Etiket arşivi: Zeitnot

Lol Türkiye Şampiyonluk Ligi En İyi Oyuncular Ve Performansları 2017

League of legends Türkiye şampiyonluk liginde heyecan bütün hızı ile devam ediyor. Takımları ile birlikte mükemmel performanslarını ortaya koyan oyunculardan espor severlerin karşısına çıkmaya başladı. 2017 Lol şampiyonluk ligi sezonunda, mücadele eden 10 takımın karşılaşmalarını kaçırmamanızı öneririz.

İşte Türkiye şampiyonluk liginin en iyi performans sergileyen beş oyuncusu.
Destek Dumbledoge (SUP) : Super Massive takımında mücadele eden destek rolü oyuncusu, görevini başarıyla yerine getiriyor. Sezon başından beri doğru tercihleri ile nişancısını korumayı başaran esporcu, Zyra, Karma ve Malzahar seçimleri ile sıkça karşımıza çıktı. 6.0 KDA oranı ve %66′ lık skor katkısı ile takımına eşlik eden oyuncu gerçekten takdiri hakediyor.

Nişancı Zeitnot (SUP) : Koridordaki koruyucusu Dumbledoge ile birlikte listeyi girmeyi başaran esporcunun bireysel performansı da gerçekten mükkemmel. Varus, Ashe ve Jhin tercihleri ile 2017 sezonunda sıkça karşımıza çıkan esporcunun, 5.5 KDA oranı, dakika başına 8.9 minyon kesme ve %64′ luk skor katkısı bulunuyor.

Orta koridor Naru (SUP) : Yerli Faker olarakta adlandırılan oyuncunun inişli çıkışlı performansının ardından nihayet yükselişe geçtiğini görmek sevindirici. Bu sezon 5.1 KDA oranıve %60′ lık skor katkısı ile oynayan oyuncunun, orta koridor bulma sıkıntısı çekilen Türkiye liginde kötüler arasında iyi olduğunu söylemek mümkün.

Nişancı Madness (CRW) : Bu sezon kötü bir başlangıç yapan oyuncu, performansını yükseltmeyi başardı. Zeitnot ile birlikte Mvp listesine girmeyi başaran genç esporcunun, 4.6 KDA oranı, dakika başına 9.0 minyon kesme oranı ve %68′ lik skor katkısı olduğunu belirtmekte fayda var.

Nişancı Killers (GS) : Tel tel dökülen Galatasaray espor takımında belkide kendini oyuna verenn tek oyuncu olarak göze çarpan Killers, bireysel performansı ile en iyi beş oyuncu arasına girmeyi başardı. 4.3 KDA oranı, dakika başına 8.2 minyon ve %61′ lik skor katkısı ile oynayan esporcu, Ashe ve Caitlyn tercihlerinde sık sık bulunuyor.

Heyecanın zirvede olduğu ve ilk kez üç puan sistemiyle yarışan Lol Türkiye şampiyonluk liginde, birbirinden değerli oyuncular elbet mevcut. Özellikle yabancı esporcu transferinin trend olduğu ligimizde, en iyi beş oyuncunun Türk olduğunu görmek, takımların bu trend’ den vazgeçmelerine yardımcı olacaktır.

Super Massive Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League Of Legends Türkiye ligi temsilcilerinden Süpermassive Esports, puan tablosunda lider koltuğunda devre arasına girdi. Ligin ilk yarısını 7 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile tamamlayan tecrübeli espor kulübü ikinci yarı hazırlıklarına başladı bile.

Süpermassive Esports, istikrarlı çizgisiyle dikkat çekiyor. Takımın sahaya dağılımı ise şu şekilde:

Üst koridorda: Fabfabulous, deneyimli oyuncu takımına güven vermekte. Asim Cihat Karakaya isimli espor oyuncusu üst koridorunda ne olursa oynarım felsefesi ile maçlara çıkıyor ve rakibi seçim yasaklama alanında zor anlar yaşamasına neden oluyor.

Orman: Stomaged, ormandan gelen baskıyı sonuna kadar hissettiren ve takımına nefes aldırmayı bilen ormancının ismi Furkan Güngör’ dür. Agresif şampiyon seçimleriyle tanınan esporcu çarp savaşlarından galip çıkmasıyla biliniyor.

Orta koridor: Naru, takımının en güvendiği isim demek yanlış olmaz sanırım. gerek kitle kontrol gerek ise suikastçi şampiyon seçimlerinin hakkını veren Koray Bıçak son maçlarda pek de istenilen performansı sunamadı çok fazla yakalanan esporcu için bu tatil kendisini toparlaması için bir fırsat yaratacak.

Nişancı: Zeitnot, takımın ölümcül vuruşunu yapmak için bekleyen isim. Metada bulunan şampiyonları eksiksiz oynayan ve mesafe korumasını her zaman başaran Berkay Aşıkuzun, alt koridorda takımlara erken üstünlük kurmasıyla biliniyor.

Destek rolünde: DumbleDoge, taşıyıcısını canı pahasına koruyan usta destek, çoğunlukla Zyra, Karma ve Malzahar seçimlerini yapan Mustafa Kemal Gökseloğlu son maçta yaptığı Nami terciğide oldukça isabetli bir karardı. % 69 skor katkısı ile takımına eşlik ediyor.

Süpermassive Esports, türkiye ligine damga vurmuş halde. Kaliteli ve tecrübeli kadrosu ile ligin ilk yarısını birinci bitirmesini bildi. Geri düştüğü maçları soğuk kanlı ve harita kontrolünü kaybetmeden oynaması oyunu kazanmalarında ki en büyük faktör.