Galatasaray E Spor Takımı

Galatasaray e spor kulübü bu sezon kurulmasına rağmen, bu alandaki varlığı ile Fenerbahçe kulübünün dikkatini çekmiş olsa gerek ki espor alanında da GS FB derbisi izleyebilme şansı elde edebildik. Dünya genelinde profesyonel kulüplerin espor alanındaki yatırımları ile Türkiye de Beşiktaş Espor kulübü ile başlayan trende Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor kulüpleri de katıldı. Bilgisayar üzerinden oynanan lig ve turnuva usulü karşılaşmalara sahip oyunlarda profesyonel kulüpleri de görmek elbet sevindirici.

Galatasaray Espor kulübü bu sezonun başında League of legends da ilk profesyonel espor takımını oluşturdu. Kulüplerin espor arenasına yönelmesinde en büyük etkenler olarak, büyük ödül havuzları ve gençlerin ilgisini oluşturan oyunların arasında kendilerininde birer takıma sahip olduğunu göstermek yer alıyor.

Galatasaray Espor kulübü bu sezon League of legendsta;
Üst koridorda : Crimson (Mert Koçak)
Ormanda : Broken Blade (Sergen Çelik)
Orta Koridorda : Abbedadgge (Felix Braun)
Nişancı : Killers (Arda Subaşı)
Destek : Noxiak (Lewis Felix)

Kadrosu ile mücadele ediyor. Bu sezon lige yeni başlamasından ötürü düşme hattında mücadele eden takımın, bahar sezonunda şampiyonluk ligine geri döneceğine ve ligde lider sıralarda yer alacağına şüphe yok. Daha önce Beşiktaş Espor kulübünden izlediğimiz muhteşem performansın, bir benzeri bu sezon Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe Espor kulüpleri de sergileyecektir.

Sonuç ne olursa olsun, Espor alanında Dünya genelinde gelişim devam ediyor. Kulüpler sezon başı ve ara transfer dönemlerini iyi şekilde gözden geçirip, yabancı veya yerli esporcu transferlerine giderek takımlarının isimlerini profesyonel mecrada da göstermek istiyor.

Bir Cevap Yazın