekler arasındaki karşılaşma 1 Mart 2017 saat 16:00 da başlayacak. Şampiyonluk ligi yarışında avantaj elde etmek isteyen TT ekibi 3 zafer 1 mağlubiyet ile Team Vulture ekibiyle birlikte ilk sırayı paylaşıyor. Yükselme liginin ikinci yarı açılış maçını kaçırmamanızı öneririz.

Team Turquality bu sezon iki yabancı transfer ile şampiyonluk ligine geri dönmek için mücadele edeceklerini espor severlere duyurmuştur. P3P Esport karşısında gelen mağlubiyet ile devre arasına moralsiz girseler de verimli bir devre arası geçiren TT ekibinde, kadroda bir değişiklik gözükmüyor. Üst koridorda görev yapan Kirito nickli Avusturalya asıllı esporcu Malphite, Renekton ve Shen seçimleri ile ilk yarı karşımıza çıkmıştı. Devre arasında Camille ve Nautilus üzerine çalışan genç esporcunun gelecek vadettiğini söylemek gerekiyor. Orta koridor Shoshin ligde oldukça tecrübe edindi ve rakipleri ile yüzleşmeye hazır. Ormancı Sigma bu sezon Team Turquality ekibiyle şampiyonluk ligine çıkamazsa, bahar sezonunda şampiyonluk ligi takımlarından birine transfer olabilecek gibi gözüküyor.

Çilekler ekibinde devre arası çalışmaları ara vermeden başlamıştı. Özellikle takım olarak organize harita rotasyonu gerçekleştiremeyen ekibin, harita hakimiyeti kurma konusunda ağır çalışmalar yaptığı elimize ulaşan haberler arasında. Çilekler ekibindeki yabancı oyuncular, Lechase ve Rhukz henüz takıma adapte olabilmiş değil. Takım arkadaşları ile diyalog kurma sıkıntısı çeken iki oyuncu için zor bir ikinci yarı olacağa benziyor. Nişancı Unexpected ve Destek Rhuzk arasındaki iletişimin gözle görülür derecede kopuk olduğunu gördüğümüz Çilekler ekibinde, ikinci maçta PBD – Rhukz değişikliği görmemiz mümkün.

Team Turquality şampiyonluk liginde mücadele etmiş olmanın verdiği avantaj ile Çilekler espor ekibine göre bir adım ileride. TT zaferi ile sonuçlanacağını düşündüğüm karşılaşmanın, oyunun ilk dakikalarında yavaş başlayıp, ilerleyen dakikalarda bol bol skor getireceğini söylemekte fayda görüyorum.