Etiket arşivi: worlds 2017 elemeleri

24 Eylül Lol Maç Tahminleri

Worlds 2017 elemelerinin ikinci gününde A ve B grubundaki takımlar son kozlarını oynayacak. 2 gruptaki takımlarda son maçlarını bugün sergileyecek. Bir sonraki tura geçmek isteyen takımların ilk 2 sırada yer alması gerekiyor.

24 Eylül Lol Maç Programı

Team oNe Esporst vs Cloud9

Lyon Gaming vs Team WE

Cloud9 vs Dire Wolves

Dünya Şampiyonası Elemeleri’nin ikinci gününde ilk maçta Team oNe Esports ile grubun favorisi Cloud9 karşılaşacak. Oldukça üst düzey bir kadroya sahip olan Cloud9’ın gruptaki tüm maçlarını kazanması sürpriz olmaz. Bu yüzden grupta oynadığı maçların tamamında favori olarak görülecektir. Rakibi ise Dire Wolves ile ikincilik mücadelesi verecek. Eğer bir sonraki tura geçmeyi başarırsa beklentilerin bir hayli üzerine çıkmış olacak. Bu maçla ilgili pek fazla bir şey söylemek gerekmiyor. Cloud9 oldukça rahat bir şekilde bu maçı kazanacaktır.

Team oNe Esporst vs Cloud9 Lol Maç Tahmini: 1-0 Cloud9

Günün ikinci maçında ise uluslararası turnuvalarda kendini gösterebilme şansı olan Lyon Gaming ile Team WE takımları vadide olacak. Bu iki ekibin oynadığı ilk maçta Team WE takımı oldukça zor bir karşılaşmadan galip gelmeyi başardı. Oyunu son ana kadar önde götüren Lyon Gaming, son takım savaşını kötü oynayarak maçı kaybetti. Bu maçta ise Team WE rehavete kapılmayacak ve rakibini küçümsemeyecektir. Bu maçta her şey olabilir ama Team WE galibiyete biraz daha yakın olan takım.

Lyon Gaming vs Team WE Lol Maç Tahmini: 1-0 Team WE

Günün son maçında ise yine B grubu takımlarından Cloud9 ile Dire Wolves takımları karşılaşacak. Cloud9’ı yenen takımın gruptan ikinci olarak çıkma ihtimali oldukça yüksek. O yüzden Dire Wolves son maçında bir galibiyet alarak elemelerde bir sonraki tura geçmek isteyecektir.Cloud9 cephesinde ise oldukça kolay bir grupta olmanın rahatlığı var. Gruptan birinci çıkarak bir sonraki turda ikincilerden biriyle karşılaşacak ve Worlds 2017 biletini kapacak. O yüzden bu maçta Cloud9 tüm imkanlarını kullanır.

Cloud9 vs Dire Wolves Lol Maç Tahmini: 1-0 Cloud9

2 Ağustos 2017 Lol Maç tahminleri

Sihirdar Vadisi’nde bugün 3 maç oynanacak. Bu maçların ikisi Kore Ligi’nde oynanırken kalan diğer maç ise Tayvan Ligi’nde olacak. Her iki ligde de normal sezonun son haftası ve heyecan dorukta. Kore Ligi’nde oynanacak olan maçlar sıralamayı çok fazla değiştirmeyecektir. Takımların sıralaması az çok belli oldu. Çok düşük ihtimallerle gerçekleşecek olan puan kayıpları düşecek ve kalacak takımlarda bir değişiklik olmasına neden olabilir. O yüzden takımların umudunu kaybetmeden seriye tutunması önemli.

LCK ve LMS liglerinde günün maç programı:

  • Ever8 Winners vs Jin Air GreenWings – LCK
  • MVP vs Afreeca Freecs – LCK
  • Flash Wolves vs Hong Kong Attitude – LMS

Günün ilk maçında Ever8 Winners ve Jin Air GreenWings takımları karşı karşıya gelecek. Bu maç Jin Air GreenWings için çok önemli değil. Jin Air GreenWings 6. sıradaki yerini neredeyse garantiledi diyebiliriz. Ama Ever8 Winners için oldukça önemli bir karşılaşma. Eğer bu maçta da kaybederse ligden direk düşecekler. Eğer bu seriyi kazanırlarsa rakibinin kaybetmesiyle düşmemek için bir şans yakalayabilirler. Ligdeki en kötü takım konumunda görünen Ever8 Winners’ın bu seriyi kazanma ihtimali oldukça düşük. Ama son hafta olduğu için bir sürpriz de yapabilirler.

Ever8 Winners vs Jin Air GreenWings Maç Tahmini: 2-1 Jin Air GreenWings

Günün diğer Kore maçı ise MVP vs Afreeca Freecs takımları arasında yaşanacak. Bu takımların da sıralaması az çok belli oldu. 5. sıradaki yerini sağlama alan Afreeca Freecs, bu maçta kazanıp, SKT T1’in kaybetmesi halinde 4. sıraya yerleşebilir. Ama bunun gerçekleşme ihtimali oldukça düşük. Diğer taraftan MVP ise ligde 7. sırayı ROX Tigers ekibi ile paylaşıyor. İki takımında aynı puanda ve 7. sırayı geri almak için mücadele edecektir. Bu maçla ilgili tahminim Afreeca Freecs takımından yana.

MVP vs Afreeca Freecs Maç Tahmini: 2-0 Afreeca Freecs

Günün son maçı ise Tayvan Ligi’nde oynanacak. Geçtiğimiz yıllarda muhteşem performans sergileyen Flash Wolves ile play-off potasına girmek isteyen Hong Kong Attitude vadide karşı karşıya gelecek. Ligde maç eksiğiyle 2. sırada olan Flash Wolves, bu seriyi kazanırsa ligde birinciliği geri alabilir. Rakibi ise son bir hamle ile play-off potasına girerek Worlds 2017’e gitmek için bir şans yakalamak istiyor. Flash Wolves elindeki bu şansı geri tepmek istemeyecektir.

Flash Wolves vs Hong Kong Attitude Maç Tahmini: 2-0 Flash Wolves

31 Temmuz 2017 Lol Maç Tahminleri

Sihirdar Vadisi’nde heyecan hız kesmeden devam ediyor. Liglerde son haftalara yaklaştıkça takımların mücadele seviyesi de üst düzeylere çıktı. Türkiye Şampiyonluk Ligi normal sezonun son gününde 2 maç oynanacak. Artık bu maçtan sonra play-off elemeleri başlayacak ve takımlar Worlds 2017’e gidebilmek için mücadele edecek. NA LCS’de ise haftanın kapanış maçı TSM ile NV takımları arasında yaşanacak. 31 Temmuz 2017’de oynanacak olan maçlar şu şekilde:

GAL vs SUP

CRW vs FB

TSM vs NV

Şampiyonluk Ligi’nde oynanacak olan 2 maçın ikisi de çok önemli. Çünkü bu iki maçta mücadele edecek olan takımların üçü de birinci olmak için mücadele verecek. İlk maçta Galakticos ile Supermassive ekipleri karşı karşıya gelecek. GAL’ın play-off elemelerine katılamayacağı garanti gibi. Galakticos için bu maç o kadarda önemli değil. Ama Supermassive’in bu maçı kesinlikle kazanması gerekiyor. Beraberlik veya mağlubiyet halinde 3. sıraya kadar gerileyebilecek olan takımın play-off yarı finallerine direk katılmak istediğini biliyoruz. Destek rolüne getirilen Rogu ile birlikte yükselişe geçen SUP, son maçında rakibine şans tanımayacaktır.

GAL vs SUP Maç Tahmini: 2-0 SUP

Sezonun kapanış maçında ise çok önemli bir maç daha oynanacak. SUP ile aynı puanda olan 1907 Fenerbahçe, ligi birinci tamamlayarak play-offlarda rahat bir seri yaşamayı plnlıyor. Diğer taraftan OyunFor.Crew ekibi ise rakibi Fenerbahçe’yi yenerek 1. veya 2. sırada ligi tamamlayarak direk yarı finallerden başlamak isteyecektir. Her iki ekip içinde oldukça zor ve heyecanlı bir maç. Seride kimin kazanacağını tahmin oldukça zor. Çünkü her iki takımda eşit güçlerde. Seçim yasaklama ekranında yapılacak olan hamleler maçta dengeleri değiştirecektir. CRW şuan ligde oynadığı maçlarda kaybetmedi. Yani serideki bir oyunu kaybetse bile diğer oyunda kazanmayı bilen CRW, bu seriyi devam ettirebilir. Maçın berabere biteceğini düşünüyorum.

CRW vs FB Maç Tahmini: 1-1 Berabere

NA LCS’in son maçında ise normal sezonu birinci bitirmek isteyen TSM ile elemelere daha iyi bir konumdan katılmak isteyen NV takımları karşılaşacak. Bu maçın önemi de oldukça büyük çünkü TSM 2. sırayı CLG ile paylaşıyor. Olası bir mağlubiyette elindeki tüm kozları kaybedecek olan TSM, bu seriyi zorlansa da kazanacaktır.

TSM vs NV Maç Tahmini: 2-1 TSM