Etiket arşivi: worlds 2017 finali

29 Ekim WE vs SSG Maç Tahmini

Worlds 2017 heyecanında sona yaklaşılırken yarı finale kalmayı başaran 4 takım, final biletini kapmak için mücadele ediyor. Artık son maçlarda takımların elindeki tüm sürpriz kartları ortaya çıkartması ve rakiplerini şaşırtması gerekiyor. Farklı strateji geliştirmeyi başaran takımların final yolunda daha emin adımlarla ilerleyebileceğini söyleyebiliriz.

Yarı final serilerinin son maçında ise Çin temsilcisi Team WE ile Kore temsilcisi Samsung Galaxy takımları vadide final için kapışacak. Oldukça çekişmeli geçmesi beklenen maçta Longzhu Gaming’e maç vermeden seriyi kapatan SSG, rakibi Team WE’nin gözünü korkutmuş olabilir. Çünkü Longzhu Gaming birkaç ay önce dünyanın en iyi takımı olan SKT T1 çok ezici bir üstünlükle alt etmeyi başarmıştı. Bu varyasyonlar ele alındığında SSG takımın formunun ve performansının zirvesinde olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça uyumlu bir şekilde harekete eden ve takım savaşların iyi pozisyon olan Samsung Galaxy’nin bu seride kesin favori olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Her ne kadar Team WE takımı üst düzey bir performans sergilese de rakibini formunun zirvelerinde yer alıyor. İki formda takımın yapacağı mücadelede farklı strateji izleyen takımın bir adım öne geçmesi işten bile değil. Team WE takımı rakibine göre biraz daha tecrübesiz ve genç bir ekip. Yani oyuncuları böylesine bir arenada henüz bulunmadığı için biraz tecrübe eksikliği yaşıyor. Bu sebeple de kötü geçirilen bir oyunda sakin kalamama ve ne yapacağını bilememe sorunları ortaya çıkıyor. Samsung Galaxy oyuncuları ise tecrübe açısından oldukça yeterli düzeyde. Bu yüzden Samsung Galaxy rakibinin tecrübe eksikliğini iyi değerlendirerek seride üstünlüğü ele geçirebilir.

Serinin geneline baktığımız zaman Samsung Galaxy takımın önde olduğu ve rakibine fazla fırsat vermeden kazanabileceğini öngörebiliriz. Ayrıca final maçında büyük ihtimalle SKT T1 takımı ile karşılaşacaklar ve bazı kozlarını final maçına saklamak isteyebilirler. Bu yüzden Team WE takımının 1 galibiyet alması çokta zor görünmüyor. Serinin 5 maça uzaması pek muhtemel değil. SSG takımı seriyi 3 veya 4 maça kadar uzattıktan sonra işi bitirecektir.

Team WE vs SSG Worlds 2017 Yarı Final Maç Tahmini: 3-1 Samsung Galaxy