Etiket arşivi: worlds 2017

21 Ekim RNG vs FNC Maç Tahmini

Worlds 2017’de çeyrek final heyecanı Çin ekibi Royal Never Give Up ile Avrupa temsilcisi Fnatic karşılaşmalarıyla devam ediyor. Çeyrek finallerin ilk maçında muhteşem bir oyunla Worlds 2017’nin en favori takımını 3-0 yenmesi başaran SSG, tüm rakiplerine büyük bir korku yaşattı diyebiliriz. Bugünde ev sahibi takım olan RNG takımının rakiplerine korku salması bekleniyor.

Çin liginde harika bir performans göstererek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanan Çin temsilcisi, turnuvanın bu aşamasından sonraki aşamalara geçmek için tüm kozlarını oynayacaktır. Çin liginin en iyi orta koridoru olarak gösterilen Xiaohu’nun göstereceği performans, takımının ilerleyen aşamalarda yer almasında önemli bir rol oynayacaktır.

Diğer yandan Fnatic ekibinde ise işler pek fazla yolunda gitmiyor gibi. EU LCS’de muhteşem bir performans geçiren takım, play-offlarda adeta döküldü. Şampiyonluktan olan takım, Worlds 2017’ye girebilmek için ise birkaç ön eleme turu oynamak zorunda kaldı. Grup aşamasında da istediğini yapamayan takımın sonraki maçlarını kazanmasıyla buraya geldiğini hatırlatmakta fayda var. Yani Fnatic gösterdiği performansla hayranlarını mutlu edebilmiş değil. Her ne kadar formsuz görünseler de çeyrek final aşamasında takımların daha istekli oynadığı da bir gerçek. Fnatic rakibini elerse muhteşem bir sürpriz yapmış olacak. Çünkü bu seride mutlak favori konumunda bulunan takım, ev sahibi RNG.

Tekli ve ikili koridorlarda oldukça çetin mücadeleler görebiliriz. Avrupa’nın en genç yeteneklerinden biri olan Caps ile Xiaohu’nun orta koridorda yapacağı hamleler oyunun gidişatını yön verebilir. Ayrıca her iki takımın taşıyıcısı da adının hakkını fazlasıyla veriyor. Takımlarını taşımakla yükümlü olan bu nişancılardan biri Rekles, diğeri ise en iyi Çin nişancı olan Uzi. Alt koridorda da işler fazlasıyla karışabilir. Ormanda sıkıntılı zamanlar yaşayan Fnatic, Broxah’ın formsuz durumu nedeniyle erken oyunda çok fazla sıkıntı yaşayabiliyor. Rakip ormancı MLXG’nin erken oyunda ağırlığını koyması, Fnatic’in başına bela olabilir. Bu maçta muhtemelen RNG gülen taraf olacak ama Fnatic takımı da seride en azından bir galibiyet alarak rakibine zor anlar yaşatacaktır.

21 Ekim RNG vs FNC Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-2 RNG.

20 Ekim SKT vs MSF Maç Tahmini

League of Legends Worlds 2017’de grup aşaması nihayet tamamlandı. 4 grupta başarılı olan 8 takım, bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı. Artık bu aşamadan sonra çeyrek final serileriyle turnuva devam edecek. 3 Kore, 2 Çin, 2 AB Batı ve 1 Kuzey Amerika temsilcisi turnuvanın grup aşamalarında başarılı oldular.

Çeyrek final serilerine sürpriz bir takım olarak gelen Misfits, dünya şampiyonasını 3 kere kazanan SKT T1 ile eşleşti. Turnuvanın en güçlü takımlarından biri olan SKT T1 cephesi, Misfits ile eşleşmekten oldukça memnun görünüyor.

Misfits takımı Worlds 2017’ye son anda katılan takımlardan biri. EU LCS’de istediği gibi bir performans gösteremeyen Misfits, play-off elemelerinde muhteşem bir performans göstererek Dünya Şampiyonası 2017’ye katılmaya hak kazandılar. Otoriteler Misfits takımının grup aşamasından çıkabileceğine pek fazla bir ihtimal vermiyordu. Zoru başaran Misfits, gruptan ikinci olarak çıkmayı başardı ve çeyrek finallere tie-break oynayarak katıldı.

SKT T1 cephesi ise Kore Ligi’nde çok kötü bir performans göstererek dördüncü oldu. Kimsenin beklemediği mağlubiyetler alan takımın play-off elemelerinde neler yapabileceği konuşuluyordu. Çeyrek finalde ve yarı finalde rakiplerini dominant bir oyunla alt etmeyi başaran SKT T1, bu seneki en büyük rakibine 3-1 kaybederek Kore Ligi şampiyonluğunu rakibine kaptırmıştı. O yüzden bu turnuvada SKT T1’ın şampiyonluğa ulaşması kendileri için oldukça önemli. Ayrıca rakibi Longzhu Gaming’den de bir intikam alma şansı yakalayabilirler.

Bu maçla ilgili tahmin yapmak çokta zor değil. SKT T1 bu serinin mutlak favorisi konumunda. Rakibi Misfits ise rakibine direnebileceği kadar direnecektir. Seride SKT T1 tüm kozlarını kullanmayabilir. Elindeki kozları turnuvanın ilerleyen aşamalarında kullanmak için rakiplerinden saklayabilirler. Bu yüzden Misfits takımın 1 galibiyet alması çokta sürpriz olmaz. Her ne kadar Misfits takımı çok formda olsa da SKT T1 gibi tamamen oturmuş ve takım uyumu çok iyi olan bir takımla karşı oynamak kendileri için oldukça zor olacaktır. Tahminlerime göre SKT T1 takımı bu seride 3-1 bir galibiyet alarak yarı final biletini kapacaktır.

SKT T1 vs Misftis Çeyrek Final Maç Tahmini: 3-1 SKT T1

12 Ekim Lol Maç Tahminleri

League of Legends Worlds 2017’de heyecan devam ediyor. Birinci haftanın ardından vadideki mücadele Worlds 2017 grup aşamasının ikinci haftasıyla birlikte tamamlanacak. Beklenen performansı bir türlü gösteremeyen takımların bir üst tura çıkmak için artık son şansı bu hafta oynanacak olan maçlarda olacak. 12 Ekim’de B grubundaki takımlarının tüm maçları oynanacak ve üst tura yükselecek olan takımlar belirlenecek.

12 Ekim Lol Maç Programı

  • Fnatic vs Immortals
  • Immortals vs Longzhu Gaming
  • Fnatic vs Gigabyte Marines

Günün ilk maçında oynadığı tüm serileri kaybeden Fnatic ile 2 galibiyeti olan Immortals takımları vadideki yerini alacak. Fnatic, grup aşamasına play-in sistemi sayesinde EU LCS’den katılmıştı. Beklentilerin bir hayli uzağında bir performans gösteren takım, oynadığı 3 maçın üçünde de mağlup olarak turnuva çok kötü bir başlangıç yaptı. Diğer yandan NA temsilcisi Immortals ise grupta sadece Longzhu Gaming’e kaybederek turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı ve bir üst tura çıkmak için çok büyük bir şansı var. Daha takım şeklinde hareket edebilen Immortals bu maçta rahat bir galibiyet alarak üst tura çıkmak için büyük bir fırsat yakalayabilir.

Fnatic vs Immortals Maç Tahmini: 1-0 Immortals

Günün ikinci maçında ise Kore Ligi’ni ve play-off aşamasını birinci tamamlayan Longzhu Gaming ile grubun diğer iddialı ekibi Immortals karşı karşıya gelecek. Her ne kadar Immortals iyi bir takım oyunu sergilese de dünyanın en iyi takımlarından biri olarak kabul edilen Longzhu’ya karşı şansları oldukça düşük. Yaptıkları muhteşem oyunlarla SKT T1’ı yerinden etmeyi başaran Longzhu Gaming, diğer maçlarda olduğu gibi bu maçta da rahat bir galibiyet alarak grubu lider olarak tamamlamayı garantileyecektir.

Immortals vs Longzhu Gaming Maç Tahmini: 1-0 Longzhu Gaming

B grubunun son maçında ise grubun sürpriz takımı Gigabyte Marines ile kötü bir turnuva geçiren Fnatic takımları karşı karşıya gelecek. Worlds 2017’de en farklı oyun tarzını sergilemeyi başaran Gigabyte ekibi, ilk maçta rakibini yaptığı hamleler sayesinde alt etmeyi başarmıştı. Diğer maçlarda uyguladığı taktikleri tutmayan takımın bu maçta da Fnatic’e güzel sürprizler hazırlayabileceğini söyleyebiliriz.

Fnatic vs Gigabyte Marines Maç Tahmini: 1-0 Fnatic